Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan Distortion или Emg 81/85


ironspider

Recommended Posts

абе това е много голяма тема за обсъждане,всеки има различни усещания за звука,всеки свири с различни китари.Дори и китарите да са еднакъв модел,не е гаранция,че няма да има разлики в звука,който ще се получи с даден адаптер.Да не си говорим вече и разнооборазието на ефекти,които ползват всички потребители в този форум...

Според мен монтираш на китарата,слушаш,харесва ти,купуваш-ето това е рецептата.

Много хора ще ти напишат "взимай Дънканите щото са хубави".И 2-те марки са известни и държат уж на качеството...

Казвам уж защото днес реших да разглобя вече не работещия ми дънкан Джей Би.Единия проблем явно е причинен от мен,другия е фабричен.Бих казал,че това най-вероятно се случва доста рядко,но както и да е :D Най-важното е,че адаптера работи без забележки след моята намеса... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, тва не е като да се чудиш между 2 адаптера в различни цветове. Това са различни концепции. Ще има хора, които ще ти кажат и едното и другото и всеки е прав за себе си. Просто си отвори гугъл, напиши "active vs passive pickups" и почвай да четеш. Можеш да направиш същото в ютюб, има доста добри сравнения на потребителя dmometalguitar или нещо от сорта.

 

Ако пък не си чак толкова претенциозен на тема звук давай с тия, които са ти по на ачик :D - които и да вземеш все ще е тресня, за това не се безпокой ;)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не всеки ще се съгласи с мен, но що се касае до активните EMG 81/85, въпреки че се водят класика и сигурно са качествено изработени, аз лично НЕ ги харесах.

Сравнявал съм на един и същи модел китара (еднакъв материал и хардуер) двата комплекта съответно EMG 81/85 и EMG-HZ и на мен пасивните ми звучаха доста по-твърдо и с повече фийлинг при свиренето.

Познавам още един градски, който с също с такъв модел Jackson си смени фабричните EMG 81/85 с друга марка.

 

Не казвам, че активните не струват, но на мен не ми харесаха изобщо.При това съм правил сравнението с 100 ватова транзисторна глава Laney без други ефекти, така че имам пълното основание да си направя адекватно заключение.

 

За Seymour Duncan Distortion нямам никаква представа що за стока са.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеви метЪл.

 

Хеви метАл - звучи по рускаму.

а-а като геви метал.

 

Все тази какво ще сложиш, важното е да свириш.

Е тук няма как да се каже, кое е по-добро.

Просто са различни.

За да те улесня - какво ти се свири повече - Айрън Мейдън или Металика?

СД е по добре за Мейдън, ЕМГ за Металика.

ОК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не всеки ще се съгласи с мен, но що се касае до активните EMG 81/85, въпреки че се водят класика и сигурно са качествено изработени, аз лично НЕ ги харесах.

Сравнявал съм на един и същи модел китара (еднакъв материал и хардуер) двата комплекта съответно EMG 81/85 и EMG-HZ и на мен пасивните ми звучаха доста по-твърдо и с повече фийлинг при свиренето.

Познавам още един градски, който с също с такъв модел Jackson си смени фабричните EMG 81/85 с друга марка.

 

Не казвам, че активните не струват, но на мен не ми харесаха изобщо.При това съм правил сравнението с 100 ватова транзисторна глава Laney без други ефекти, така че имам пълното основание да си направя адекватно заключение.

 

За Seymour Duncan Distortion нямам никаква представа що за стока са.

 

 

Чудесно е, че си пробвал и съвнявал, но аз пък намирам EMG за много добре звучащи адаптери. Номера при тях е че трябва да са пуснати, за предпочитане, през изцяло лампова апаратура. Тогава можеш да разбереш за какво иде реч. Аз лично пък хич не харесах EMG-HZ... на мен са ми много "сухи". Бих препоръчал Seymour Duncan JB, щом става дума за метъл... макар че и това е относително... метъл може и с джаз китара да се свири. Няма адаптери само за това или онова... :wallbash:

Всичко в случая е въпрос на вкус. И не става с четене на статии в Уикипедия, а с пробване. Пробвай едните и другите и си извади изводи за себе си, просто защото нещата са субективни... (последното към автора на темата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но аз пък намирам EMG за много добре звучащи адаптери...

....Номера при тях е че трябва да са пуснати, за предпочитане, през изцяло лампова апаратура. Тогава можеш да разбереш за какво иде реч. Аз лично пък хич не харесах EMG-HZ... на мен са ми много "сухи". Бих препоръчал Seymour Duncan JB, щом става дума за метъл... макар че и това е относително... метъл може и с джаз китара да се свири.

 

 

Горните разсъждения също се базират на вкус, а и по-скоро можем да говорим за звук адаптери+китара. На мен всички изброени адаптери ми харесват за определени неща. Единственото, което малко недолюбвам в някои EMG-та е малко "касетофонния" шум, който имат на хай-гейн(заради предусилвателчето в тях).

Макар и да е малко по-слаб от брума на пасивен адаптер, някак си брума не се натрапва толкова. Може да се огледа автора и за Seymour Duncan Blackouts, които са активни също.

 

 

Всичко в случая е въпрос на вкус. И не става с четене на статии в Уикипедия, а с пробване...

 

:)

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя повече на Seymour Duncan,но всичко е до личен вкус както са писали колегите в по горните коментари отиди пробваи и сам прецени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Как може да се пробва ?

 

 

 

 

:thumbs_up::)

добър въпрос! и колко от нас са взели една и съща китара, разколачили са и струните след като са пробвали единия адаптер, разпоили са го, запоили са другия /и говоря за вариант пасивни-иначе още по сложно при сравнение на пасивен с активен/, пробвали са пак звука и ако не им харесва са повторили гимнастиката. 1-во условие-трябва да имаш и 2-та адаптера в наличност за този тест. 2-ро условие-време и ентусиазъм за да го направиш та чак тогава да прецениш за себе си. затова net-а е на помощ /има такива теми/ ама не е същото като "око да види ръка да пипне" / в случая "ухо да чуе"/. поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.