Jump to content
Българският форум за музиканти

за хъмбъкерите


avaavaava

Recommended Posts

Съпротивлението на адаптерите е л'у'еко дал'у'еко от тона и има малка връзка с изходната "мощ". Като че ли е по-важно явлението известно като индукция, нъл тъй :)  Все пак за бобини говорим...

Хубаво е, че си ги прочел тез' едни неща ама са повече рекламни материали на производители на адаптери...

 

& за geek-heads -  за керамичните магнити, сърцевината на "керамичните адаптери", в тях в крайна сметка се съдържа също желязо (по-точно железен оксид + стронциев карбонат обикновено), което обяснява магнитните му свойства...

 

Все таки цялата таз работа е бошлаф работа... все пак става въпрос за звук, свирете и слушайте ...:)

 

Ми тогава човек как да разбере кой адаптер звучи като Бил Лорънс или като Даимбъкър??? -не можеш да си купуваш хиляди адаптери докато разбереш... все трябва да има някакви строги зависимости и данни (чисто технически става въпрос за много конкретни стойности чрез които всяка фирма е постигнала и произвела подобно звучащ адаптер) не става въпрос за останалата апаратура а само за ХЪМБЪКЪРИте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съпротивлението на адаптерите е л'у'еко дал'у'еко от тона и има малка връзка с изходната "мощ". Като че ли е по-важно явлението известно като индукция, нъл тъй :)  Все пак за бобини говорим...

Хубаво е, че си ги прочел тез' едни неща ама са повече рекламни материали на производители на адаптери...

 

& за geek-heads -  за керамичните магнити, сърцевината на "керамичните адаптери", в тях в крайна сметка се съдържа също желязо (по-точно железен оксид + стронциев карбонат обикновено), което обяснява магнитните му свойства...

 

Все таки цялата таз работа е бошлаф работа... все пак става въпрос за звук, свирете и слушайте ...:)

 

Ми тогава човек как да разбере кой адаптер звучи като Бил Лорънс или като Даимбъкър??? -не можеш да си купуваш хиляди адаптери докато разбереш... все трябва да има някакви строги зависимости и данни (чисто технически става въпрос за много конкретни стойности чрез които всяка фирма е постигнала и произвела подобно звучащ адаптер) не става въпрос за останалата апаратура а само за ХЪМБЪКЪРИте.

Не може да не става въпрос за останалата апаратура, дюд - няма как да не става въпрос.

Адаптера е само част от цялата верига. Усилвателя е много основна част от цялата верига и всичко т'ва е писано многократно тук.

Как да разбере човек? Ми точно както е написано. Не може да целиш звука на пантера с един адаптер. Сложи един Л500 (Бил Лоурънс) или Даймбъкер в един ФатСтрат, бучни го във Фендър Туин и нема как да изкараш звука на Пантера. Универсални технически данни? За какво са ти универсални технически данни - те хората на сайтовете са го написали с прости думи (освен данните) - ето част от описанието на Даймбъкера - The result is a high-output, aggressive humbucker with more treble bite and clarity than an SH-8 Invader; as well as punchy bass response and exceptional dynamics. The blades make the Dimebucker great for balanced bends??? Какво значение имат съпротивлението и индуктивността?

По един начин ще звучи ако го сложиш на китара от махагон, по друг на клен или ясен? Зависи от формата на тялото, от мензурата, от усилвателя, от педалите, които сложиш отпред евентуално, от стила на свирене, от атаката, от това дали свириш с перце или пръсти, от височината на струните, от съпротивлението на потенциометрите за силата на звука и регулиране на тона, от....... и от........... и от.............??? Можем да напраскаме две страници с технически данни и сравнения, но това пак няма да изгради представа за звука, докато не го чуеш...т'ва е.

;)

Затова, аз поне мога да кажа как звучат адаптерите, които съм пробвал на моите китари, с моята техника или такива върху определен тип китара и с определен усилвател, на които съм свирил... и по-добър начин от пробването няма... :) :)

айде и хеви метъл :):);)

п.с. Адаптерите, които звучат като Бил Лорънс (или сигурно като някой модел негов, защото човека прави поне 7-8 модела) или като Даймбъкер - са съответно адаптерите, които прави Бил Лорънс или СД Даймбъкер -"като" няма в случая.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Адаптерите, които звучат като Бил Лорънс (или сигурно като някой модел негов, защото човека прави поне 7-8 модела) или като Даймбъкер - са съответно адаптерите, които прави Бил Лорънс или СД Даймбъкер -"като" няма в случая.

 

ще те разочаровам -има аналози-X2N e nai-elementarnia пример!!!

 

идеята ми е следната става въпрос за соурс!!!!!(тези неща за дърво и тнт са ясни за това много пъти намекнах да ги забрааавим за момент)

 

ако иде реч за (категория ) и в нея визат: 500xl ,sh-13 i х2n

какви други модели на марки адаптери влизат в категорията и какви данни имат за да ги сравня..-то ясно че фирмите не си издават таините а само общи приказки пишат ...

ако някой разполага с данни то трябва да си ги е мерил той и да разбира поне 50 пъти повече от мене от хъмбъкъри...

 

аве зарежи май няма надежди за мене :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Адаптерите, които звучат като Бил Лорънс (или сигурно като някой модел негов, защото човека прави поне 7-8 модела) или като Даймбъкер - са съответно адаптерите, които прави Бил Лорънс или СД Даймбъкер -"като" няма в случая.

 

ще те разочаровам -има аналози-X2N e nai-elementarnia пример!!!

 

идеята ми е следната става въпрос за соурс!!!!!(тези неща за дърво и тнт са ясни за това много пъти намекнах да ги забрааавим за момент)

 

ако иде реч за (категория ) и в нея визат: 500xl ,sh-13 i х2n

какви други модели на марки адаптери влизат в категорията и какви данни имат за да ги сравня..-то ясно че фирмите не си издават таините а само общи приказки пишат ...

ако някой разполага с данни то трябва да си ги е мерил той и да разбира поне 50 пъти повече от мене от хъмбъкъри...

 

аве зарежи май няма надежди за мене :wall:

ей ама си и ти ... какво значи като - .......?

Освен това ХЛ500 се различава доста и от Дайм-а и от Х2N...

Хехеххе... освен X2N мога да ти изброявам блейд хъмбъкери до утре от '76-та производство насам (Джо Бардън има, Реверънд правят също, Gotoh....) - това значи ли че са като Дайм и БЛ ХЛ500 ???

уотсоуевър, спирам да пиша по темата....написах каквото имах да пиша вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпротивлението на адаптерите е л'у'еко дал'у'еко от тона и има малка връзка с изходната "мощ". Като че ли е по-важно явлението известно като индукция, нъл тъй :) Все пак за бобини говорим...

Хубаво е, че си ги прочел тез' едни неща ама са повече рекламни материали на производители на адаптери...

 

& за geek-heads - за керамичните магнити, сърцевината на "керамичните адаптери", в тях в крайна сметка се съдържа също желязо (по-точно железен оксид + стронциев карбонат обикновено), което обяснява магнитните му свойства...

 

Все таки цялата таз работа е бошлаф работа... все пак става въпрос за звук, свирете и слушайте ...:)

Напротив, много си е близо съпротивлението до тона на адаптерите. Аз правя адаптери, и по мои наблюдения, това всъщност има най-голямо значение за тона на адаптера.

Логично е, че адаптер, с по - малко съпротивление има по - малка индуктивност и повече високи честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЮбО - ЛЮбО - Вземи си един Даймбъкер и мирясай!- ясно е ,че няма да изкараш на 100 % Пантера - ама ще е по близко отколкото с друг адапртери

Бил Лоуренс -пак става - той реално е повече ползван от Абът .

ЗАПА ГО Е КАЗАЛ

SHUT UP AND PLEY YER GUITAR

AНД НОФИГ ЕЛС МЕТЬ(Л)С

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:idea: Еftime кат зема са даимбъкъра ако искаш ше зееме да го изследваме от всички страни...

 

ако на някой друг му е интересно може дойде и да го разкостиме тва адаптерче че много постно инфото за него...

само не знам мултицет и кво друго ще е нужно...

 

еи Тони без истински имена че нали знаеш :) ...опасно е!!

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре - защо ще го разкостяваш - какво те боли какво има в него - важното е да те кефи като свириш(плюс това ако размоташ жицата - и после като я навиеш пак - има вероятност - дори да не прекъснеш намотките - да не го навиеш пак точно както е бил и това вече ще му промени звука- дават ли те се пари за 2ри даймбекър?)

дето Сънчо ти казва - няма значение - каква индуктивност има , какво съпротивлевние и какъв пик -

ВАЖНОТО е на звук да те кефи

 

мен вече почти всичко ме кефи - поне до такъв етап съм стигнал

всякакви хъмбекъри ,сингли - и скъпи и ефтини

дори и на ефтините намирам добри черти

дори и кремонски адаптери пренавите от Ефтим - то всъщност само пластмасата им е кремонска

според мен е по важно да докараш свой си звук който да те кефи - и ако звука е добър и с свиренето си казваш нещо ново или пък ако не ново - то искрено - тогава и други хора ще ги изкефи

и ще питат как да изкарам на АВАВАВА звука?

ето и пример - ти ибанец адаптерите дето ти не ги харесваш - аз мисля че са добри - INFS 1 ,2 -първият ми ибанез RG450 беше с такива и си ме кефеше-просто по едно време ми писна и го продадох - без конкретна причина

сега не бих се отказал от определен модел на Ибанец с такива адаптери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

na ibaneza адаптерите заминаха...а треат ми много даимбъкъри защото имам 2 китари без адаптери и много пари ще са нужни .... ще се опитаме да намотаме....ако не стане - е го магазина! -чакаш 3-4 месеца и ако имаш пари зимаш...

 

бай тъ уей :) аз имам стил и за него трябват такива адаптери от този род за които се интересувам-кво да праиш тв~а е положението...

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти погледна адаптерите. То много работи за ремонт, де, ама ако не е проблема в бобината, а в предусилвателя, ще ти кажа откъде и какви части да вземеш, и колко за работата, и ще им направя нови предусилвателчета, а иначе мога и да ги пренавия. Пиши лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпротивлението на адаптерите е л'у'еко дал'у'еко от тона и има малка връзка с изходната "мощ". Като че ли е по-важно явлението известно като индукция, нъл тъй :unsure:  Все пак за бобини говорим...

Хубаво е, че си ги прочел тез' едни неща ама са повече рекламни материали на производители на адаптери...

 

& за geek-heads -  за керамичните магнити, сърцевината на "керамичните адаптери", в тях в крайна сметка се съдържа също желязо (по-точно железен оксид + стронциев карбонат обикновено), което обяснява магнитните му свойства...

 

Все таки цялата таз работа е бошлаф работа... все пак става въпрос за звук, свирете и слушайте ...:)

Напротив, много си е близо съпротивлението до тона на адаптерите. Аз правя адаптери, и по мои наблюдения, това всъщност има най-голямо значение за тона на адаптера.

Логично е, че адаптер, с по - малко съпротивление има по - малка индуктивност и повече високи честоти.

По-твои може.

И аз уж физиката т'ва онова се шегувахме с нея ма тя ме изпревари в шегите, та така...

Пък и неколкократно споменатия Бил Лорънс прави от 50-60 години човека адаптери и друго разправя... ама все таки - всеки с концепт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.