Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет относно ефектите


Zlatyio

Recommended Posts

Ми всъщност аз искам да си зема процесор защото не знам какъв звук търся и искам да имам възможност да пробвам повече работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би имало смисъл да си вземеш процесор ако си китарист - там обикновено трябват повече и различни ефекти и готови комбинации от тях. Като басист, мисля че ползата от процесора ще бъде повече образователна - да свикнеш да работиш с разл. ефекти и да разбереш кой от тях какво точно прави, но това при условие, че вече имаш някакъв бас усилвател. Мисля, че V-amp-а и Digitech-а ще са ти по-полезни, но и Zoom ще свърши работа. Разходи се по муз. магазини и пробвай (най-добре с твоя бас) за да видиш какво ще ти хареса.

 

Аз лично бих си взел някакъв аналогов предусилвател/ефект. Вече споменатите Sans Amp Bass Driver DI, Hartke Bass Attack, както и MXR Bass DI или аналогичния ефект на Behringer (който струвал към 50лв!!!) всъщност са доста различни като звучене (пробвал съм Hartke и MXR, имам Bass Driver DI), но всички могат да помогнат за агресивен рок звук - от Rush, Cream, King's X, Ozzy (напр. Live at Budokan), до здрав кораджийски бас.

Какъв стил свириш/харесваш, какъв бас имаш и т.н. и прочие? Това може да помогне да ти дадем адекватен съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ако някой може да ми помогне за EQ и компресор ... просто само тва май ми трябва. Да препоръчате нещо де .

Редактирано от hellfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hellfire - зависи какъв ти е бюджета, но като почнеш от камионообразните :greenball: Behringer, минеш през аналогичните на Boss (то според някои, Behringer са покрадвали от тях), та да кажем компресори и еквалайзери като за рак система. Моя компресор е DigiTech Bass Squeeze , когато си търсих такъв ефект, просто то ми попадна най-първо, но и сега не бих го сменил с друг, така че поразходи се из магазините и според финансиите си - решавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на 2 възможности 1-во Зуум или 2-ро ОверДрайв/Дисторжън ,

а иначе свиря нещо странно което най-общо може да се нарече метъл но обичам да слагам някакви окраски по песните та рещих че ще е по-ефектно с ефект. Баса ми е скуаерче пресижън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Behringer, минеш през аналогичните на Boss (то според някои, Behringer са покрадвали от тях)

 

Според мен и с основание. Преди доста време, някъде из китаристската секция попаднах на линк, в който се твърдеше че имало(или все още има) 3 или 4 дела за интелектуално плагиатство(чиста кражба) срещу Берингер. Също там видях че има хора които не се оплакват от качество, но понякога откъм (евентуалния) ремонт.

Най-малкото това е добре хората с по-ограничени възможности - аз например като прочетох това за 50левовия Берингер BDI-21(1во. цифрата 21 дали идва от MXR, не е ли по-скоро от Тех 21?; 2ро.@разбойник, дано не си изпуснал единица отпред:metalist: ), сериозно се замислих за евентуална покупка или поръчка, защото яко се бях наточил за един MXR M80 Bass DI, ама парите за него се изпариха яко дим и ще минат месеци докато ги събера пак. Тази цена от една Славейковка е зверска, дори и ако не е толкова надеждно като оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на 2 възможности 1-во Зуум или 2-ро ОверДрайв/Дисторжън ,

а иначе свиря нещо странно което най-общо може да се нарече метъл но обичам да слагам някакви окраски по песните та рещих че ще е по-ефектно с ефект. Баса ми е скуаерче пресижън

 

Ако взимаш дистер/драйв за бас, гледай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има баланс м/у чистия и изкривения сигнал.

 

Най-малкото това е добре хората с по-ограничени възможности - аз например като прочетох това за 50левовия Берингер BDI-21(1во. цифрата 21 дали идва от MXR, не е ли по-скоро от Тех 21?; 2ро.@разбойник, дано не си изпуснал единица отпред ), сериозно се замислих за евентуална покупка или поръчка, защото яко се бях наточил за един MXR M80 Bass DI, ама парите за него се изпариха яко дим и ще минат месеци докато ги събера пак. Тази цена от една Славейковка е зверска, дори и ако не е толкова надеждно като оригинала.

 

:) Хващам се на бас че цифрата 21 е заради Tech 21. Не съм виждал цената лично, но доколкото разбрах от приятели всичките ефекти на Беринджър са около 50 лв. :) Това че са крали е ясно, че качеството е несравнимо по ниско (по мой опит с др. техни продукти повече като надеждност и по-малко като звук) също е ясно.

MXR M 80 е страшен ефект, много ми харесва, а освен това е изработен изключително здраво. Ако положението с парите не е толкова безнадеждно те съветвам да го вземеш, няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 340 лв. преди време в Файзинг Форс. Тогава имах и мерака и парите, но станаха няколко тлъсти фала, и трябваше да ги инвестирам (основно в прословутата 7-струнна, която вече направо ми е дошла до гуша - вероятно като стане готова до края на месеца, или нея ще продам, или Ямахата). Само че сега, за разлика от тогава, не е лято и не мога да работя щото е "изпитно време". А да искам на заем от приятели или семейство - абсурд! Веднъж вече си го начуках с помощта им за баса - втори път не! Както и да е, увлякох се.

Наистина, като си помисля не е перфектна идея да си взема сега и после пак(точно аз дето укорявам пича да си взема по-малко и по-качествено :) ), но доста би ми помогнал. Да речем, че съм нетърпелив. :)

По-темата - Zlatyo - успех с решението. Слушай разбойника, той право казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.