Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на ел.китара


DeMon1ZeD

Recommended Posts

Здравейте, колебая се между 3 китари:

1. Cort X-11

2. Jackson J22R

3. Hammer CX3T

Съвсем начинаещ съм и не търся кой знае какво качество (засега), но все пак ако може някой разбирач да се произнесе ще е добре :greenangel:

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много високо се целиш, няма да има тръпка в напредването. Вземи си нещо от по-долу - Cort X-2/X-5/Z40/Z42/G210, избор има. Според мен до 300-350 лв. макс за първа китара, другото - за кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корта е най-версатилен , защото има 3 адаптера 2 хъм-а и един сингъл . Също така корт-а е с EMG (до колко са такива не знам х.х ) другите са със сток адаптери . Като във всяка тема преди твоята ще ти кажа задължителната фраза "отиди , пробвай и сам реши какво искаш" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много високо се целиш, няма да има тръпка в напредването. Вземи си нещо от по-долу - Cort X-2/X-5/Z40/Z42/G210, избор има. Според мен до 300-350 лв. макс за първа китара, другото - за кубе.

 

Ами тя по-скоро ще е втора, защото от около 1 месец свиря на акустична, а електрическа ще взимам чак след поне още 1 месец :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак има нещо вярно в това ,че като вземеш някаква евтинка китара после е доста по-голяма тръпката като взимаш нещо хубаво . Аз свирих около година и половина с един Стаг и като си купих Шектър умрях от кеф и дори още умирам от кеф като си го погледна :greenangel: . Но пък хубавия инструмент си е хубав инструмент и ако имаш възможност да си купиш , купи си (:

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корта ми харесва най-много като външен вид, но от друга страна, EMG-HZ не са ми любимите адаптери.

Предполагам има възможност да пробваш и трите - давай смело и вземи тази, която ти звучи най-добре и ти е най-удобна(може и последните две да не съвпадат :greenangel: ).

 

И при Хеймъра, и при Корта тялото е от липа. Почти съм сигурен, че Корта ще е по-добре пипнат козметично.

От друга страна, ушите ти ще кажат коя ти харесва повече.

 

Джаксъна е от Red Cedro, като тяло.

 

Грифовете и на трите са от едни и същи материали.

 

Това не са никак скъпи китари, даже не са и среден клас, така че не очаквай чудеса. От друга страна, цената не е лоша за първа китара.

Не съм съгласен с колегите горе, че като почваш трябва на всяка цена да си купиш най-големия боклук, или някоя евтина китарка.

 

Клоня лично аз към корта, но пак ти казвам - пробвай, преди да решиш. Може пък и някоя от другите да ти зазвучи по-добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен гореспоменатите неща искам да добавя, че ако търсиш Jackson, търси над 1200- 300 лв. За другите две не мога да кажа нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил и Ибанез и Ямаха.

 

Това с високото целене ми е непонятно като мисъл, идея и предложение. Разликата между китара за 350 и 500 кинта не е основателна за "много високо се целиш". Освен това ако човека има желание и възможности не виждам пречки да си вземе и за 2500 кинта. При тези до около 5-6-700 е въпрос на конкретна бройка и предпочитание за цвят и шрифт на надписа на главата, иначе разликите в качествата на инструментите за незначителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корта ми харесва най-много като външен вид, но от друга страна, EMG-HZ не са ми любимите адаптери.

 

Това са най-гадните адаптери EVER. А за първа китара - взимай на око, после ще откриваш кое, как и защо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите са смотани :)

Все пак, ако наистина си начинаещ, по-добре си вземи китара без тремоло - иначе рискуваш да свириш дълго време на постоянно разтроена китара. Така няма да е лесно да си развиш слуха :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с колегите горе, че като почваш трябва на всяка цена да си купиш най-големия боклук, или някоя евтина китарка.

Не става дума за пълен боклук, какво му е боклучарското на Z42/X-2, да, за повечето от вас вярно, но за човек с неразвит слух и без особени познания - тамън. Хем ще си свири и метъл/рок, хем ще си свири и блусарийки, детски песнички, т.н.

 

А защо му е да почва с китара от 500 лв ? Сега за акустичната - всъщност 1 месец нищо не са, дори и два. Каквато и ел. китара да си вземеш на тоя етап - ще ти свърши работа.

 

Направих забележка, че се цели нависоко - ми повечето от нас са почнали с китари за 120-150 лв., после нещо за 500 и така. Като почне с такава за 500 и знае Smoke on the water, какво - следващата ще е Гибсън ? Само аз ли споделям мненето за тръпката как по едно време дадена китара ти става по-безинтересна и започваш да събираш за нещо още по-добро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е най-малкото недообмислено и неподкрепено с никаква логика твърдение, което дълго обяснение има и кратко наименование, което ще се въздържа да използвам.

Цената на инструмента няма никакво значение. Откъде са тези аргументи ми е неясно.

Половината китари в този клас са ненастройваеми цветни парчета неизвестна дървесна маса със струни. В останалата половина има и свестни бройки, на които ако сам си избираш може и случайно да попаднеш.

Не виждам защо човек трябва да се дразни всеки път като си хване китарата, след като минат първите два-три месеца, в които все пак, ако не е съвсем глух ще отбележи дисхармониите при свиренето на акорди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Забелязвам, че винаги пропагандираш теорията, че трябва да се почне с по-скапана китара, след това по-малко скапана и т.н. Кому е нужна такава градация? Непрекъснат алъш-вериш... Въобще защо даваш такива съвети? Страх те е някой да не си купи по-готин Корт от твоя ли? :girl_cray2:

 

А преди да нося костюм на Армани трябва ли първо да ходя по смокиново листо, после да се обличам няколко месеца в животински кожи, след това малко в конопени одежди....схващаш смисъла :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми, страх ме е, че някой ще си купи по-готин Корт. Че то има хора с по-готини Кортове във форума. Това с носенето на дрехи не ти подкрепи теорията, защото не се учиш да носиш дрехи. Какъв е смисъла да почнеш с Гибсън, или айде да не се изхвърлям, нещо над 300-350 лв., при положение, че разлик трудно ще доловиш ? Да, трябва да им градация - може не от скапана към по-скапана, зависи от търпението ти - ако искаш след 3 месеца нова, ще си вземеш малко по-скапана, ако искаш след 6 месеца, ще си вземеш нещо средно хубаво, ако искаш след година-две - ще си вземеш Гибсън.

 

Моя теория, а явно и само моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.