Jump to content
Българският форум за музиканти

Странна работа


carnalsoul

Recommended Posts

Разглеждах си аз сайта на Aeon и забелязах , че и двамата китаристи са си навързали връзки за обувки около струните на главата guitar1-1.jpg

 

интересното е , че са преди нъта a не са върху 1-ви праг , както правя аз ако трябва да свиря някакъв тапинг по длъг за да заглушава струните ('щот съм аматьор) .

 

Някой има ли идея защо тоя Шведски хайван си е вързал Шектъра така за главата ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е вероятността това да е ластичка и да я използва по същия начин като теб .... само че да я мести когато му трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз си помислих същото но видях следващата снимка на която се вижда , че са оплетени между струните което на практика пражи това преместване доста невъзможно

 

снимков матриял : Untitled-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е след нъта струните са някаде по 5-10 сантиметра до ключовете въобще възможно ли е да "дрънчат " там ?! Силно ме съмнява

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само,че е възможно, но при някои китари и се получава. Случвало ми се е, примерно на китара с махнати водачи на струните, да ми се чува даден тон, незнайно откъде. След проверка, установих, че е имено от над нъта.

Предполагам, че на някои китари, където има повечко струна над ключовете, също се получава на дадени тонове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ластичка се слага, за да може да заглушава отворените струни и спомага по-лесно да се свирят сола, където често преминаваш от една струна на друга(например при арпежи), тъй като човек лесно може случайно да удари някоя отворена струна по погрешка. Абе ако питате мен, пълна пародия е това - човек така или иначе трябва да се учи да свири прецизно и отчетливо без подобни "помощни средства".

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно ме съмнява

Продължавай да се съмняваш, Шектъра е с ъгъл на главата и няма как да дрънчи...

освен ако пича не свири с деветки в До, което пък мен ме съмнява.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя аматьор и той си е сложил ластичка :)

 

Пуу , даже е и мургав :D

 

P.S. В повечето ми постове има по една фразичка която не трябва да се взима на сериозно (или поне не много : D ) ! :greenangel:

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрънчат, при мен дрънчат, а диаметъра глава-нулев праг е общо взето същия. Ако използва (а вероятно ползва) някакви напомпани адаптри, нищо чудно. Пробвай следното - дрънкай с перцето горе при главата, после хвани струните при грифа. Вероятно ще усетиш, че спираш трептенето им. НО това все пак е нът, може и да не съм прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, дрънчат, дрънчат. Особено седем струнните говеда. Пък да не говорим ако са с reversed headstock - тогава дебелите струни имат много повече "месо" за дрънчане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.