Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Ds1


kolio_k

Recommended Posts

Кратко демо на този така добре познат педал.

 

 

Записа е правен без корекции от компа ( директно със софтуера на уеб камерата ), звука е напълно суров и моно.

Според мен, педала определено не е подходящ за музика по тежка от Хеви (освен като бустер, разбира се ), но си има своя чар,

Между другото японският се отличава от сегашните тайвански доста малко ( малко по мек звук и малко повече волума, което важно за бустер и за изравняване на чистия с драйв саунда при силни хъмбъкъри )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро демо!

Какъв е целия чейн ?:)

И как точно си записал с камерата...

Че аз имам една Логитек, но звука и е ужас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Суперррр семпъл, няма спор. Пробвал ли си ,понеже имам спомени,че експериментираш, да го плъгнеш в ампа на чист канал и как се държи , щото ме гонят едни идеи за драйв/дист в ампа на лек крънч.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :)

 

Чейна е

 

Китара (Yamaha SA2200), Амп (Traynor YCV40WR) , микрофон Shure SM57 на 45 градуса на грила, малко след средата на говорителя, саунд карта Presonus

Firebox.

 

Иначе камерата дойде с елементарна видео записваща програма, която позволява да се избира аудио източника и от там задавам картата вместо микрофона на камерата, която всъщност ползвам само за картина. Същия трик правех преди с Window Movie Maker, но не знам защо след XP му махнаха опцията за записване от видео камера

 

П.С.

Dreammind

 

Това е записвано с чистия канал на ампа, тоест всичкия драйв си е от Дисторшъна. Не исках да го пускам като бустер, защото тогава се чува предимно саунда на самия амп, а на мен целта ми беше да демонстрирам само ефектчето

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Кольо, поздравления за готиното демо! :greenangel:

Не е случаен факта, че китаристи като Сач и Вай дълги години използваха този доста стар и евтин

дисторшън.

Но както ти самият каза, трябва да знаеш как да го използваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neutrik, със Neutrik жакове, общо взето нищо особено, професионални, но без претенции за хайенд :yes: . Аз само такива имам и един хайенд (Vocox), колкото да ги сравнявам :D , не че има разлика в моя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.