Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно смяна на Speaker-а на кубето


Recommended Posts

Еми наскоро почна много да ми се *бава кубето за китарата, а таман щях да го продавам - FENDER Frontman 15G, 8" speaker 8 OHM

Та се питах от каде мога си зема такъв спеакер и да го сменя, иначе ако някой иска кубето го продавам( 80 лв.) в отлично качество, ама спеакера се е леко скапал иначе кубето е перфектно, са сфиря на слушалки само ;) А между другото искам се оттарва от него, че си зех ESP LTD B-50 бас и мисля и 1 кубе си зема... Та така ПЛС ХЕЛП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да отговоря и да помогна, но не искам да го направя за човек, който пише неграмотно и се изразява като в лош, български сапунен сериал.

Така се обезобразява майчиния ни език, който аз обичам!

Ако автора пренапише темата си на четлив, книжовен български, то бих преосмилил решението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих никъде бутона "edit" или нещо от този тип за това поствам нов отговор. Извинявам се за лошия език по горе.

 

Имам кубе,fender FRONTMAN 15G, което тъкмо се канех да продам. Китариста на групата ни свиреше на него и миналата седмица той не ми го върна и кубето си остана събота и неделя в репетиционната. Вчера ми го донесе. Като го включих, по всичко личеше, че speaker-a е доста пострадал незнам от какво, ни пък защо. Мислех да го продам за 120 лв, но с тази повреда - 80 лв. Ако някой го иска веднага го продавам, но исках да попитам къде мога да си закупя Fender 8" (8 OMH) replacement speaker за 15 ватово кубе?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можело значи... :rockon:

 

Опитай в магазините предлагащи продукти на Фендър. Имай предвид, че не е задължително новия спийкър да е същите марка и модел, можеш да сложиш и Селешчън или Еминенс и т.н. Въпросът е да съвпадат стойностите - диаметър, мощност и съпротивление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, аз от там си го взех, но щом в сайта им няма значи...

Плюс това сам от Монтана, ако трябва да ходя чак до София....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои магазини предлагат доставка с куриер, а и в крайна сметка може някой колега да ти помогне. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич заради правописа ти ще те вземе някой за мезе, но на въпроса... ако не търсиш кой знае какъв звук-бягай в някой магазин за електроника , където продават говорители с характеристики като твоя /освен инчове и омове гледай и ватове/и за ниска цена ще се снабдиш с нещо китайско или индонезийско/при добро желание може да налетиш и на руско/. ако търсиш добър звук отиди в някой оторизиран магазин на фирма коята си си харесал /селекшън, еминенс и т.н./, но цената ще е друга. успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така само ще си хвърли парите и после колко ли хораще искат да купят малко кубе, което даже не е с китарен говорител?

бтв, пише се на бг и се изговаря "селесчън", а не "селекшън" - второто е действие отразяващо подбор.Китарен еминенс 8 инча, според сайта им, за продан няма.

 

Единственото което ми идва на ум е да се обадиш във Фактор, Про техника (динакорд), други магазини и да ги питаш за китарен говорител 8 инча, съответните ватове и омове какво могат да ти предложат и на каква цена.И трите мисля работят с куриери и имат официални сайтове от които може да намериш телефоните.

Успех в търсенето и пиши какво става :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.