Jump to content
Българският форум за музиканти

за хъмбъкерите


avaavaava

Recommended Posts

:read: Та интересува ме стареят ли хъмбъкерите?

Размагнитват ли се?Скапват ли се?На мен ми е горял ЕМG 81...примерно.(но той е активен-отпада)

Споделете кой какви премеждия е имал?

 

Друго : за да имам звук Пантера(конкретно) какво е необходимо да има хъмъкера?

16 килоома

0,5 волта

много среди ? :cheers:

blade сърцевина ?

от какво зависи всичко??????????

 

какво има в даймбъкъра? От Дънкан не обясняват много и със цифри...

 

ако някой знае да казва...... :read:

 

ако е имало такава тема преди -сорррррррри!-търсачката не работи(тази функция не била включена) :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Принципно адаптрите стареят - размагнитват се, но затова трябват много години. Чувал съм, че не трябва китара да се държи до тонколони или до радиатори примерно.

А за Даймбъкъра отиди в РФ, там имат каталог на Дънканите и има тоналните им характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодря :virtuoz: но това точно питам КАК(???) трябва да са нещата теоритично за да е такав звука??? даймбъкъра е един от примерите просто..

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът на Даймбег Даръл, а пък и на който да е китарист идва от много фактори, освен от индивидуалната техника на свирене и стил, които са на първо място.

 

1. Трудно се постига на живо звук като на албумен диск, мастериран в студио.

Има разни ефекти, дето се прибавят, за да звучи китарата по-плътно.

 

2. Китара (дърво, модел и т.н.) и адаптери. Виж с какво е свирил Даймбег и търси съ6тото. Конкретно за адаптера, вземи съ6тия или някой със сходни честотни характеристики.

 

3. Усилвател и говорители. Даймег свиреше с Рандал и доста говорители 4х12.

Няма да докараш неговия звук с Фендер фронтмен 25 W, нито пък с POD ХТ, например.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми взех си рандалл 4 по 12 кабинет и с лампова глава тип солдано-меса дуал горе-долу и с емг 81 има некви дребни прилики но не е съштото....

уархеда е транзисторен и нешто се замисям дали изобщо да мисля за него ...

даимбъкъра го чакам трети месец :rolleyes:)))

 

1. Трудно се постига на живо звук като на албумен диск, мастериран в студио.

Има разни ефекти, дето се прибавят, за да звучи китарата по-плътно.

 

я кажи за тези ефекти по конкретно (имена,марки) каде ги слагат след звука, на сенд-ретърн,каде по по точно?

на мен някои концерти ми звучат по добре от на живо...

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам Даймбег (Бог да го прости) свиреше най-вече с транзисторен усилвател, тъй че твоята лампова глава няма да докара същия звук.

 

За ефектите в студиото, вероятно освен наслагване на китари, записани с различни усилватели и кабинети има и подходяща компресия за напомпване на звука, малко еквалайзер... поне това се прави при мастерирането

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://guitargeek.com/rigview/415/

 

еми това му е сетъп някакъв :D ама звука на Даймбег не знам как ще го докараш. Според мене е невъзможно да се докара 1 към 1 звук на някои друг... най-малкото техника не свирене и т.н... Има толкова "дребни" детайли които влиаят :

 

1. С какъв микрофон е записвано

2. С какъв преамп, компресор, екю

3. как е смесено и мастерирано

4. забележи и колко глави ползва. Не мога да кажа със сигурност ама според мен ниски/среди/високи на всяка са леко различни от другата. Има 12-ки и 15-ки. Просто при китаристи от неговия клас всичко е толкова сложно че едва ли с 1 глава (лампова) и 1 каб можеш да докараш неговия звук :D

 

бия натам че това което чуваш по записите може би не е съвсем това което излиза от говорителите на кабинетите му. Та според мен дори да изкараш много близък звук до неговия, ако го запишеш ще се различава много :)

 

и все пак искрено ти пожелавам да го докараш ! дано тия сетъп дет ти показах ти помогне :D ако успееш пиши искам да го чуя!!! :D:D:D:D

 

а да има и MXR DD11 (мисля че така беше модела) дисторшън на Даймбег сигничър някакъв. Четох някъде беше казал че позлвал (докато е бил с Пантера) 2 такива един след друг (много странно 2 дистъра 1 след друг ама тфа пишеше) първия с по нискък гейн и фтория на МАХ. (това в студио)

ама може би има истина защото исках да си купувам такъв преди и в ревютата четох че бил с малко гейн и ги вързвали по 2 един след друг (ама да дам 250 долара само за 1 кривене). бтв вече е евтин към 50 долара е бройката :D

 

та това е от мен :D

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Чувал съм, че не трябва китара да се държи до тонколони...

Колко близо до тонколони? Че аз си подпирам и двете китари на Jamo 100W...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Чувал съм, че не трябва китара да се държи до тонколони...

Колко близо до тонколони? Че аз си подпирам и двете китари на Jamo 100W...

aa не се притесняваич това е достатъчно далече :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кат стана дума за адаптери--и да не пускам са нова тема--некои знае ли ква е разликата в израбитката ме интересува и за звука сушо

между открити и закрити адаптери--казаха ми че в закритите имало неква пластина в повече и че звучали по 'разпилено' някак си--тва така ли е--звука на откритите бил по остър'пробивен' :metalist: --

не знам дали тва е така за тва ви питам вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.