Jump to content
Българският форум за музиканти

"Отключване" на пръстите


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Трябва да се упражняваш не сам, а с друг китарист.

Взимате, значи, един чук, и като се упражнявате на скали, всеки път когато

някой сбърка, другия го удря по главата. Така бързо ще престанеш да бъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам голям проблем с безименния пръст, прави квото си иска да го е*а

и си разработих някое друго упражнениице да го въведа във форма

едно от тях е:

-----------11-------------

---------------------------

-9-11-12-----12-11-9---

туи с алтернейт се буца, хем и за пикинга да помогне :virtuoz:

от 1-2 седмици го правя и май върши работа при мен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами апробвай това, доста е добро от един урок на Трой Стетина е:

значи почваш от някъде, аз го правя на всички позиции и на всички струну, но няма значение това, значи пръстите ги редуваш ей така -

2-1-2-1/3-1-3-1/4-1-4-1/3-1-3-1/3-2-3-2/4-2-4-2/4-3-4-3/4-2-4-2

прави го 1-во само с лява ръка а след това заедно с дясната, хубаво е да ползваш и метроном, уверявам те че като го направиш това на всички позиции и струни и ако не се измориш ще се почувстваш като бог на китарата, поне аз така се чувствам в следващия един час :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам сте забелязали, че е много трудно да поместите безименния си пръст на лявата ръка, без да поместите с него и кутрето.

ми при мене е точно обратното :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене за тва ми помагат разните хроматики(Rusty Cooley има в сайта едно готино упражнение Chromatic Death) и в Спийд Килс има едно упражнение за кутрето - не съм сигурен, ама би тряало и то да помогне.

И се пак - аз не съм от тия дет могат да сфират, така че, ако греша - поправете ме...

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се упражняваш не сам, а с друг китарист.

Взимате, значи, един чук, и като се упражнявате на скали, всеки път когато

някой сбърка, другия го удря по главата. Така бързо ще престанеш да бъркаш.

Да, само че има и опасност да престанеш да живееш... :lol::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам тоя проблем че даже и между среден и безименен...

бавно ги редувам и много бързо се появява умора и болка

важно е да се споменат наистина някакви правилни упражнения

щото ги има и такива като мене дето се учат съвсем сами

уроци много не четат/гледат и е мъка...

разчитат само на колегите съфорумци :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай горепосочените упражнения, както и опитвай със свит юмрук на лявата ръка, да разгъваш проблемните пръсти, първо с ЛЕКА помощ от дясната ръка(хващаш си пръста с нея, и се опитваш да го изправиш напълно). Ако не става, не се насилвайте, болка не трябва да има. После, шом с мускулатурата всичко е наред, пробвай съзнателно да си изправиш до край САМО съответния пръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай горепосочените упражнения, както и опитвай със свит юмрук на лявата ръка, да разгъваш проблемните пръсти, първо с ЛЕКА помощ от дясната ръка(хващаш си пръста с нея, и се опитваш да го изправиш напълно). Ако не става, не се насилвайте, болка не трябва да има. После, шом с мускулатурата всичко е наред, пробвай съзнателно да си изправиш до край САМО съответния пръст.

ХАХАХАХА :lol: Това реших да го пробвам и по навик извадих средния пръст, хаха. Добре справям бих казал, от раз целия до края го изпънах :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е двата пръста да са доста зависими - преди време и аз се бях заял с тях. То беше едно дърпане и разтягане, но не мисля, че имаше сериозен резултат. Бих те посъветвал да пробваш нещо друго: аз най-редовно тренирам лявата ръка "на сухо", като последователно с 4-те свирещи пръста правя "масльонки" (или както там им викат в детската градина :) ) - задържаш ги с палеца и ги "изтрелваш" напред. Номерът е палецът да ги задържа по средата, а не върха им. Идеята ми е, че пръстите са по-бавни при отваряне от колкото при свиване. Упражнението (по мое скромно мнение) е наистина добро, но не може да замени свиренето - просто пръстите влизат в добра форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така.почетох си и от всичко маи наи правилно ми се стори мнението на един пич които каза че Петручи има уроци на чтери диска и ПДФ фаил към тях,в които е описано какво сври.аз от там научих много и още много има да се учи.

 

 

 

ПП прбваи с това:

-->

7h9h10p9p7 , като можеш да си го правиш кадето си искаш важна е последователността.много помага и пшо този начин набиваш здравина във пръстите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах тоя проблем. Отговорът в детайли и точност е в The Principles Of Corect Practice For Guitar на Jamey Andreas. Обърни внимание на finger flap и string pushdowns. С тези фундаментални упражнения се развива независимостта. След това, при реалното свирене, трябва да се научиш да преместваш тежестта правилно (light и firm finger, пак са описани там) и проблема ти е решен.

 

П.С.: Трудно е, обаче всеки може да се научи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се упражняваш не сам, а с друг китарист.

Взимате, значи, един чук, и като се упражнявате на скали, всеки път когато

някой сбърка, другия го удря по главата. Така бързо ще престанеш да бъркаш.

Много умно и оригинално мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.