Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали за Yamaha Dd-55


Recommended Posts

имам за продан едни котлони yamaha dd-55, ама им ги нямам педалите, пък не ща да ги давам така половинчато. педалът на фуса е най-обикновено копче, ама педалът за касата бил touch sensitive. някой има ли схема за подобен педал или идея как да се изработи в приложни условия? на мене идеята ми е една дъска с един пиезо елемент, ама иди го разбери как ще стане най-хубаво...

 

прозрение: като пъхна кабел в дупката за "активния" педал :greenangel:, пипна върха и стъпя бос на пода и той почва да тупа. в зависимост от това колко съм стъпил - с различна сила. значи ще меря спрямо пода... или ще предложа това като решение вместо педал за касата :greenball:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих експеримент с тая конфигурация:

out00.th.jpg

работи, само че 100к му идва малко - ще му сложа тример 50 к и пот 500 к за регулиране на чувствителността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 1 мегаом. виж в кои граници на потенциометъра работи добре, после свали потенциометъра без да го въртиш, премери го и вместо него сложи тример за фина настройка + фиксиран резистор стандартна стойност близка до измеранта от потенциометъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, и така може.

макар че някой може да иска да тупа само силно или само тихо...

мен по ми е интересно механиката как ще изработя, аз затва и питах за ламарината. измислих механизъм, ама някой ако може да ми намери чертежи на педал за каса, та да видя размерите, златен ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох, механиката съм я замислил долу-горе така.

pedal.th.png

ама почна да ме гризе съмнение, че тва всъщност е невъзможно.

верно на първата картинка малко кофти се е получил ъгълът, ама... може ли да стане така? с два болта от двете страни, които се накланят според положението на педала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след неголямата (за вас) сума от 15 кинта и 3 часа жулене с ъглошлайфа нарязахме парчетата, ама няма с какво да ги снимам. утре зимаме дрелката от комшията и правим дупките... след като идох на гости на xxxx с една линийка и молбата да им премеря педалите на барабаните :icon_shithappens: измислих втория вариант - в предната част на педала да се направи една рамка, от която да виси пружинка, свързана с върха на педала (а надолу ще има ремъче за ограничител). революцията продължава :thumbs_up:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.