Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофоните


Грация

Recommended Posts

Аз много харесах AKG D880, но така се случи, че като търсех да сменя стария Shure (щото ме предаде най-накрая) нямах много пари в момента. След проби си купих сравнително много евтин JTS (според мен куча марка), но при сравнение с SM58 изостана със съвсем малко. Значи качество почти еднакво пари 6 пъти по-малко. Това което искам да кажа е че всичко е индивидуално и ПАРИТЕ нямат значение, ПРОБВАЙТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз много харесах AKG D880, но така се случи, че като търсех да сменя стария Shure (щото ме предаде най-накрая) нямах много пари в момента. След проби си купих сравнително много евтин JTS (според мен куча марка), но при сравнение с SM58 изостана със съвсем малко. Значи качество почти еднакво пари 6 пъти по-малко. Това което искам да кажа е че всичко е индивидуално и ПАРИТЕ нямат значение, ПРОБВАЙТЕ.

 

 

Аз пробвах с JTS но високите не ми харесват и ми дава микрофонии. SM58 май засега остава най-добрия компромис м/у качество и цена поне според мен. Иначе пък не става добре за студийна работа въпреки че "минава" теста но с ниска оценка. За live обаче е страхотен. Трябва обаче да се види дали говорим за Мексиканския вариант или за American каквито ако не се лъжа вече не произвеждат. ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Според мен, трябва да се сложи "топлийка" на тема, в която се обсъждат вокални микрофони в раздел Вокали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има доста теми, в които обсъждаме микрофоните тук. Ако по-важното от тях се събере на едно място, изисти се спамеца и офтопика, ще се получи наистина важна "важна" тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК! Започвам с чистенето на :lol:

 

Та, харесах си един динамичен wired микрофон: Sennheiser MD425, но нищо не знам за него...

Примерно, защо е по-скъп от всички динамични wired микрофони от Evolution серията?

Т.е. с какво е по-добър?

За него пише: "feedback rejection", но не съм спец и нямам идея за какво точно отхвърляне на микрофония става въпрос...и изобщо каква е серията MD и към какво е насочена.

Ако някой е запознат, моля да помогне! :greenball:

 

md425hiresws4.jpg

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

аз забравих да ви кажа че нямам проблем с микрофонии и др подобни.Evolution серията на Зенхайзер я водят за много успешна /това го казвам по повод въпроса на колежката/.Лично съм пробвала някой от моделите им,много са ми харесвали винаги,но моя си е по за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,просто отговора ми не е на място,първия ми пост не се публикува.моля да не се взима под внимание горния ми пост.На всичкото отгоре не мога да намеря откуде да го редактирам.Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.