Jump to content
Българският форум за музиканти

Буги-вуги ноти?


Recommended Posts

Здравейте. Нямам претенции да съм специалист в свиренето на пиано като вас. По-скоро съм любител - правя го за удоволствие. Преди около 1-2 години се запалих по boogie-woogie стила. Оттогава насам, се занимавам основно с него. Ще се радвам да поговорим за него, както и да споделим ноти. Аз качвам всичко, което имам. Надявам се да е полезно на всички, които търсят такива материали.

 

http://www.2shared.com/file/10522176/bab4d...collection.html

 

ПП: Включил съм и 2-3 книги с блус и 1 за рокендрол. Според мен също могат да са полезни - има много полезни фрази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм до раснал за техническата бързина иначе съм пробвал отделни "licks" и като

цяло много харесвам звученето и ритъма на бугито.

 

Иначе ето от мен няколко линка с изпълнения за буги-вуги фенове:

 

Jools Holland

 

Johan Blohm

 

Dr. John

http://www.youtube.com/watch?v=r79_9p_VTFY...feature=related

 

иначе из youtube има мнофо учебни видеа едни по-полезни от други, но като

цяло достатъчно за начало :)

 

http://www.youtube.com/results?search_quer...m=0&spell=1

 

п.п.

а тази тема може би е за раздела с ноти, уроци и др.

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено съм я пуснал тук, защото целта ми не е само да обменим ноти, а като цяло да стане някаква дискусия.

 

Иначе благодаря за линковете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, благодаря ти супер много от името на майка ми! :) Жената много обича буги-уги и има доста добра прима-виста на пианото, но не можеше да намери ноти, пък за съжаление не може да импровизира. Сега ще я зарадвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че съм бил полезен. Иначе за уроците в Ютуб - от около половин година се ровя в търсене на различни такива там. Струва ми се, че най-полезни са тези на freakyhead20(холандският пианист Eeco Rijken Rapp), който има и страхотни авторски композиции(особено ми допада Boogie Woogie 12). Pазбира се, има и други добри.

 

Ще се радвам да чуя някакви съвети на по-опитните от Вас, които са се занимавали с този стил - аз съм абсолютен любител(1-2 часа дневно свирене за сметка на около 10-те слушане :D ).

 

ПП: При желание мога да кача и още ноти. Тези съм ги свалял от Интернет, но имам и някои само на хартиен носител от учителката ми. Също така разполагам и с mp3 сеймпъли на включените фрази от книгите, но вярвам, че като отлични музиканти, не се нуждаете от тях(за разлика от мен :hysterical: ). Ако някой все пак иска, ще ъплоудна и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.