Jump to content
Българският форум за музиканти

Компа убива ли китариста.....


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

.......щото аз мисля че точно така се получава.От както съм почнал да се занимавам записи и подобни неща, се усещам че по малко свиря.Преди седях по цял ден и китарюжех а сега мисля повече за VST-ta или "а уе ко да слойа на саунда че да стане по ненам какъв си".Пък не мога без китарата си и без музиката ми

:inlove: :inlove: :inlove:

ПОМОООООЩ!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - компа не убива китариста..даже по скоро истината е че задължително трябва да минеш през един период който основната играчка е не свиренето а моделирането на саунда..после нещата се изчистват, почваш да придобиваш вкус...и една акустична китара може да ти създаде много повече удоволствие от цял ден лепене и рязане на семпли и ВСТ-та...но едното не пречи на другото - просто е процес в който трябва да станеш достатъчно голям като музикант за да можеш да управляваш и стремежа си към по съвършенни технологии и чистото музициране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе има го и този момент, но мисля че е повече в помощ, защото на компа можеш да се записваш и да си разработваш идеите с барабани клавири ала бала, пък можеш да си пускаш разни бекинг траци и да свириш върху тях, да гледаш видео уроци и прочие...

 

в заключение ще кажа, че компа е много полезен за китаристите(както и за другите музиканти разбира се) стига човек да не се вманиачава в други не толкова значими неща :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо ДА на въпроса

 

бтв, компа убива всичко и накрая хич не ти пука, просто не са ти останали нерви за хабене

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......щото аз мисля че точно така се получава.От както съм почнал да се занимавам записи и подобни неща, се усещам че по малко свиря.Преди седях по цял ден и китарюжех а сега мисля повече за VST-ta или "а уе ко да слойа на саунда че да стане по ненам какъв си".Пък не мога без китарата си и без музиката ми

:inlove: :inlove: :inlove:

ПОМОООООЩ!!!!!

умен въпрос! :headbang:

 

по скоро - променя на някъде, за добро или лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз немога да разбера що така изведнъж спрях да свиря имам и други познати които по сащия начин спряха.По скоро темата трябваше да бъде "Убива ли дрънкането сам у дома".Но го има наистина и този момент с компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че в наши дни компа е неизменна част от музиката,и една недистортната китара без delay,chorus и малко reverb ми звучи сухо.затова харесвам лимп бизкит азради многото ефекти върху clean китарите

и понеже след 2 години музика изцяло с комп,ще минавам на китара и няма да спра да дрънкам,трябва да се запитам:китарата убива ли продукцията ми на електронна музика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо ДА на въпроса

 

бтв, компа убива всичко и накрая хич не ти пука, просто не са ти останали нерви за хабене

:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че в наши дни компа е неизменна част от музиката,и една недистортната китара без delay,chorus и малко reverb ми звучи сухо.затова харесвам лимп бизкит азради многото ефекти върху clean китарите

и понеже след 2 години музика изцяло с комп,ще минавам на китара и няма да спра да дрънкам,трябва да се запитам:китарата убива ли продукцията ми на електронна музика?

Сори обаче "правя музика с компютър " винаги ми звучи много смешно :D :D ..музиката първо се учи и измисля и свири , а компютърът е само средство :D..и ако редите семпли и свирите на с три ноти на виртуални инструменти , това е игра :D а не музика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че в наши дни компа е неизменна част от музиката,и една недистортната китара без delay,chorus и малко reverb ми звучи сухо.затова харесвам лимп бизкит азради многото ефекти върху clean китарите

и понеже след 2 години музика изцяло с комп,ще минавам на китара и няма да спра да дрънкам,трябва да се запитам:китарата убива ли продукцията ми на електронна музика?

Сори обаче "правя музика с компютър " винаги ми звучи много смешно :D :D ..музиката първо се учи и измисля и свири , а компютърът е само средство :D..и ако редите семпли и свирите на с три ноти на виртуални инструменти , това е игра :D а не музика..

Половината от песните в транс компилациите са направени изцяло на компютър,тук там с миди клавиатура.по богатите пичове като scooter си има тмножество синтезатори и ползьват компа за sequencer

ако ти с еспори по тая тема-на лс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gee Tee Age, не се отклонявайте от темата. :D Въпросът не е за транс-музиката, а дали използването на компютър влияе отрицателно на КИТАРИСТА.

Ако повече започне да използва компютър, да замества китарата с него, това по-скоро не е добре, защото му вреди като инструменталист. Както обаче бе казано, това е просто средство, а каквото и да е то, безполезно е, ако човекът не знае музика, няма музика в себе си и не умее да го използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво да кажем ние, които сме и програмисти?

 

Всъщност, опитвам се да не смесвам по никакъв начин правенето на музика с компютъра, не само защото съм привърженик на 'истинското' свирене, а и защото музицирането с помощта на компютър ми е леко безинтересно и смешно.

 

Двете неща не трябва да се смесват, защото музиката става синтетична, всеки, който работи с някакъв музикален софтуер започва да се пише за музикант, а така постепенно пада качеството на самата музика.

 

Разбира се, има и страхотни изключения, за които всички знаем, но не всеки е Вангелис, или Яни, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо ДА на въпроса

 

бтв, компа убива всичко и накрая хич не ти пука, просто не са ти останали нерви за хабене

:D:D:D

:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.