Jump to content
Българският форум за музиканти

Завърщане на комунизма(шведския)


rockozaurus

Recommended Posts

В навечерието на 20010год, ми хрумна една идея(след шестата бира "Ambrosius).Значи всеки от нас си има някаква мечта свързана с музика...Моята мечта е един ден да се сдобия с истински "Gibson Les Paul"...Тази мечта по грубите ми сметки ще ме струва някаде околко 5000лв.Тази сума е непосилна за мен и моето семейство...Затова имам предложение за създаване на своеобразен фонд на сайта "музикант.орг."Значи записваме се определено количество хора, да речем за срок от един месец...Правим листа на чакащи и желаещи за закупуване на инструмент, техника или звукозаписно студио...Правим таван на исканите пари,които ще определят шефовете на сайта и правим вноски, дневни, седмични или месечни...По този начин(според мен)след определено време всеки записал се ще има шанс да се сдобие с мечтата си много по бързо... Моля не ме наплювайте веднага за идеята и правописа(все пак съм чужденец).Желая на всички честита Нова година и да ви се збъднат всичките мечти!! :cheers2::) :)

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В навечерието на 20010год, ми хрумна една идея(след шестата бира "Ambrosius
Тая бира е тайм-машин направо :cheers2:
един ден да се сдобия с истински "Gibson Les Paul"...Тази мечта по грубите ми сметки ще ме струва някаде околко 5000лв.
Грешиш - в британския e-bay можеш да намериш съвсем приличен,при късмет и много добър Gibson Les Paul studio под 1500 лв,аз лично не виждам тая китара с какво е по-зле от скъпите модели,освен че няма кантове по тялото и грифа,моята ЛП студио е с гръб от 1 парче махагон и много добър резонанс. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,при комунизма как "беше"-на всекиму според потребностите-от всеки-според възможностите,ама той се провали безвъзвратно...Айде-весела и щастлива Новата година на всички,и дано идеята проработи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем че съм "интернационалист" по националност, и че не искам "ЛП Студио" а "ЛП Стандарт '59" да речем...И да приемем(ако ми позволите) че не става дума само за мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,не че нещо се заяждам,ама китара се избира по слух,едно старо (недълбано),добре изсъхнало с времето Студио не звучи по зле от нов Традишънъл,да не кажа и по-добре.Ясно ,че сме бренд-слейвс,но инструмента те отнася със саунд,не с външен вид..а комунизъма го има само у БГ,ма нещо не връзва :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,не че нещо се заяждам,ама китара се избира по слух,едно старо (недълбано),добре изсъхнало с времето Студио не звучи по зле от нов Традишънъл,да не кажа и по-добре.Ясно ,че сме бренд-слейвс,но инструмента те отнася със саунд,не с външен вид..а комунизъма го има само у БГ,ма нещо не връзва :cheers2:

 

Бате, респект към теб, обаче, идеята е general, не се отнася само за едно нещо...Ако всички сме чисти и честни мисля че може да профункционира....

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра ,ама нещо нема много логика,какво имаш предвид всички самирате и купувате един инструмент желан

от всички,кой ще го ползва ,кога ,как

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от всички. Ти си имаш желание за еди какво си...Казваш, искам еди какво си , то струва еди колко си, да речем не повече от еди колко си... хората от списъка внасат парите за теб , и ти след определено време се здобиваш с парите които са ти нужни да реализираш целта си(мечтата).Просто е.В страната от която идавам хората си купуваха коли по този начин.Малко е сложно с организацията, ама аз ще се нагръбяа с тази задача ако трябва, стига да има желаещи...Може би 5000лв е стряскаща сума, затова може да се определи по малка сума, за да могат всички да се изредят по бързо...

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,не че нещо се заяждам,ама китара се избира по слух,едно старо (недълбано),добре изсъхнало с времето Студио не звучи по зле от нов Традишънъл,да не кажа и по-добре.Ясно ,че сме бренд-слейвс,но инструмента те отнася със саунд,не с външен вид..а комунизъма го има само у БГ,ма нещо не връзва :cheers2:

 

Оф топик

 

Позволи ми най учтиво, но пък съвсем убедено да не се съглася. Имал съм 2 броя Студио и 3 Стандарта и от тази гледна точка имам доста преки наблюдения. При това въобще не ме интересува коя китара има кантове и коя не. Само саунда :D

 

Честита нова година :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е идеално лоша - и аз се замислих за нещо подобно, когато се активира първата кампания "да подарим китара на начинаещ" в този форум.

Проблемът е там, че никой не иска да си дава парите за глезотиите на друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,ще се опитам да обясна в няколко изречения принципа на начинанието:Не става въпрос за никакви подаръци, просто се събират определен брой хора( да речем 12), уговарят се за крайна сума която ще се събира(примерно 12оолв).Сумата се разпределя, и всеки участник внася по 100лв всеки месец.За да е всичко изрядно се разиграва нещо като томбола, всеки си тегли номера за редоследа на получаването на парите...Желателно е участващите да са над 18 и да имат постояни доходи...Това е...Някой ще каже "кво ме топли мен ако съм на дванаесто място"..., да така е ,ама имаш шанс да си и на първо място, освен това играта е за хора с меки сърца, не за сметкаджии и лихвари...За подробности може да ми пишете на ЛС.

 

Аиде, още един път ЧНГ и много творчески успехи! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,не че нещо се заяждам,ама китара се избира по слух,едно старо (недълбано),добре изсъхнало с времето Студио не звучи по зле от нов Традишънъл,да не кажа и по-добре.Ясно ,че сме бренд-слейвс,но инструмента те отнася със саунд,не с външен вид..а комунизъма го има само у БГ,ма нещо не връзва :D

 

Оф топик

 

Позволи ми най учтиво, но пък съвсем убедено да не се съглася. Имал съм 2 броя Студио и 3 Стандарта и от тази гледна точка имам доста преки наблюдения. При това въобще не ме интересува коя китара има кантове и коя не. Само саунда :D

 

Честита нова година :cheers2:

:cheers2: Ч.Н.Г. :cheers2: Май всичко е въпрос на вкус и предпочитания,но старите тежки гибсъни имат много по-пробивен в микса/бенда тон и повече състейн,имах ново Студио (chambered body),сега съм с 90-тарско - е дъртото звучи по-здраво и това е..,и вокала от групата ми го каза,и приятелката ми,дето нищо не разбират от китари,но такива мнения са най-ценни,защото нямат професионални изкривявания или пристрасност.

Ето едно сравнително клипче ,на кой каквото му харесва е най-важното-

 

 

Бая оспамихме темата.. :D Мир и Любов да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи записваме се определено количество хора, да речем за срок от един месец...Правим листа на чакащи и желаещи за закупуване на инструмент, техника или звукозаписно студио...Правим таван на исканите пари,които ще определят шефовете на сайта и правим вноски, дневни, седмични или месечни...По този начин(според мен)след определено време всеки записал се ще има шанс да се сдобие с мечтата си много по бързо...

 

това си е жива пирамида баце ;)

по тая схема някой ще вземат, а последните от чакащите ще пият по една студена вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.