Jump to content
Българският форум за музиканти

Hum Destroyer


Slacoth

Recommended Posts

Здравейте,

Любопитно ми е дали някой е ползвал такова устройство и ако да, къде по веригата го е включил?

 

HD400_medium.jpg

 

The HD400 features two channels that can eliminate hum in two mono signals or one stereo signal. Try putting it between a stereo mixer and your power amps for a squeaky-clean sound free of AC hum. It breaks ground loops safely while maintaining the highest sound quality. It can even convert unbalanced signals into balanced without any signal degradation.

 

Моя случай е следният:

Китара (Jackson DXMG Dinky) -> Комбо (Randall VMX30) -> SEND -> Хорус (Aria CH-5) -> Дилей (Aria DD-10) -> RETURN -> Комбо (Randall VMX30)

 

Комбото има задоволителен вграден дисторшън, както и бустер ефект (също вграден).

Като цяло съм доволен от тази конфигурация, като изключим големия шум от вградения дисторшън.

 

Не ми се купува нойс гейт, защото повечето евтини ми режат и атаката при свирене, а аз искам да се пробвам с нещо по компактно, което да поставя непосредствено преди SEND/RETURN модула (хоруса и дилея ми не вкарват никакъв шум).

 

Та въпроса ми е:

1. Дали един Behringer Hum Destroyer би се преборил с брума при включен дисторшън или функцията му е по-скоро като филтър на напрежението?

2. Според описанието разбирам, че е практика това устройство да се поставя предимно пред усилвателя, а аз искам да го включа образно казано между предусилвателя и крайното стъпало (чрез SEND/RETURN).

Ще се появи ли проблем в този случай?

 

Благодаря за вниманието :D

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо не е нойз-гейт и няма да ти реши проблема с шума от дисторшъна.

То е предначначено за т.нал. ground loops или шум от 60 херца.

 

If two pieces of audio equipment are plugged into different power outlets, there will often be a difference in their respective ground potentials. If a signal is passed from one to the other via an audio connection with the ground wire intact, this potential difference causes a spurious current through the cables, creating an audible buzz at the AC mains base frequency (50 or 60 Hz) and the harmonics thereof (120 Hz, 240 Hz, and so on), called mains hum

 

 

 

 

То си е написано че се слага преди пауър ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,

в такъв случай не ми е необходимо, защото наскоро си притегнах всички кабели, захранването на ефектите ми е стабилизирано и при чист канал (изключен дисторшън) нямам абсолютно никакъв шум.

 

п.с. при позиция на китарата перпендикулярна на комбото дисторшън брума осезаемо намалява ... явно ще екранирам китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем на помещението/инсталацията (както знаем никъде в БГ няма заземяване), всички шумове идват от гиъра - китара, кабели, ефекти, АМР. Ако всяко едно е качествено и без проблеми няма да има нито шум, нито брум и обратно - калпавата апаратура може да ти докара взевъзможни "звуци". Досещаш се какво става като комбинираш няколко некачествени компонента, нали? :thumbs_up:

 

Точно затова смятам, че всякакви нойз гейтове и редуктори са абсолютно излишна железария, от която фирмите само правят още пари! Твърдо стоя зад тази си позиция, нищо че има фенове на тези джаджи. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досещаш се какво става като комбинираш няколко некачествени компонента, нали?

 

Принципно си прав.

Интересно ми е обаче това какво отношение има към въпроса ми?

 

Или смяташ че ползвам "няколко некачествени компонента"?!?

Дълго време свирих с BOSS GT-8 през Marshall VS30R и ги намирам за по-некачествени компоненти от настоящият ми гиър.И като звучене и като фийлинг.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има отношение. Нещо от джаджите ти генерира въпросните шум и проблеми. Твърде вероятно да е самия АМР. :thumbs_up:

Преди да кажеш, че е много скъпо и хубаво, ще ти кажа, че примерно Ibanez Prestige след добро и правилно екраниране с медно фолио става по-добре от заводския. Винаги има какво да се подобри. Всичко това е ширпотреба, ако ще да струва 2000 лева. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след добро и правилно екраниране с медно фолио става по-добре

 

Отдавна се каня да екранирам китарата, но ми е грях да я изкорубвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.