Jump to content
Българският форум за музиканти

Кремона с нови струни


JohnFrusciante'sFan

Recommended Posts

Привет,

Нова съм и не разбирам много :greenball:

Реших да купя струни за Кремоната, но тъй като не съм много наясно искам да ви попитам дали струни 10-ки на Д'адарио бронз са подходящи :)

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че има значение дали ти трябват найлонови или метални струни, трябва да погледнеш предишните на нея какви са или, ако в момента си без струни - как се захващат. nylon-guitar-strings.jpg <ако случаят е такъв, ти трябват найлонови. Има значение, защото металните и найлоновите си докарват тона при различен опън и съответно ако китарката ти не е предназначена за метални, може да я спраскаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИМА !!!!!

но трудно се намират и няма голям смисъл в тях ....

по- лесно ще си направиш възелче накрая.

 

може да си сложиш "маниста" или каквото си искаш .. продават се и "кокалени" накрайници

 

@flamingone

не е това правилния начин за определяне дали китарата е за найлонови струни(пример Ovation с метални стръни но пък нямат бриджПинове, ами просто така си минават през магарето),

OvationCarvedBridgeClose,WE.jpg

погледни какви са ти осите на ключовете... там ми се струва по- достоверно ... големи пласмасови -> найлон, метални тънки -> метални струни

или се ориентираи по горното магаренце ако на 1-3 струна са много широки каналите -> найлон

китарите с метални струни имат наклонено магаренце... като 6та струна(най-дебелата) е по- дълга от 1ва, а на найлоновите са с еднаква дължина (магаренцата са успоредни)

 

 

за да не съм голословен

315Q5vE2rDL._SL500_AA175_.jpg

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствам се коригиран :greenball: И пак като теб твърдя, че няма голям смисъл. Интересно как са изхакали топчета на тез дебели първи струни, ам' не е мой проблем де, че да му се чудя :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^В случая с Кремоната на девойката мисля, че това е лесният начин да разбере дали е за найлонови или метални струни :)

Ако струнникът е такъв:

kremonaacousticpu3.jpg

10-ките дадарио, които авторът си е харесала, са ок.

За найлонови горе показаха картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е обаче струните за акустична китара, когато става въпрос за метални струни разбира се и се търси добър тон, размера да стартира поне от .012 (т.нар. Light gauge/размер), освен ако не търсим някакъв специфичен звук, осигуряван от 10-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така е. Но 12-ки в стандартен строй като нищо може да спраскат, или поне огънат грифа на някои евтини кухарки. Затова смятам, че десятки е ок в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кремоната е електричека:

Може да си вземеш 10-ки, както искаш

Ако е акустична:

- ако е класическа (за найлонови струни), вземи найлонови

- ако е за метални, вземи най-тънките(или по-дебели, както искаш) струни бронз или фосфор-бронз.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.