Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара - топ кедър/ страници орех


synchu

Recommended Posts

Тъй. Еот тук една малко по-екзотична от масово предлаганите комбинация за акустична китара от топ кедър и страници от орех (claro walnut, за да бъдем по точни).

Ето и звука (с малко ривърб, с общо взето характерното ми доста семпло свирене)

 

Цъкни тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф...уби ме :hysterical: Аз пък си мисля, че са много ниските и точно тази китара ми звучи много балансирано, звънливо и въобще хубаво и всъщност добавеното ехо е с малко отрязани ниски, за да не бумти неприятно и да не маже най-общо казано (аз така или иначе това го правя винаги почти за всички инструменти и малко ми седи като шаблон в ехо плъгина).

Снимки нямам честно казано, но ще направя все в някакъв момент :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата наистина звучи много балансирано:cheers2:

 

Би ли споделил подробности около марката...

 

 

 

а и около записа - с какъв микрофон, под какъв ъгъл и тн ...

 

 

 

Благодаря

 

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е McIlroy, ирландска, сходна на Lowden (поради това, че Dermot McIlroy e излязъл от фабриката на Lowden :greenball: ), но с малко по-изразена проекция и звънливост така да се каже :cheers:. Dermot e абсолютен пич и има невероятни знания в областа на акустичните инструменти, направата им, използването и поправката (дори чрез и-мейл :) ) им.

 

Записът е с микрофон Beyerdynamic MC834, доста чист и линеен кондензаторен кардиоид с широка диафрагма на около 20-25 см от 12-14 прагче с леко изкривяване към дупката на тялото. После предусилвател, аудиоинтерфейс и Самплитюд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е McIlroy, ирландска, сходна на Lowden (поради това, че Dermot McIlroy e излязъл от фабриката на Lowden :) ), но с малко по-изразена проекция и звънливост така да се каже :cheers2: . Dermot e абсолютен пич и има невероятни знания в областа на акустичните инструменти, направата им, използването и поправката (дори чрез и-мейл :) ) им.

 

Записът е с микрофон Beyerdynamic MC834, доста чист и линеен кондензаторен кардиоид с широка диафрагма на около 20-25 см от 12-14 прагче с леко изкривяване към дупката на тялото. После предусилвател, аудиоинтерфейс и Самплитюд.

 

Благодаря - това е пример за полезно мнение :))

Предусилвателя лампов ли е?

 

 

 

 

( а този микрофон се оказа на прилична цена...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за слушането първо ...

 

^^ абе по принцип навсякъде требе да си звучи горе долу добре (сега то и аз си знам, че на говорителите на лаптопа ми не звучи добре :cheers2: ).

 

^Не e. Предусилвателя е jlmaudio.com Dual99v :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.