Jump to content
Българският форум за музиканти

Флойд роуз


W_A_R

Recommended Posts

Искам да попитам как може да се блокира или както се казва фиксира флойд роуз на китара Ibanez RG 350 DX и въобще възможно ли е да се застопори тази система. :) Благодаря предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може да се застопори, като вътре в кухината подпъхнеш дървено трупче между състейн блока (металното блокче, за което са закачени пружините) и корпуса на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за въпроса ама защо искаш да блокираш флойда? ако не искаш да го ползваш просто не слагай ръчката. или има проблем със самия механизъм? поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за въпроса ама защо искаш да блокираш флойда? ако не искаш да го ползваш просто не слагай ръчката. или има проблем със самия механизъм? поздрави!

 

Като цяло не ми е много понятна самата система и ми пречи при самото настройване на китарата, която когато се разстрои изисква неистови усилия докато я настроя, а и при смяна на струните си нямам и понятие как да оправя самият флойд и въобще си късам нервите с тва животно :icon_shithappens: Докато ако се застопори би трябвало да е като обикновена китара без флойд глупостите, а колкото до ръчката - махал съм я, но това не влияе изобщо. Просто искам нормана китара без да се занимавам с роузове :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ще да е, ако направят застопорител на Флойд Роуз, поне според мен, а не всеки път при промяна от Ми в Ре примерно, да трябва да правиш нов сет-ъп на всичко. Просто слагаш застопорителя, местиш китарата в Ре и през това време не пипаш Флойд-а. :) В случая това става с някакви трупчета от задната страна на китарата между тялото и състейн блока, за да не се отпускат или натягат пружините, както е казал DILETANT. Успех!

Редактирано от SounDreameR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ще да е, ако направят застопорител на Флойд Роуз, поне според мен, а не всеки път при промяна от Ми в Ре примерно, да трябва да правиш нов сет-ъп на всичко. Просто слагаш застопорителя, местиш китарата в Ре и през това време не пипаш Флойд-а. :cheers2: В случая това става с някакви трупчета от задната страна на китарата между тялото и състейн блока, за да не се отпускат или натягат пружините, както е казал DILETANT. Успех!

 

Ти ме подсети за нещо, което забравих да спомена, а именно строевете на свирене. :) Тва също ми е в голям минус и ако искам да сменя строя трява да се потя над китарата 2 часа, просто защото флойда е свикнал на един опън и като тръгне да се променя и става мазало.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да се прави сетъп отново при смяна на строй, тъй като трябва да се нагласят интонациите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако флойда е добре като механическа част от китарата и е добре сетнат не трябва да те мъчи.Аз имам къстам китарка за лява ръка с флойд.Макар китарата да е ужасна като изработка след като си настроих интонацията и височината на струните нямах никакъв проблем с настройка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз просто не искам да се занимавам с роуза, защото нз как се интонира и не разбирам да човъркам по него. За тва мисълта ми е ако мога да го игнорирам по някакъв начин, за да не ми се налага постоянно да въртя пружините за сетъпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една джаджа, Tremol-no която застопорява флойда, когато не ти е нужен и можеш да махнеш нътлока и да имаш нормален бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.