Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Въпрос


maringtr

Recommended Posts

Може, да, но няма да ти вади звук като от басов говорител. Аз например съм включвал бас в кубенце Fender Frontman 15G и си докарва звук. С мъъъничко гейн става бруталка :) :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия въпрос и ми казаха, че може. Купих си бас и го пробвах - действително става, но 4-та малко се губи. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така процдирам. Не усилвам повече от 2-3 и си свири, за упражнения става. При мен 5тата се губи, но се понася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, еми тогава и ние така ще пробваме... А принципно има ли някакви стари и евтини бас усилватели? (Вермони и разни тем подобни от 80те)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, еми тогава и ние така ще пробваме... А принципно има ли някакви стари и евтини бас усилватели? (Вермони и разни тем подобни от 80те)

Потърси си Resprom B100 ... Има хубав звук . Аз сега съм с такова .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

damn.. слушам ви и се сещам че напрактика аз трябва са услилвател да си купя, че нешу на слушалки не ме кефи...

Абе а приблизително колко струва един..т.е. имам предвид няква "добра" марка като за начинаещ (знам ли... ;) ) и колко струва ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е най-добре да си имаш кубе, създадено за конкретната цел, за която ти трябва - в нашият случай - бас.

Но аз лично се научих на китарно кубенце Беринджър. Става, но кубенцето пострада много. Принципно насилваш волумето и баса докрай, требъл-а варира според нуждите ти, и задължително си вкарваш малко гейн. Ако е за във вас - става, по-добре е отколкото да свириш без нищо.

Редактирано от Pinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш си свириш у дома и барабаните са от компютър, мисля че е разумно все пак да си вземеш малко бас кубенце. Има хубави малко употребявани неща за около 100-ина лева.

Да не те заблуждавам ама все си мисля, че това е най-добрия вариант. Никога не съм бил очарован, когато се е налагало да включвам бас в китарно кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.