Jump to content
Българският форум за музиканти

Нужда от малко помощ за оценка на пиано ...


Зара

Recommended Posts

Здравейте!

Ще ви бъда много благодарна, ако някой от вас ми помогне, понеже ми предстои продажба на пиано! Моля ви, изяснете ми каква точно е процедурата. Трябва ли да бъде акордирано? Къде мога да намеря оценител, който да ми каже колко струва - нямам си и идея за колко трябва да го продам!!! И за да е още по-трудно пианото е в Стара Загора, а аз съм в София!

Очаквам с нетърпение отзивите ви ...знаете как е, когато спешно ви трябват пари ...готови сте да продадете дори и любим инструмент ...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зара, и аз съм в това положение в момента. Къса ми се сърцето като знам каква част от живота ми заемаше пианото, какво възпитание ми даде и какво значение има за мен, а скоро няма да го има, заради пустите пари! :cheers2:

И така де, точни правила за оглед на пианото няма. Зависи и с какъв купувач си имаш работа. На аматьор (ако някой го купува за детето си например) много по-лесно ще го продадеш (едва ли хората ще му разбират от пиана), но ги има всякакви - ценители, колекционери, които да искат да го огледат по-обстойно.. Може да те помолят да отвориш капака да се види положението вътре - струните, чукчетата и т.н... Със сигурност и ще искат да изсвирят нещо, да проверят педалите... Попринцип дори пианото ти да е акордирано, при пренасяне се разакордира поради движението и клатенето и ако купувача цени то да е с перфектен звук трябва пак да извика акордьор. Избери си една цена, под която да не слизаш при пазарене, това е ценен инструмент и вече рядко се намира а е и скъпичък. По-добре да не го продаваш изобщо, отколкото да го продадеш за мижави банкноти!

Можеш да пуснеш обявата си в раздела за продажби във форума, там има по-голям шанс да намериш купувач. Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За руско (съветско) пиано ли става дума или за някакво друго? Това първо трябваше да кажеш :D

Става дума за Петрофф (доколкото знам е немско!) Да, наистина много ми е гадно, че трябва да го продавам, но ми трябват пари за лекарства... А иначе към някой специален човек мога л ида се обърна да ми каже цена, нещо като оценител? Иначе, мерси, ще погледна раздела за продажби!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За руско (съветско) пиано ли става дума или за някакво друго? Това първо трябваше да кажеш :cheers2:

Става дума за Петрофф (доколкото знам е немско!) Да, наистина много ми е гадно, че трябва да го продавам, но ми трябват пари за лекарства... А иначе към някой специален човек мога л ида се обърна да ми каже цена, нещо като оценител? Иначе, мерси, ще погледна раздела за продажби!!!

 

Аз от както си взех моето не съм гледал цени а то бе6е отдавана..но за немско(ако е в добро състояние,под което нямам предвид акордирано,а запазено)мисля че вървят към 1000.Моето мнение в този случай обаче НЕ е компетентно за това не се захващай мн мн за него :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зара,

 

Има фирми, които се занимават само с продажба на пиана - достатъчно е да се обадиш и да ги попиташ (те изкупуват и стари пиана, съответно на курс "купува", но пък идват и го отнасят на мига). Ако искаш да му вземеш справедлива цена, тогава направи един ресърч, но не тук - тук сме музиканти, не търговци.

Влез в Далавера.нет - там има обяви за инструменти - разгледай ги, ще те ориентират за цените на пианата. Обади се в магазините за които ти говоря - говори със съответните специалисти - те ще ти дадат конкретни цени.

 

Една от фирмите, които се сещам се казва "Престо", други в момента не ми идват на ум, но чичо "Гугъл" знае всичко.

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зара,

 

Petroff е чешка фирма.Аз не съм търговец, а акордьор на пиана,но 1000 лв. е по-малко от реалната му цена."Петроф" е с добро качесво и се доближава много до немските(дори превъзхожда някои марки).Най-важното е състоянието му.Ако са здрави струните,клавишите и най-важното - резонаторната дъска би трябвало да струва поне с 50% повече.

Фабриката работи от 1864 г !! Имам каталози и ако ми напишете серийният номер мога да ви кажа в коя година е произведено.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зара,

 

Petroff е чешка фирма.Аз не съм търговец, а акордьор на пиана,но 1000 лв. е по-малко от реалната му цена."Петроф" е с добро качесво и се доближава много до немските(дори превъзхожда някои марки).Най-важното е състоянието му.Ако са здрави струните,клавишите и най-важното - резонаторната дъска би трябвало да струва поне с 50% повече.

Фабриката работи от 1864 г !! Имам каталози и ако ми напишете серийният номер мога да ви кажа в коя година е произведено.

Успех.

 

Здравейте! Страшно много се радвам, че се свързахте с мен! Веданага Ви казвам това, което аз намерих върху пияното и стискам палци да го има в каталога - 96552. Отделно пише, че има някаква връзка с Брюксел от 1958, не разбирам мн добре! Иначе е с една октава по-малко и с 2 педала ...ако това помага с нещо! Дано това е достатъчно, очаквам отговора Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е.

Първият номер от 1965 година е 103700,

значи пианото ви е произведено 1963-1964 г.

Моето преположение е, че в Брюксел през 1958 "Петроф" е получил медал на изложение.

Аз не съм попадал точно на този модел. Щом е с октава по-малко, вероятно е за учебни цели и за начинаещ е прекрасен инструмент.

Важното е, че е със съвременна механика след като е произведено преди по малко от 50 г.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е.

Първият номер от 1965 година е 103700,

значи пианото ви е произведено 1963-1964 г.

Моето преположение е, че в Брюксел през 1958 "Петроф" е получил медал на изложение.

Аз не съм попадал точно на този модел. Щом е с октава по-малко, вероятно е за учебни цели и за начинаещ е прекрасен инструмент.

Важното е, че е със съвременна механика след като е произведено преди по малко от 50 г.

Поздрави.

 

Благодаря много! А можете ли да ме ориентирате грубо за приблизителна цена?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1200-1300 би била адекватна цена ако всичко е наред с пианото,като се има предвид че не е с пълен диапазон.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, отново, ами не му е всичко наред - от лявата страна дървесината е наранена, в смисъл не се клати ...но е видимо... иначе от една софийска фирма ми предложиха да го изкупят за 500 лв и трябва веднага да реша... вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм добър търговец и не мога да ви дам много акъл за каква цена да го продадете.Мисля че ако сте притеснени финансово като не малко хора в момента и това е нещо.Ако можете да изчакате ще получите по-добра оферта.Сегашната е твърде ниска.А Петров си е добър инструмент и в магазина ще струва 1300-1500 лв.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.