Jump to content
Българският форум за музиканти

Digital Vs. Analog


Dilian Nedev

Кое е по-добро според вас  

20 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ооо тъкмо бяха отшумели страстите от тези теми аналог/дигитал :godbless: пич потърси назад - то си беше направо цяла сага :godbless: иначе естествено аналог :godbless: камйончета рулз :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stratocaster е прав - има тоооооооолкова мнооооооооооооого изписано по тая тема.

Всъщност то общо взето вече всичко има... само няма кой да потърси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази анкета трябваше да има опция "и 2-те", защото аз съм подръжник на комбинацията от аналогови ефекти (уа-уа, овърдрайв, дисторжън)

с дигитални (модулационни -хорус, фейзър, фленджър и време-закъснителни, като дилей, ехо и ривърб)

Но както вече някои казаха/написаха, това е поредната стара тема в нов вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че смятам че аналоговите ефекти вадят с най-добрия звук, за мен дигиталните ефекти са с предимство... особено мулти-ефект процесорите. Предоставят:

 

-високо ниво на контролиране на всеки аспект и свойство на дадения ефект

-компактност... много важно качество

-многофункционалност

-може да имате 1 мултиефект, вместо съответстващите му 200 или там колкото са аналогови ефекта

-много ниско ниво на шума

-минимална загуба на сигнал по трасето

 

Сигурно може да се пише и още, но това лично на мен ми стига :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.