Jump to content
Българският форум за музиканти

Нямам състейн, почвам да се тревожа...


Baby Thomas

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...колко ти е дълга мензурата...

...вибрира ли много китарата в ръцете ти когато свириш, и тежка ли е или е лека.

Абе според мен не опират никъде струните, ама...

Мензурата е 25.5 инча +/- няколко мм, дето се настройва интонацията. Не знам дали е лека или тежка, дървото е 1 Piece Maple. Вибрира ли - не знам колко трябва да вибрира, писах при ънплъгед състейна с допряно ухо колко е...

 

bigjav - ще вида какво мога да направя за потенциометъра, а иначе настройката на разстоянието между струните и адатпера е както пишеш и ти, и ДиМазио и Айбънец...

Иначе Рулиращата микрофония рулира :angry:

 

Това не е МАХ драйва. Настройките са пре 9/пост 3 от възможни 12. Знам, че е по-различно с пост на 12, но за апартамента над 3-4 е НЕВЪЗМОЖНО!!!

 

 

П.П. TerminalFrost - какво ще рече тази реплика? :dance:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се включа и аз малко в разискването - имам почти същия проблем, който обаче не го смятам за проблем. Имам една стара корейска китара, с доста изчепатен хеви метъл външен вид от около 10 години и свиря от две години с един маршал VS100H. За отбелязване е, че общо взето това доста ме задоволява, ако говорим, и за чистя, и за изкривените канали. Преди около година обаче си купих още една китара, тоя път доста по-добра и по-скъпа от старата ми. Сега свиря и с двете. Въпроса е, че при новата състейна доста липсва, по същия начин както се оплаква Baby Thomas. Като чух неговите семпли и се убедих, че моята по-нова китара - Carvin се държи по подобен начин на неговата. Опитвах се да правя разни работи, но положението почти не се променя. И двете китари са с Floyd Rose. Звука на Carvin-а определено е много по-як в много отношения, но си отзвучава доста по-бързо отколкото на старата ми китара. Не мисля обаче, че това е болка за умиране - просто като посвиря с Carvin-а малко по-дълго (имам пред вид половин-един час) и свиквам. Мисля, че е добре човек да има и още допълнителни ефекти, а не да свири само с един усилвател и това доста ще пооправи нещата. Но просто нямам възможност да отделя достатъчно пари за готин процесор, а някакви евтинии не ми се купуват. Това е от мен за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имам почти същия проблем...

Благодаря за инфото. Вече си третия човек, който тия дни ми казва, че с друга китара има много повече състейн или съответно няма (според зависи). Явно си има доста значение и брадвата. А аз си мисля, че в лапов АМР и особено без педали/ефекти разликата е много по-голяма. Щото в Метал Зоун (примерно) каквото да пуснеш и както и да свириш все става и е едно и също...

 

Преди малко си играх и сложих 1 мОм пот в ФХ Луупа, а след това пак там забодох и ТюбСкриймъра със същата цел - да напомпя до дупка целия преамп. Резултата бе малко повече гейн, но състейна пак си пада бързо. Струва ми се, че е нещо дефектно в самата китара, мамка му. Някак много рязко пада... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Ти знаеш ли, че от няколко дена ми се струва, че 3-та "спихва" по-бързо от 1 и 2-ра. Но реших, че е внушение. Може ли да има по-малък състейн от 1-ва и 2-ра? И как точно трябва да се сетъпне. Или е за про дюдер работата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Ти знаеш ли, че от няколко дена ми се струва, че 3-та "спихва" по-бързо от 1 и 2-ра. Но реших, че е внушение. Може ли да има по-малък състейн от 1-ва и 2-ра? И как точно трябва да се сетъпне. Или е за про дюдер работата... B)

минахме позициите с ЕДНА АМА БИГ БИГ ПИЛА

 

няма шега...просто някъде не са били донабити......

 

сега е перфект! преди ми спираше тона на разни места

все едно заглъхва от ряз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B) Както бате ти Митко Налбантов казва:

Купи си Босс Дс-1

Или Турбо овърдрайв пак на бос

 

Там е истината my friend :D;)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де. Тия дето ги ползват подобните ефекти постоянно ли са им включени? Вай/Ватч/Разбирковци други...

 

Мите, то горе "брижда" пак е метален моя, нали е дабъл локинг. Може ли да е "крив" и да има нужда да се пили. Докато отговориш отивам за ъглошлайфа на комшията. <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама Митко - кажи на Бейби Томас - че в Асеновград има един известен майстор и сигурно той ти ги припилва

аз лично сам не се наемам да пипам - съветвам БТ да не го прави а да потърси истински майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де. Тия дето ги ползват подобните ефекти постоянно ли са им включени? Вай/Ватч/Разбирковци други...

 

Мите, то горе "брижда" пак е метален моя, нали е дабъл локинг. Може ли да е "крив" и да има нужда да се пили. Докато отговориш отивам за ъглошлайфа на комшията. ;)

Ама аз не сам бре :green:

сам ше умра ако тръгна да джагъркам

бат Пламен хиър ги прави тез неща...

 

ама не е от горе от топлока

 

пре мене може би от пътуването с самолет

 

нещо тръст рода... алабала прагове...

хем скъп Иванез

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо тръст рода... алабала прагове...

хем скъп Иванез

то това не пречи ;) при Емо имаше един за 2000 лв - ташак торба отсякъде. с един бял гриф беше целия очукан и свиреше ужасно :headbang: май вече година и повече никой не го е купил :(

че аккво остава тогава за евтините ибанци :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.