Jump to content
Българският форум за музиканти

Ахат-Черната Овца табулатура


Recommended Posts

  • 4 months later...

Ако някой иска таба она офцата да ми пише на скайпа-slipknot_bg1 имам го целия +соло + сичко(голямо 10х на дарк).Обаче чесно казано песента е страшно лесна.От таба научих само солото и направих някой корекции ако се опитате да я вади гарантирам че до най много час ще хваните началото аре кип рокин ;):rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солото си иска корекции , признавам си . Вадих го когато не можех да го докарам 1:1 . и btw, не че нещо дарк и интрото , ама таба си го направихме с Baby Thomas .

 

прати ми твоите корекции на скайп diliannedev , аз ще ги кача тук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JimBeam - А сигурен ли си, че таба пак не е поредната боза???

 

Хора, много ми е чудно как така няколко години никой не може да чуе, че още в главния риф на песента има ТРИЗВУЧИЯ, още повече, че в акорда с най-голямо напрежение(поледния акорд на5-тия такт) ясно се чува секундово биене.

 

Ако не се чете - дайте пейст в Notepad с шрифт "fixedsys".

^ - извивка нагоре(на усет - първата тук е полутон, втората - малко по-малко)

Е||--------|--------|------------|--------|------------|--------|------------|------------|
B||--------|--------|------------|--------|------------|--------|------------|------------|
G||--------|--9-----|7--6-----6--|--------|6--5-----5--|--------|---12----12-|12----11----|
D||--------|--9-----|7--7-----7--|--------|7--7-----4--|--------|---12----12-|12----12----|
A||--------|--7-----|7--7-----7--|--------|7--7-----7--|--------|---10----9--|10----9-----|
E||0-0-0-0-|0---0-0-|------0-----|--0-0-0-|------0-----|--0-0-0-|0-----0-----|------------|



|--------|-----------|------------|--------|-----------|--------|------------|----------|
|--------|-----------|------------|--------|-----------|--------|------------|----------|
|--------|---9-------|7--6-----6--|--------|6--5-----5-|--------|------------|----------|
|--------|---9-------|7--7-----7--|--------|7--7-----4-|--------|---9^9-7----|7---------|
|--------|---7-------|7--7-----7--|--------|7--7-----7-|--0-0-0-|0--------10-|--0-10-9--|
|0-0-0-0-|0-----0--0-|------0-----|--0-0-0-|------0----|--------|------------|----------|



|--------|-----------|-----------|--------|------------|--------|------------|----------|
|--------|-----------|-----------|--------|------------|--------|------------|----------|
|--------|---9-------|7--6-----6-|--------|6--5-----5--|--------|---12----12-|12---11---|
|--------|---9-------|7--7-----7-|--------|7--7-----4--|--------|---12----12-|12---12---|
|--------|---7-------|7--7-----7-|--------|7--7-----7--|--------|---10----9--|10---9----|
|0-0-0-0-|0-----0--0-|------0----|--0-0-0-|------0-----|--0-0-0-|0-----0-----|----------|



|--------|--------|------------|--------|------------|------------|--------|------------|
|--------|--------|------------|--------|------------|------------|--------|------------|
|--------|--9-----|7--6-----6--|--------|6--5-----5--|------------|--------|------------|
|--------|--9-----|7--7-----7--|--------|7--7-----4--|---------2--|--------|------------|
|--------|--7-----|7--7-----7--|--------|7--7-----7--|---------2--|--------|------------|
|0-0-0-0-|0---0-0-|------0-----|--0-0-0-|------0-----|---0--3^-0--|0-0-0-0-|0--0--0--0--|

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така - добре, най-после някой се е сетил :cheers2:.

А въпроса горе беше към JimBeam.

Ако искаш, прати таба на evtakа ет abv точка беге.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не че нещо дарк и интрото , ама таба си го направихме с Baby Thomas .

Не мисля, че най-важното е кой какво защо и кога и как е записал. Нали няма да печелим Грами за най-добър ТАВ? ;)

Освен това dark започна цялата работа, даде "скелет", по който да качулим и мисля, че неговата роля също е много важна! Дори да не е 101% пърфект извадено.

Също така една от последните версии, които подмятахте има нужда от МНОГО сериозно пипане на тайминга, защото на определени места се редуват ауфтакт и..."неауфтакт" (не знам как е точно - нормално влизане на първа бройка). Не знам как не сте го усетили и написали това. Специално за мен е много по-лесно да натъкмя тези моменти, отколкото да чуя кривите интервали в интрото. Примерно. Тей че с общи усилия... :)

Хванал съм се да понаправя и аз още малко по ТАВ-а, скоро ще пусна още някой ъпдейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 6 months later...

След поредните 3-4 часа ровичкане:
Ахат - Черната Овца
Има да се пипат още неща като синта, вокала, текста и т.н., но ще видим кога. wink.gif

П.П. Това е по-скоро мой аранжимент на базата на предишните ТАВ-ове, отколкото 101% коректно извадена и разписана песента в някой от вариантите й (на лайва свирят по-друго). Ще се радвам да свърши работа на някой. Айде, отивайте да пасете овците! tongue.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.