Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще си купувам акустична.Съвети?


Gee Tee Age

Recommended Posts

начи аз имам 130 лева.Искам да си взема прилична акустична китара с готин звук,да се уча на нея.с железни струни,да не е изтъркана.мисля да си взема от техномаркета до метро има по 90-100 лева нови,но ко ми кажете как мога да спестя възможно най много пари(защото събирам и за миди клавиатура)ще съм много благодарен.примерно закупуване китара втора ръка,откъде,какви цени,какво да гледам за да не се прецакам щото нищо не разбирам от китари.

разни снимки такива работи може да сложите ако имате желание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако беше за класическа - мойта едната, ама ти искаш "коубойска". Фактор - Уошбърн ама ше е над 100 лева, но си заслужава, наскоро имаше тема за китарки, поразтърси се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическата е за хора свирещи класическа музика :( Въпрос на звук и на избор.

Аз утре ще ходя до Благоевград, където ще гледам един Ibanez. Та в понеделник може да ви напиша репортаж :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някой (който разбира от китари)приятел и иди до някой музикален магазин, а не до техномаркет. Просто и ясно. Ние нито можем да ги чуем, нито нищо. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някой (който разбира от китари)приятел и иди до някой музикален магазин, а не до техномаркет. Просто и ясно. Ние нито можем да ги чуем, нито нищо. Успех.

къде има такъв?много ще ми помогнеш,защото не знам такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен погледни евтините модели на фендер, уашбърн или скуайър. стагг имат много хубави и евтини акустични. а това дали ще е с метални или пластмасови струни - въпрос на лично предпочитание. според мен на класиеска китара е по-добре да се учиш, защото грифа е широк и удобен. и не е чак толкова широк че да не могат да свирят на тях хора с къси пръсти :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора-извинявам се че така не по темата--ма можете ли да ми кажете къде се намира тоя магазин--jazza-и верно ли 4е там имало китари жтора ръка:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Благоевград и трябва да ви кажа, че там има доста хубави и евтинки китарки Ibanez. Пишете мейл на Икономов и той ще ви даде цени, че аз не ги запомних... но за начинаещи има доста евтини неща... Аз отнесох една електро-акустична от там.

Другия вариант е да видите кой му е дилър в София и да идете да пробвате тук. До колкото знам магазина в НДК се води нещо като дистрибутор но аз колкото пъти съм ходил там - никога не е работел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Благоевград и трябва да ви кажа, че там има доста хубави и евтинки китарки Ibanez. Пишете мейл на Икономов и той ще ви даде цени, че аз не ги запомних... но за начинаещи има доста евтини неща... Аз отнесох една електро-акустична от там.

Другия вариант е да видите кой му е дилър в София и да идете да пробвате тук. До колкото знам магазина в НДК се води нещо като дистрибутор но аз колкото пъти съм ходил там - никога не е работел.

а ти каква китара си купи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи аз имам 130 лева.Искам да си взема прилична акустична китара с готин звук,да се уча на нея.с железни струни,да не е изтъркана.мисля да си взема от техномаркета до метро има по 90-100 лева нови,но ко ми кажете как мога да спестя възможно най много пари(защото събирам и за миди клавиатура)ще съм много благодарен.примерно закупуване китара втора ръка,откъде,какви цени,какво да гледам за да не се прецакам щото нищо не разбирам от китари.

разни снимки такива работи може да сложите ако имате желание

не че аз много разбирам от кухарки, но ако искаш да свириш на нея за да се учиш по-добре си купи някакжа ефтина китарка например БГ китара. На мен Казанлък ми е на близо(не че скоро съм ходил) но може да се поинтересъюуваш за някоя Кремона.Аз лично не ти препоръчвам, ама щом ще се учиш на нея......... B) Пък и за хубавите кухарки ти трябва задължително хубав калъф, апук и те струват пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора-извинявам се че така не по темата--ма можете ли да ми кажете къде се намира тоя магазин--jazza-и верно ли 4е там имало китари жтора ръка;)

На две пресечки от СМГ е, има китари втора ръка.

Редактирано от syth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей!

 

Аз примерно съм абсолютен начинаещ, свиря от към 5 месеца на класическа китара (В скоро време планирам да си купя електрическа) - Абсолютно обикновена си е, по-принцип е/била е Кремона, направена в Чехословакия :P , но е обстойно пооправена от майстор - гриф, прагчета, тяло и т.н., от когото и я взех - Широк гриф, струнте са наелонови, на мен ми е много по-удобна от 1 стара БГ кремона с метални струни, макар звука да е доста по-различен, и я взех за 70 лв, вярно втора ръка, с не изряден външен вид, но все пак си ми харесва, пък и за какво ми е да е лъсната :P Само дето тъй като гледам на тебе ни ти трябва нещо подобно, и все пак обмисли варианта да си намериш от някой майстор 2-ра ръка като ще пестиш пари, при мене поне си струваше :):)

 

П.П. Сега видях датата, какво си купи :P

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.