Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha PSR-серии


kole_kn

Recommended Posts

Здравейте съжелявам ако има подобна тема но нямам мн време да прегледам всичко писано.

Та по същество, спрял съм се да си взема YAMAHA PSR-E313, но съм абсолютният аматиор, нямам грам понятие за какво става дума, затова бих искъл някои да ми разясни някои неща отностно инструмента например:

каква е разликата дали ще е със 61 клавиша или повече ?

какво ще рече това 5 октави ?

какво е хамер клавиш и мек ?

и най-вече дали този модел ще е най-доброто за аматиор като мен ?

Оставете някое мнение за модела, дали ще си струва да го взема или да събирам пари за нещо по-добро и като например какво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей братле !!! Ами и аз имам Yamaha моята е Psr 450 .. и съм много доволен защото тя също е за начинаещи!!! Та .. зависи каква музика искаш да свириш ако е са класическа и двата модела стават обаче моята става и за кючеци .. и аз за това съм си я земал де :bravo: Ами що годе това е колкото аз знам :) ако има нещо пиши ми в скайпа .. dj.pafchy :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей братле !!! Ами и аз имам Yamaha моята е Psr 450 .. и съм много доволен защото тя също е за начинаещи!!! Та .. зависи каква музика искаш да свириш ако е са класическа и двата модела стават обаче моята става и за кючеци .. и аз за това съм си я земал де ;) Ами що годе това е колкото аз знам :) ако има нещо пиши ми в скайпа .. dj.pafchy :)

 

 

На бас че пср стават за класика :thx: тея свирчици са си само за кючеците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей братле !!! Ами и аз имам Yamaha моята е Psr 450 .. и съм много доволен защото тя също е за начинаещи!!! Та .. зависи каква музика искаш да свириш ако е са класическа и двата модела стават обаче моята става и за кючеци .. и аз за това съм си я земал де :) Ами що годе това е колкото аз знам :) ако има нещо пиши ми в скайпа .. dj.pafchy :)

 

 

На бас че пср стават за класика :) тея свирчици са си само за кючеците :)

 

Не съм казал че не стават за класика .. казах че стават и за кючеции ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) хехе ,разбрахте се колеги :)

 

kole_kn , за какво възнамеряваш да го използваш тоя пср ,ще ходиш ли на някакви уроци и въобще ,дай малко по сериозна информация.

Хамер клавишите.......това е тежка ( пианистична ) клавиатура,подобна на тази на пианото....

61 клавиша ........това е броят на клавишите в тези 5 октави.

Всяка октава се състои от 12 клавиша.

ако ще се учиш да свириш класическа музика , най добре си вземи 88 клавиша тежка ( пианистична ) клавиатура,ако ,разбира се ,намеренията ти са сравнително сериозни.Ако искаш да почукваш клавиши за кеф сам вкъщи.........всичко ти върши работа,но ти препоръчам да го пробваш преди да купиш,за да знаеш дали ти харесва или не :)

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей братле !!! Ами и аз имам Yamaha моята е Psr 450 .. и съм много доволен защото тя също е за начинаещи!!! Та .. зависи каква музика искаш да свириш ако е са класическа и двата модела стават обаче моята става и за кючеци .. и аз за това съм си я земал де :greenangel: Ами що годе това е колкото аз знам :thumbs_up: ако има нещо пиши ми в скайпа .. dj.pafchy :)

 

 

На бас че пср стават за класика ;) тея свирчици са си само за кючеците :)

 

Не съм казал че не стават за класика .. казах че стават и за кючеции ..

 

Чети по-дпбре...Аз казвам,че това което ти казваш са глупости...пср са глупави чалгаджииски свирки и то не от най-добрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават за много неща, стига да можеш да свириш :greenangel:

 

;) Добре...аз тогава не мога да свиря...:thumbs_up: ама наистина мн по-добри са за джаз примерно от едно стейдж пиано...или пък за рок - от корг оазис,или пък за чалга дори от корг па 800 или па1х да речем...тва са евтини свирки които за 4овек които смята да се занимава сериозно не стават.. ако ще е колкото да каже че може да свири нещо е супер нали е маркова пък евтина...

Редактирано от TRIC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) хехе ,разбрахте се колеги :greenangel:

 

kole_kn , за какво възнамеряваш да го използваш тоя пср ,ще ходиш ли на някакви уроци и въобще ,дай малко по сериозна информация.

Хамер клавишите.......това е тежка ( пианистична ) клавиатура,подобна на тази на пианото....

61 клавиша ........това е броят на клавишите в тези 5 октави.

Всяка октава се състои от 12 клавиша.

ако ще се учиш да свириш класическа музика , най добре си вземи 88 клавиша тежка ( пианистична ) клавиатура,ако ,разбира се ,намеренията ти са сравнително сериозни.Ако искаш да почукваш клавиши за кеф сам вкъщи.........всичко ти върши работа,но ти препоръчам да го пробваш преди да купиш,за да знаеш дали ти харесва или не :thumbs_up:

Поздрави :)

 

ми значи нз дали ще се записвам на уроци, за калсическа музика под "класическа" имаш предвит от сорта Моцард и Бах нямам представа дали ще пробвам да го учя, предимно вкъщи бих искъл да свиря и на купони такива неща както и известните песни от филмите като от титаник, аватар, смелосърце и др.

предполагам че има звук от класическо пиано този модел ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават за много неща, стига да можеш да свириш ;)

 

:D Добре...аз тогава не мога да свиря...;) ама наистина мн по-добри са за джаз примерно от едно стейдж пиано...или пък за рок - от корг оазис,или пък за чалга дори от корг па 800 или па1х да речем...тва са евтини свирки които за 4овек които смята да се занимава сериозно не стават.. ако ще е колкото да каже че може да свири нещо е супер нали е маркова пък евтина...

 

Да не би да препоръчваш ОАЗИС НОРД или някакъв STEINWAY & SONS на човек който не знае какво е октава кое е ДО и тепърва иска да се запознае с подибни еликтрони инструменти или да види дали от всяко дърво става свирка

Точно за такива цели са тези модели на Ямаха и може да се свири чалга макар за тези които свирят за пари да е тъпа чалгаджийска свирка може да се свири и рок макар да е тъпа рокадвийска свирка даже класика и джаз но разбирасе не по големите цени а само колкото да се позабавляваш вкъщи с приятели :hooray:

Редактирано от roi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да препоръчваш ОАЗИС НОРД или някакъв STEINWAY & SONS на човек който не знае какво е октава кое е ДО и тепърва иска да се запознае с подибни еликтрони инструменти или да види дали от всяко дърво става свирка

Точно за такива цели са тези модели на Ямаха и може да се свири чалга макар за тези които свирят за пари да е тъпа чалгаджийска свирка може да се свири и рок макар да е тъпа рокадвийска свирка даже класика и джаз но разбирасе не по големите цени а само колкото да се позабавляваш вкъщи с приятели :hooray:

 

Нали това казвам... за начало само колкот да се понаучиш ноти,някой мелодиика става.Но далеч не е вярно че е подходящ инструмент за човек който ще се занимава сериозно с музика и още повече класика.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kole_kn :

Според мен пср е инструмента за теб...

Пък някой ден ако се зарибиш по сериозно,вече може и да има смисъл от друго,но за сега избора е удачен :)

Ако някой отколегите е по запознат с тоя клас клавири,може и да ти препръча нещо по добро от конкретния модел , на подобна цена,но за това не съм аз твоят човек :)

Поздрави :)

Пожелавам ти много кеф от свиренето :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.