Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос за адаптрери и китара


Mark Avrelii

Recommended Posts

Чудя се дали да сложа три хъмбъкера на китарата моделите са EMG HZ H3 два адаптера и един EMG HZ H4A та въпроса ми е да ли ще има някакъв проблем в относно микрофония шумове и да си призная честно не зная как ше звучи но не ми се иска да копая китарата и после нищо да не става от нея понеже и не разбирам чак толкова търся вашият съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Поръчвана при лютиер тяло орех ако това е въпроса.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем с линка, дето искам да ти постна. Влез в раздел "Изработка и ремонт" и напиши в търсачката "състеин?" и отвори третата тема :greenangel:

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пасивни адаптери, които трябва да звучат ала активни.

Досега не съм срещал китара с 3 активни хъма.

Прави се с 3 алнико (или керамични, може би). Това е гот, ако търсиш по-масивен звук, определено има чар.

В твоя случай не знам дали няма да дойде в повечко.(комбинацията, когато работят и трите заедно)

То хубаво да се експериментира, но като се издълбае, няма връщане назад.

Ако е много красива изработката, може да се въздържиш.

А ако се решиш, май е най-добре да я дадеш на този лютиер, който я е правил

или на някой, да го направи така, че да не личи, че е слаган 3 адаптер в последствие.

Заради естетиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали да сложа три хъмбъкера на китарата моделите са EMG HZ H3 два адаптера и един EMG HZ H4A та въпроса ми е да ли ще има някакъв проблем в относно микрофония шумове и да си призная честно не зная как ше звучи но не ми се иска да копая китарата и после нищо да не става от нея понеже и не разбирам чак толкова търся вашият съвет.

 

Няма да има проблем със шум или други неприятни (д)ефекти, стига да са свързани правилно. Аз все пак си мисля, че ако възнамеряваш да свириш хеви метъл с тази китара, само 1 адаптер в бридж позицията е повече от достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих посъветвал автора на темата ако наистина държи на комбинацията от 3 адаптера да сложи един сингъл по средата. аз съм така и съм много доволен. а дефазираната настройка (сингъл + бридж хъмбъкер) много ми харесва даже само на нея свиря. пак си с 3 адаптера но поне средния се различава от другите два и може да си играеш с тона на метлата много повече отколкото ако си с 3 хъм-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.