Jump to content
Българският форум за музиканти

грешка ли ще ако....


balombi

Recommended Posts

Здравейте , аз съм баломби и искам да ви питам нещо.Вчера за пореден път скъсах струните на уестърна . Бях се запасил със струни , но и те свършиха, останаха ми само едни найлонови.Искам да попитам ще е грешка ли ако ги сложа на китара за метални , ще и стане ли нещо или ще може да си дрънкам и с тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че това би оказало влияние върху темата , но ще ти оговоря . Аз съм самоук уж китарист , на китарата си свиря с акорди и си попявам , освен това я ползва почти цялата ми улица и от много зор струните просто не издържат. Ако може вече без оФФтопици , ще ви помоля да пишете само по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,благодаря за благоволението че ми отговорихте.

Аз свиря от над 20 год. и не късам струни - защо?

Не лекувай болестта ,а причината и -разбра ли нещо?Сложи найлонки - няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти свириш от 20г , но може би само на твоята китара. На наща улица моята е обща и всеки си я настройва в различен строй и има претенции .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за поредния офф :) , но ако китарата е твоя, защо даваш на цялата улица да свири с нея? :blink: А колкото до наилонките - не мисля, че ще има проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми давам на 4-5 човека да си посвирят малко , защото нямат китари и не могат да си закупат. Мисля , че трябва да сме добри , а не да се стискаме за такива работо , на мен ми е познато чувството да ти се свири а да няма с какво .

 

Колкото до найлоновите струни , няма да и стане нищо нали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш грижи - слагай ги

другият вариант е опасен - да сложиш метални на класическа китара.

найлон на уестърн китара - няма проблем - звукът няма да е същия, но със сигурност ще изкарват по-дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И найлонките ще скъсат колегите на улицата. Ползата е, че едва ли ще останат доволни от новите ти струни и няма да прекаляват с китарата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искаш да кажеш нещо го кажи директно . Не ми овъртай тука :girl_cray2: .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб проблема ти е ,че ваШте не са те Овъртели със шамарите навреме,кат поотраснеш и си фанеш гадже и него ли ще пуснеш на улицата? :girl_cray2:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблем да се направи смяната, но няма да звучи особено добре, защото тези китари не са класически.

Отделно, щом често ти се къса струна, най-вероятно нещо по китарата я къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай палстмасата и започвай фламенко ;)

и тая улица не разбрах,кви са тия хора,който свирят на различен строй?

бъди добър ,но не позволявай да пренастройват китарата ТИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.