Jump to content
Българският форум за музиканти

Дървен материал за китари


Recommended Posts

Много интересна тема!

Аз лично научих, че alder е ела (иглолистно дърво) а bubinga е бук.

Някой е попрекалил с ечкиите.(пиенето) :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ореховата дървесина подходяща ли е за единствен компонент в тялото на китара? В смисъл какви характеристики ще има звука в такъв случай и прието ли е да се слага някакъв топ? Съответно с какво дърво за гриф е подходящо да се комбинира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги са ме интеерсували качествата на черешата - става ли за solid body и какъв звук да очаквам (става на въпрос за електрическа китара)? Питам защото често ми попада такъв материал и искам да дръпна настрана няколко по-хубави парчета да се поизсушат 2-3 годинки но не знам дали си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ореховата дървесина подходяща ли е за единствен компонент в тялото на китара? В смисъл какви характеристики ще има звука в такъв случай и прието ли е да се слага някакъв топ? Съответно с какво дърво за гриф е подходящо да се комбинира?

Има такива Стратове -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги са ме интеерсували качествата на черешата - става ли за solid body и какъв звук да очаквам (става на въпрос за електрическа китара)? Питам защото често ми попада такъв материал и искам да дръпна настрана няколко по-хубави парчета да се поизсушат 2-3 годинки но не знам дали си струва.

 

СТАВА МНОГО ДОБРЕ! ДЕЙСТВАЙ, ИМАШ ГАРАНЦИЯ ОТ МЕН! ЧЕРЕШАТА Е СРАВНИТЕЛНО РЯДКА ДОСТА ПЛЪТНА ДЪРВЕСИНА И СЕ ИЗПОЛЗВА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗА СКЪПИ МЕБЕЛИ! ЗАПАЗИ ЕДНО ХУБАВО ПАРЧЕ И ЗА МЕН АКО МОЖЕШ!

 

ПОЗДРАВИ,

 

ПЕТЪР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак за който не е разбрал:

 

-Ольха-та не е ела, а ЕЛША;

-Красное дерево се нарича МАХАГОН (съотв. Хондураски махагон);

-Черное дерево е абанос;

-Мекият клен е това, което се казва "figured maple";

-Бубингата е Бубинга и в никой случай бук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тялото на моята китара е от бук :)

 

Роговете са доста тънки и въпреки няколкото падания на китарата те са здрави (съвсеееем малко парченце се беше отчупило при едно сериозно падане)

 

Като звукови характеристика съм доволен, но немога са съпоставя с други дървесини, защото нямам много опит

 

 

 

Високите са доста и шума от прецето също ..

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ДЮЛЯТА дали не става за китари? според мен е доста твърд материал също има един "сорт" КРУША но плодовете са с по различна на форма и са като гранулки вътре (нещо като зрънца) и вкусът е по странен от на крушата...материала на тоя вид круша наподобява на цвят ясена и даже бих казал че е по добър защото не се "къса" като ясена! и едно по странно "дърво" и именно ЧЕМШИРОВО ДЪРВО някой чувал ли е за инструмент от такова////// :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от всяко дРЪво ще стане китара, въпросът е след това :Piano:

 

А чемшира не е ли храст? Не че не може и от съчки да се сглоби де, ама има ли смисъл? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз доколкото съм чувал оттук - оттам, чемширът е изключително твърд ,корав и жилав материал, много подходящ за гриф понеже не измята и не се цепи. За тяло незнам какъв звук би извадил, но ми е интересно! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.