Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране


Loco

Recommended Posts

След дълго търсене какъв е този шум от кубето когато пусна китарата и не пипам нищо метално,стигнах до заключението,че китарата не е екранирана.Та искам да питам.защото аз това немога да го направя в никакъв случай,лютиер прави ли го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва онзи Джаксън? :recourse: Не може китара за толкова пари да не е екранирана поне криво-ляво. Имай предвид, че и адаптерите си прихващат разни смущения, и особено като набримчиш гейна...

 

Моите примерно бръмчат като е включен телевизора :D A скоро някой се оплака във форума, че хващал радио :godbless: Така че прецени колко е плачевно положението, преди да предприемаш нещо.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тоя дето хваща радио,ама то това е много яка екстра,всяка сутрин си слушам времето,курса на долара и еврото и водещите новини :topicsux: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама проблема е,че като не съм пипнал нещо метално по китарата го има този шум,а като пипна например бриджа спира .. и от много време се чудя какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата сигурно ти е с сингъл адаптери...предполагам че на 2ра и 4та позиция на ключето бученето спира нали?

Ако е така няколко теми под тая има една тема ''Странен шум" чети там.

Редактирано от herflik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич провери си и кабела дали ти е добър щото ако нее има голяма вероятност да е и от него.Опитай и с друг кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой отгоре написа че не е разбрал кое радио хващам

 

ето клипче как хващам Хоризонт

 

http://www.youtube.com/watch?v=iHDsp-A6Iew

 

сорри за оффа have fun :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата сигурно ти е с сингъл адаптери...предполагам че на 2ра и 4та позиция на ключето бученето спира нали?

Ако е така няколко теми под тая има една тема ''Странен шум" чети там.

 

Китарата ми е само с един хъмбъкър.А,гледах тази тема и темата за екранирането и просто незнам от какво може да е и най-много и мисля че не е екранирана добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама проблема е,че като не съм пипнал нещо метално по китарата го има този шум,а като пипна например бриджа спира .. и от много време се чудя какво е

 

Toва просто няма да спре да се получава, колкото и да екранираш китарата.

Можеш евентуално да пробваш как ще е с хубав кабел, но... толкова.

При китарите с пасивни адаптери, този проблем винаги присъства в различна степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с моята китара. Като са пуснати ефектите и бучи. Ако докосна струните спира. Мисля си, че е от това, че са метални самите струни, а адаптерите разчитат на магнитните сили и придават сили/трептения на струните и ги засичат :thumbs_up:. Друга причина е самите ефекти, които вкарвам като реверб, той вкарва доста шум без да свиря. Кабела играе роля също, понякога леко като се кривне и много шуми като не прекъсва сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва онзи Джаксън? Не може китара за толкова пари да не е екранирана поне криво-ляво.

 

Вчера ми доставиха новата китарка Gibson Les Paul BFG Gary Moore. Даже още не съм се хвалил във фукнята с нея щото се колебая дали да я задържа. Като пусна струните бучи та се къса. Изобщо не съм очаквал такова нещо.Иначе китарката е супер други забележки нямам ама това си е направо излагация. Имам още три китари едната от които със сингли и с тях нямам подобен проблем. Дори като намаля нека (който е сингъл койл)

шума си остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.