Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Jcm 2000 Tsl 100


Recommended Posts

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2461/63...GLKqSngUC02.JPG http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2461/63...GLKqSngUC02.JPG На снимката ,където ампа е сниман отзад има два ''женски жака'',които съм оградил.Не са обосначени,а ги няма и в мануала на ампа.Понеже не съм първи собственик,не знам дали не са слагани допълнително.Моля ако някой знае нещо по въпроса да каже.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако са слагани после ,се надявам да ги е слагал някой от форума и да си познае работата.Купих го от EAmechaniX от Варна,но и той няма представа.Той пък го е купил от някакъв човек от Плевен и т.н.Всяка информация би била полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Видях темата ти, но наистина не знам. Оня пич има и друг ник, но е писал същия телефон.

Просто не мога да помогна-не знам как. Разглабяй усилвателя и снимай. Другия вариант

е да пробваш. Намали усилването и закачи говорител. Друго вероятно е изходите да са

паралелно вързани на канона-изхода за миксера и да са ползвани за запис към компютъра.

Просто пробвай - нищо няма да изгори ако пробите са с намалено усилване.

Също може да бъдат изходи за домашни колони. Някой да е монтирал усилвателче и да

ползва кабинет симулацията.

 

Само предполагам...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изводите са за говорители има опасност да изгориш и лампи и най вече трансформатор !

 

Както написах по горе да го види човек който разбира. Всички опити с проби и грешки ще останат за сметка на пробващия.

При изгаряне на изходния трансформатор характерния саунд на усилвателя не може да се постигне повече освен с оригинален риплейсмънт от завода маршал който ще излезе златен ако изобщо има таква опция....

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трафа отива на кино без товар,не са добри тия експерименти,нека го види някой техник отвътре и ще се разбере какво е правено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,3,5 секунди. Може да стане беля, може и да не стане.

Преди две години, един ми отне предимство на нерегулируемо кръстовище, набих спирачки

и спрях в него, колко да реагираш за 5 секунди...

По-скоро ще стане белята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...

Главата има възможности доста...

Някои от тях са, да работи без крайно стъпало...като преамп ...със 75% намалена мощност и т.н. - доста функции

Не ми се спори с хора, които даже не знаят за какво става въпрос.

 

Нищо чудно изходите да са правени за някакво миди, въпреки, че не ми се вярва.

Убеден съм, че с намален пот на мастъра и на всеки канал, ако се направи проба за 2-3 секунди, колкото за ориентир -

няма да изгори.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата има възможности доста...

Някои от тях са, да работи без крайно стъпало...като преамп ...със 75% намалена мощност и т.н. - доста функции

Не ми се спори с хора, които даже не знаят за какво става въпрос.

Значи аз ли съм от тея хора дето не занят за какво става на въпрос ?

Аз съм от хората които имам проспекти оригинални на маршал още когато този амп се промотираше за продажба.

Има налична цялата техническа документация от завода.

 

Ампа няма изключване на крайното стъпало !

 

 

 

 

Нищо чудно изходите да са правени за някакво миди, въпреки, че не ми се вярва.

Убеден съм, че с намален пот на мастъра и на всеки канал, ако се направи проба за 2-3 секунди, колкото за ориентир -

няма да изгори.

Крайното стъпало не се включва без товар - това , че амп е бил в тебе и си пробвал и е издържал не значи че следващия път ще издържи !(поради тази причина закупуването на лампов амп 2 ръка винаги е риск).

Миди стандарта е с конектор с 5 пина а не жак.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, знаех си, че точно ти ще реагираш така. Някои хора са толкова предсказуеми...

Теб изобщо не съм мислил да те вкарвам в този знаменател, но отговорността, че си влязъл там, си е твоя.

 

''Само предполагам'' , ''Не ми се вярва'' ''силно нмален пот за усилването'', май ги пиша доста дребно и трудно се четат...

 

Би ли ми отговорил на следните въпроси;

 

Как физически може да се ползва изхода за миксера?(канона)

По колко начина може да се получи това?

Възможно ли е да се включим в миксера, без да закачим колона?(товар)

Онзи бутон, на който пише OUTPUT MUTE , за какво се ползва?

 

Бъди така любезен и отговори на въпросите - благодаря!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.