Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов евтин процесор от Zoom


a_panov

Recommended Posts

Здравейте

 

Темата е малко като новина за новия процесор ZOOM G2.1Nu и малко сравнение с предшественика му ZOOM G2.1u.

 

Не претендирам за изчерпателност и точност на информацията! Просто мнение на един "фанатик-проповедник"!

 

Ну пошли!

 

И така, на 13 Януари 2010 японската компания на музикално оборудване представи нов модел китарен (не бас) процесор ZOOM G2.1Nu. Той може да се разглежда като осъвременен вариант на неговия предшественик ZOOM G2.1u.

 

Цялостна изработка

Новия процесор ZOOM G2.1Nu е точно копие стария ZOOM G2.1u различават се по едно буточе което е добавено на новия и че новия проц има LCD екранче а стария е с LED екранче

 

Проблем при Зулумовете от G серията - G1 и G2 (с които съм работил) че врътките им са алтави - в прекия и преносния смисъл. Ако ще имате проблем то ще е с врътките няма да е с малките бутончета или двата големи превключвателя. Също няма проблеми с експрешън пИдалЯ. НО врътките могат да имат проблем на няколто места, така че не ти настъпвайте, не ги ритайте и ги "обгрижете с любов" за да ви служат вярно, ако ли не има двама човека във форума които са електричари и ще ви помагнат да отстраните тоя проблем. И двата проца със метално шаси за разлика от G1 който е пластмасов.

 

ZOOM G2.1Nu

g2nu_img17.jpg

 

ZOOM G2.1u

11.jpg

 

Входове изходи

ZOOM G2.1Nu

g2nu_img18.jpg

 

ZOOM G2.1u

12.gif

 

Процовете имат:

Моно вход

Стерео изход

Стерео жак control_in за външен суич педал (не педерас, а педал). При моделите ZOOM G2Nu, ZOOM G2 в този жак може да се включат и суич педал и експрешън педал.

USB конектор който може и да храни с ток процесора. При моделите ZOOM G2Nu и ZOOM G2, G2Nu има USB а G2 няма!

ключ USB или жак-батерийно захранване.

жак за външно захранване

 

Критика! Тия процове нямат AUX IN, какъвто вход имат аналогично ценово конкуретните продукти от Босс и Корг... Не може да си пуснеш Металика от ЕмПеТрошката и да чегърташ отгоре! Трябва някъде отвънка да смесваш, я в комп, я в кубе. Те затова Босс и Корг са си Босс и Корг!

 

Тука разглеждам средна ръка процове не зенитна артилерия или оръжия за масово поразяване които имат лампи на предусилвателите, миди ин, миди аут, имат лууп-ове, Aux-ове и... самойбачки на педали.

 

Софтуер в процесора

И двата процесора са изградени около процесора 32 битовия процесор ZFX-3, ефектите са почти едни и същи с малки разлики които ще уточня.

И двата проца имат 96 kHz семплиране на сигнала 24-bit A/D/A преобразователи и много ниско ниво на собствен шум! Параметри без аналог в своя клас!

ZOOM G2.1Nu има 100 редактируеми банки и 100 застопорени докако предшественика има 40 на 40. Това е така защото са добавени 20 "лични" банки направени от Свети Свети Стив Вай. Аз никога не съм слушал Свети Свети Стив Вай щото сега съм на тема Itzhak Perlman, Edvard Grig, Никола́й Андре́евич Ри́мский-Ко́рсаков а и преди това съм бил на същата.

И двата проца имат дръм машина с 40 биита като няколко от тях са на метроном.

И двата имат тунер. Като може да клатите Ла-то от 425 до 455.

Реал тайм суич на банките, ако мислите че ще забележите 5 милисекунди закъснение се лъжете. При софтуерна обработка от звукозаписен софтуер може, но лайф никога.

Новия зулум G2.1Nu има вече 6 канален еквалайзер докато стария проц има само ниски-средни-високи.

И двата зуума имат функция "жива свирка" за всички банки. Когато свирите Live ви променя еквалайзера така че да се чувате а да не сте 13 дупка на кавала. А като си отидете в къщи на компа пак да чувате това което сте си направили в банката.

Новия зуум има разширени настройки на някой от ефектите които стария няма! И това е заради LCD-то на което може да се изобрази повече инфо.

Новия зуум има нова вградена функция "запис до 5 секундни фрази, които да се лупват като бакграунд/ритъм"

 

 

Външен софтуер

При стария ZOOM G2.1u USB-то се ползнаше да храниш проца с ток и да даваш стерео сигнал в компютър. ASIO драйверите дават риъл тайм без латенция сигнал в компютърния софтуер.

 

При новия процесор ZOOM G2.1Nu освен тези две функции има и трета!!! Това е "ZOOM Edit & Share software" с който на компютъра си редактирате банките и по USB-то ги качвате и сваляте в процесора. Също може да си сваляте от интернет банки и да ги бутате в проца чрез тоя софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда... определено zoom имат кво да покажат :( преди няколко месеца си взех zoom G7.1 и бях доста приятно изненадан от звука който ми предлага..и тази лампа в предусилвателя определено допринася към цялостното му звучене...та както и да е тази тема-новина е наистина полезна информация при положение че това малкото вече може да прави същите работи като батковците си на по-ниска цена.. за хора,които не могат да си позволят да си взимат нещо по-голямо и скъпо е доста примамлива оферта..

п.п. мерси за инфото наистина не знаех че са изкарали на пазара нов продукт :):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена

Още го печатат, но япончетата му се радват за

G2Nu - ¥ 15000 приблизително 120 евро

G2.1Nu - ¥19000 приблизително 150 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много забавен мат'рял :greenball: Така написано забавно и вярно, че ми се прииска да си го купя,въпреки,че отдавна хвърлих 505II и минах на камиони.Да нямате някаква уговорка с фирмата за реклама? :)

Базикам се :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много забавен мат'рял :greenball: Така написано забавно и вярно, че ми се прииска да си го купя,въпреки,че отдавна хвърлих 505II и минах на камиони.Да нямате някаква уговорка с фирмата за реклама? :)

Базикам се :(

Просто мнение на един "фанатик-проповедник"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста по-добре изглежда от предния модел

и ще стават все по-добри, като памет и възможности

макар, че за 150 евро има и други добри варианти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още го печатат! В Англия има предварително записване за него -> http://www.soundslive.co.uk/product~name~Z...NU~ID~13199.asp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,така...Много добра проповед,и въпреки,че смених църквата и еретясах,никога няма да кажа лоша дума за зулумчетата...Минах през 9002,2020,4040,505,707 II и никога не съм бил разочарован...Та явно и тая магия си струва парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Попринцип на китарните версии на процесора (питам понеже това имам), може ли да да се запише бас китара на клиий канала с USB функцията? Или има вероятност нещо да се прецака, понеже гледам че има 3 модела: за ел. китара, за бас и за акустична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бях със зулум g2.1u (твоят а(лекс) панов:) е,порадвах му се една година.Останах с много добри впечатления.Пример за най-необходимите ми потребности от него бяха:

1.PC>usb>cubase le4>recording

2.Live>mesaboogie rectifier-много харесвах този симулатор

2.1 МАРК-5,Фендер туийн ревърб както и Вокс Ей.си30 мисля че беше+Маршалите 800 и другият не си спомням кой беше.

3.Екстра еквалайзерът(за лайф) и Мик.(за запис и репетиция)

4.Дръм модула с фуут-суитча(който отделно си взех)

 

За кусурите съм съгласен с теб,потенциуметрите трябва да се ДОКОСВАТ!!!

Аукс ин-а също е нужен.

 

Не знам само на N-a как са му потенциуметрите,иначе стига да можеш да си направиш

настройките в екстра ий.кю-то и в амп-а зазвучават жестоко!!!

Отначало си виках е тва дърво как звучи....но после като го разучих в екстра еквалайзерът и

основният еквалайзер+тон настройките в амп-а започна да "мърка" :)

Но,искаме още и още......защо да не минем и на тези амп-ове от симулатора на живо?

Поздрави :godbless:

Редактирано от Stoil simeonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.