Jump to content
Българският форум за музиканти

Лесни песни за акустична китара


mekya112

Recommended Posts

Здравейте.

1.Скоро си взех акустична китара и ползвам Guitar Pro 5.0. Ако може някой да ми каже някои по лесни песнички като за начало...

2.Не намирам никъде таблатури за програмата на бг песни... някой има ли такива

3.може ли линк към някакъв урок да се науча как да чета акорди... ?

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Scorpions - White dove

Nirvana - Where did you sleep last night (въпреки че ритмиката далеч не е лесна)

Metallica - Fade to black акустичното интро

Metallica - Unforgiven пак интрото

 

Някои, които са на електрическа, но биха звучали добре и на акустична :

 

Metallica - Suicide & Redemption - първото, бавното соло.

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

 

Колкото до акордите ->тук. Дано успееш да ги схванеш.

 

За българските песни - Baby_Thomas беше направил такива. Някъде из форума са.

 

Едит - започни с White Dove на Scorpions - акордите са Am (ла-минор), C (до), G (сол) и пак Am. Това е при припева, при не-припева :D е същото, без G (до).

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит - започни с White Dove на Scorpions - акордите са Am (ла-минор), C (до), G (сол) и пак Am. Това е при припева, при не-припева :girl_cray2: е същото, без G (до).

Малко правописна грешка, която може да обърка човека. G е сол, а не до. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички сега ще прегледам препоръчаните неща. Само имам още една молба- понеже наближава (не толкова близо де) July Morning а аз съм от Бургас и няма да пропусна ще бъда на плажа бих искал да я науча... преполагам че не е лесна но за по нататък... : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Намерих сайта на Baby_Thomas и изтеглих няколко бг таб-а за гитар про, но ми изписва да упдейтна програмата. аз съм с 5.0 и знам че има 5.2. Намерих я но като я инсталирах се оказа че е 5.0 ... та може ли някой да ми даде линк ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^В разрез с правилата на форума е, ще трябва да си го потърсиш.

В сайта на Бейби Томас има много полезни школи - "С китара на купон" от Юли Марков, прегледай ги.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се... Намерих я всичко тръгна... Дръпнах си и школите днес и смятам утре да ги попрегледам : ) Сетих се за още няколко въпросчета... 1.Предполагам че всичко се свежда до импровизация- например в песента на Тангра- Богатство няма много китара ... таа въпроса ми е местата които са без китара а с някакви други инструменти как бих могъл да пресъздам по някакъв начин мелодията с китара съответно...?

2.Има ли някакви таблатури за програмката на песни на Черно Фередже :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит - започни с White Dove на Scorpions - акордите са Am (ла-минор), C (до), G (сол) и пак Am. Това е при припева, при не-припева :D е същото, без G (до).

Малко правописна грешка, която може да обърка човека. G е сол, а не до. :surprise:

За да не става обърквация не-припева е без ДО, не без сол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eric Clapton - Wonderful Tonight / Tears in Heaven - научават се бързо мисля и са идеални за импровизация според мен...поне аз нямам проблеми с класическата при тях. Даже WT беше първата, която научих :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

черно фередже не са нищо интересно за свирене - научи акордите (от школите на марков в сайта на бейбитомас - много готини), повечето им песни са с 2-3 акорда, обикновено am,dm,e;

в "богатство" на тангра точно всичко може да се сведе до акорди;

виж http://www.akordite.com и http://krank.8k.com/Songs.htm;

а за свеждането на местата без китари до акорди - там се иска малко повече разбиране, понякога просто не може, но обикновено някаква хармония продължава и без китарите и могат се докарат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. сетих се за още нещо.

Понеже отскоро започнах да слушам поморийската група Артерия бих искал ако има някъде табове/ лесни акорди на техни песни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

 

Скоро четох някъде, че подготвят книга с тектове и ноти на най готините естрадни и рок хитове от последните 20-30 години като песните са представени от оригиналните автори на музиката т.е. и акордите ще бъдат оригинални, а не като тези в akordite.com и други планинарски песнопойки... Не се сещам кое е издателството.

 

На Юлиян Марков книжките бяха години, но песните са поовехтяли ама като няма друго!

Има ли развитие по въпроса?

 

Иначе за класическа китара - освен класика - какво звучи добре на нея (рок например?)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aбе,как се некой изравя тема от преди 4 години и пише има ли развитие по въпроса???..

Вие луди ли сте,бе,аз дори да съм мъртвопиян пак чета кой какво е публикувал и кога..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.