Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за електро-класически китари


Чукопад

Recommended Posts

Един приятел моли за съвет за добри електро-класически китари около 300 лева и ако може да коментирате върху тяхното качество, дали стават за концерти и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че под "класическа" твърде често се има предвид "с найлонови струни".

Та... уточни първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че под "класическа" твърде често се има предвид "с найлонови струни".

Та... уточни първо.

 

Ами 90% съм сигурен, че имаше предвид точно с найлонови струни.

 

Ако беше електро-акустична, щеше да каже така, мисля :D

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай го, за всеки случай.

Иначе ще ти кажа едно. При този ценови клас, всяка китара свири различно. Имам предвид, всяка отделна бройка.

Та... вместо съвети,коя марка е по добра(защото подобни съвети в този ценови клас може да се каже, че съдържат известно количество глупост), по-д0бре идете във Малък ЦУМ, РФ, Капъша, Камертон, Динакорд, Ямаха суперстор, Малките магазинчета из града и т.н.... посвирете, чуйте и в крайна сметка изберете китара.

 

Stagg, Fender, Walden, Valencia, Richwood, Hohner и др. и др..... трябва да изберете на слух, това е акустичен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кфо е тва електро класическа бе за такъв дзвер не съм чувал

напримерно може да сложи един пиезо кристален адаптер на резонаторната дупка и на да може да се ползва и за двете някой би ли дал снимка да се види че и без тва съм леко прост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прост не знам дали си, но ако си оправиш правописа, би било добре :thumbs_up: Та по темата -  представи си акустична китара, но с възможност за включване в уредба/пулт и т.н. :greenball: Нещо такова е (най - общо и грубо казано). Така както има с метални, така има и с наелонови струни. Аз лично съм свирила неколкократно на една Yamaha (не помня точно модела, но висок клас) , ето снимка на въпросната:

 

 

 yamaha.jpg

Ето една по - добра снимка, за да добиеш представа:

APX-5NA-0001.jpg

 

 

 

 Към автора на темата: относно това, което търси твоят приятел, както Евтим каза, по - добре наистина търсете по звук и удобство. Намират се доста сносни неща за малко пари. Важното е на него да му хареса. Преди месец, един приятел, китарджия, си взе за около 250 лв. наистина прилична ел. - класическа китара. Търсете! Ако се притеснявате, че не разбирате от китари, вземете някой приятел, който си има понятие. Но пак казвам, важното е на вас да ви хареса китарата и да ви е удобна. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кфо е тва електро класическа бе за такъв дзвер не съм чувал

напримерно може да сложи един пиезо кристален адаптер на резонаторната дупка и на да може да се ползва и за двете някой би ли дал снимка да се види че и без тва съм леко прост

 

Пиезо адаптер на "резонаторната дупка" няма да работи. Принципът на действие на пиезо адаптера е различен (http://en.wikipedia.org/wiki/Piezoelectricity).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..което не прави препоръката никак достоверна.

При акустичните китари още повече важи правилото, че по-хубавата китара не е въпрос на марка и модел, а на екземпляр(съотнесено към съответния ценови клас). Така че е добре да се пробва каквото е възможно, след което човек да избере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.