Jump to content
Българският форум за музиканти

Сигнал


bigjav

Recommended Posts

Не, бе това за дилея беше бъзик. Но е и друга тема, разбира се. При все това дигитални чудесии не съм и очаквал.

 

Идеята беше за това как беше озвучен, знам че машината му има мощ, но на мен ми звучеше изкарана централно, затова питам. И още нещо, не ми хареса блендата на китарата когато правеше сола, една такава режеща, неприятна.

Не знам дали не е от озвучението като цяло или от тон режисьора, защото колкото пъти съм свирил в Маската се сблъсквам със същия проблем. Макар че съм слушал групи там, който си звучат перфектно балансирано и без дразнещи честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност китарата му е Paul Reed Smith, нали така?

него му го откраднаха в Асеновград,а иначе има Гибсон,Ибанез и Фендер Ингви модел,всичките китари са му убиец и къстъми,а тони е напълно прав в мнението си,докато някои хора тук наистина не знаят на кой свят се намират.Не прави чек,защото няма нужда,свири директно защото така звука е по автентичен,и не използва дилей поради същата причина.Не сте ли гледали Гари Мур в клуб и той не свири централно.Никога не казвай за една апратура струваща 10 000лв + китара за още толкова че звучат насрано-смешно е :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобалан - с такава апаратура - 100 вата лампова мощ

не е нужно да се включваш централно

може да издухаш Маската без проблем - стига да пожелаеш

барабар с централното

Аз например сьм свирил с Фендер Про 185 ( 160 вата и 185 ) БЕЗ ОЗВУЧАВАНЕ НА АРИАНА

( схемата беше по сложна - фендер принстьн - озвучен - от преамп оута кьм ефекти и от там в про 185 - май не беше озве4ен - просто е зверски мощен - отдавна беше -дано не ме льже паметта - но май нямаше микрофон за голямия амп)

Даже сьм сигурен че Сашо едвали е надупил и до половината - сьвсем достатьчно да се чува и без озвучаване

с 40 ватов Фендер принстьн сьм свирил в сегашния Фенс - пак без озвучаване

и се чуваше много добре и заведението

Слеяр как свириха в София - директно от Маршалите без микрофон - вярно че всеки от 2мата китаристи имаше стена от 9 4х12 маршали(тук не сьн на 100 % сигурен - но не видях един единствен микрофон) и това на опен еьр - как точно са ги захранили главите незнам - преполагам чрез слейване на основната глава - и оттам в маршал поуьр ампове.

 

Не знам защо някои хора не харесват фендер звука - за мен е ок

Просто чакам момента в който Сашо ще обяви тоя фендер за продан - и се надявам да сьм пьрвия който ще сложи парите на масата......

Навремето точно заради Сашо си купих Маршал Анивесьри комбо- сьщо като неговото

не крия че сьм му ученик и приятел и тогава адски много исках да звуча като него

за мен тоя амп е по готин от анивьрсьрито

Сашо винаги е имал най хубавите китари и усиватели

ако сте виждали една Ривера глава в раизинг форсе - негова е

защо я продава - като е бькана с екстри - чудо на техниката

по Простия факт - че този фендер който има само 2 канала - клийн и драйв

( и ефект луп- който сашо рядко ползва за дилей - когато не го мьрзи)

просто Блести над риверата

а пьк мен най ме кефеше - когато Сашо свиреше с Стиви рей вон страта в този фендер тон мастер - явно всеки си има собствени препочитания за звук( с анивьрсьрито - ползваше пьрвоДжем 77 , после мюзик мен Ван Хален) с тон мастера - Сти рей и Ингви Малмстийн стратове , а сега кьстьм Гибсьн)

преди Миро пьк не харесваше сайбьр туина на фендер - сега гледам Фил Колен ( да не се бьрка с Фил Колинс) е почнал да свири с него.........

евала бате ина мене ми харесваше звука му страта на стиви рей вон за всичко си прав ;);):);):headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

язък за оборудването което има при положение музиката им смърди на шкембе чорба и кебапчета и на пияни келнери от соц поколението. пък нека свири човека колкото си иска. какво рок група при положение че на караджов л'бимия му певец е том джоунс ебати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде без обиди моля ви!

Обсъждайте гиъра на човека. Който не им харесва музиката - има си специални форуми дето може да иде да плюе наволя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не момент, не съм съгласен!!!

 

Марковата апаратура е първата стъпка, тя обаче няма нищо общо с знанието как да си я настроиш, което се учи с години.

 

А относно чека, не знам група уважаваща себе си, да не е педантична за звука си и да не прави чек. Ако има такава, със супер голяма радост ще я науча, моля дайте примери.

 

Неща от типа "аз съм велик и затова идвам и почвам да свиря директно" винаги съм ги оприличавал на сране от високо. Колкото си по-нависоко, толкова повече се размазва и смърди. За мен именно това е несериозното. Все се надявам Сигнал да не правят чек поради друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората свирят там всяка седмица .... от 7-8 години примерно. пък и като знам какво е озвучването - то няма нужда всеки път да правиш чеци, защото възможностите са ограничени и са ти до болка познати.

понякога се получава и този неприятен ефект на гаден саунд, но и 3 часа да кесиш зад пулта не винаги ще има особен ефект

 

още повече от острия саунд на китарата се дразним само ние, другите китаристи. студенти и студентки ходят в маската да пият и танцуват (кой каквото го влече) и хич не им пука Сашо на SRV cust shop ли свири или на мандолина самоделка с кит от стюарт макдоналд ... ти ги питай дали са чували за SRV и вероятно повечето ще те изгледат изцъклено.

 

имаше други години, когато групите се стараеха повече за звука си. например преди доста години (ехеее ...) в Орел палас (сега Планета Пайнер или нещо от сорта) аз празнувах 20-тия си рожден ден и Сигнал ми пяха "весели момичета, момчета на 20 години". Тогава пак не правеха чек, но нямаше 5-6. А Сашо свиреше с мюзик мен EVH и гореспоменатото маршал анивърсъри. и кавъри на Сатриани 1:1.

и хората търсеха готини банди за купон. а сега като ти се дослуша музика на живо - кеф ти най-клуб или пайнер или се питаш този петък нямали еридан да забиват във фенса, щото не искам еди кой си да ми грачи и надува главата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още повече от острия саунд на китарата се дразним само ние, другите китаристи. студенти и студентки ходят в маската да пият и танцуват (кой каквото го влече) и хич не им пука Сашо на SRV cust shop ли свири или на мандолина самоделка с кит от стюарт макдоналд ... ти ги питай дали са чували за SRV и вероятно повечето ще те изгледат изцъклено.

SRV :metalist: :wow: :blink: :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още повече от острия саунд на китарата се дразним само ние, другите китаристи. студенти и студентки ходят в маската да пият и танцуват (кой каквото го влече) и хич не им пука Сашо на SRV cust shop ли свири или на мандолина самоделка с кит от стюарт макдоналд ... ти ги питай дали са чували за SRV и вероятно повечето ще те изгледат изцъклено.

SRV :dance: :wow: :D :wow:

SRV = Steve Ray Voughan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове,кво го ядете само човека,така може-така свири,който не му харесва ина и други клбове,китарите му е Мюзик Мен и Гибсън,другите ги продаде,а апаратурата му е зверска за този тип звук и винаги където може ,човека свири направо от нея в което няма нищо лошоаз лично не я харесвам в комбинация с Мюзик Мена,но с Фендер и Гибсън си е меко казано трепач! Ха наздраве сега! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wolfgang,

 

май си си прав, човече, за кво ли въобще се напъваме?!?!?!?............

 

;)  :)  :D

аз :violin: за кеф, за другите - не знам

;):dance:

 

 

 

 

 

 

Ааа,забравих да кажа,модела  на Мюзик мена е модел Стив Лукетър

:stop:

мюзик мен EVH

мисля, че му го купи Пепи от Дюн .. (или вече паметта ми изневерява :green: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.