Jump to content
Българският форум за музиканти

Бюджетна глава.


Ex74

Recommended Posts

Здравейте. Имам си кабинет 4х12" Селешчън Рокет 50 и искам да си го ползвам с някаква глава. Ама нямам глава. :)

Ще ми предложите ли нещо не много скъпо което върши сравнително добра работа?

Не е задължително да има много добър вграден дистър, тъй като си имам Metal Muff-че.

Всъщност не знам какви пари да отделя за глава. Започвам да се чудя за Garland. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не си прав - Harlеy Benton са по-евтини. :cheers2:

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h.htm

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ мисля, че за малко пари лампи не могат да се искат. Тоест и аз не знам колко пари. Бях си харесал един рандал с лампа в крайното стъпало. - http://www.thomann.de/gb/randall_rh150g3.htm ама сякаш не бил добър за парите си, според това което чета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ точно това гледах, междодругото. Само се чудех дали ще мога да изкарам подобен звук през драйва на главата или ще трябва да ползвам мъфф-а. Искам нещо стил As I Lay Dying,, Bury Your Dead, Lamb of God... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо... честита ви нова година, музиканти!

 

Възможно най-добрия ти избор в случая е VOX Night Train. Не е скъп, а е изцяло лампов малък звяр. 7 - 15 вата, който лично съм пускал в 4х12 кабинет и ти казвам, че просто дори в клубовете ще трябва да намаляваш. Драйва е много натурален, динамичен... абе пробвай го. Мога да си обенявам цял ден , но толкова як амп сам говори за себе си с щракването на суитч-а.

 

 

Поздрави!

Дан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ахх, тъкмо се бях наточил на пивито. То не е ли подходящо за нещата които изброих по-горе. И съм леко скептичен към това, че трябва да намалям 15 ватова глава във 200 ватов кабинет.. о_О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клониш към ПийВий-то - железен избор е. Много е хард Валв Кинга. Не бях обърнал внимание на стила който си дал като пример.

Просто 100 вата ламБа в 4х12 идва много и сам ще се убедиш. За да изкараш по-натурален драйв от крайните лампи трябва да го напържиш след 12ч, но ако го направиш дори и в голям клуб ще чуваш само и единствено себе си. Да не говорим за недоволните слушатели.

Но ако не ти пука, че няма да вземеш целия потенциал от лампата на 100те вата (вярно е че във вашия стил малко хора ще се обърнат да видят дали е лампа или не) и искаш як драйв сам по себе си - Валв Кинга е жесток. Но ако държиш лампата да е изпържена - Нещо от сорта на 10-15-20 вата ще ти трябва.

 

Но към който и от двата варианта да се обърнеш - има къде да ги пробваш едно до друго :cheers2:

 

 

Видях, че си споменал за Гарланд. Също много добър избор. Просто трябва да избистриш каква концепция желаеш - Gregg най-добре ще те посъветва - аз не го послушах като ми говореше и сега имам 100W звяр който трябва да намалявам с PowerAttenuator за да ме траят в клубовете :D. Но от личен опит споделям - ако си ценител на бутиковото качество - Gregg е цар!

Редактирано от Daniel_V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли обръщал внимание на банерите най-отгоре?!

 

Music Center Ikonomov - офишъл дистрибутор и представител за България и на VOX и на PeaVey.

София, Благоевград, Русе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъ-хъхъ.. да, май вече имам анти-банер филтър в главата :cheers2:

 

Отностно главите... даже се чудя дали да е нещо транзисторно - откъм гледната точка, че не знам цаката с изпържването на лампите.. и всъщност не знам каква мощност ми трябва. Всъщност и PowerAttenuator-a e вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С PowerAttenuator лампите се хабят 5 пъти по-бързо. Изпробвах го на собствен гръб. Най-добре ако взимаш лампов амп е да предвидиш за какво ще ти е, къде ще се ползва и да направиш сметка трябват ли ти тея 100 вата или може да изкараш по-як звук и от 5 вата лампа точно като за клубни нужди.

 

Но ако ти се сменят крайни лампи на 2-3 месеца - атенуейтъра е вариант, на който пак се качваш в бюджета като за тези пари (амп+атенуейтър) ще вземеш по-маломощен ,качествен, лампов усилвател.

 

Премисли го и се запъти 4-5 януари към MCI - ще видиш че имаш прекрасен избор. :cheers2:

Редактирано от Daniel_V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ точно това гледах, междодругото. Само се чудех дали ще мога да изкарам подобен звук през драйва на главата или ще трябва да ползвам мъфф-а. Искам нещо стил As I Lay Dying,, Bury Your Dead, Lamb of God... :cheers2:

 

Bugera 6260 или 6262

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.