Jump to content
Българският форум за музиканти

kX Drivers


AXE

Recommended Posts

След малко игра извода:

http://members.home.nl/nahutec/kxtutor/quickkx.htm

това супер много помага! Сега всичките входове си бачкат добре. Да е жив и здрав Baby Thomas и по-почно старите му постове :thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

кви настройки толкова правите по тия kX бе хора? сейвате си default схемата, за да не пищите после, че я няма, давате clear DSP, отивате в подраздел ProFX и правите следния сетъп:

 

1.jpg

 

а ако само свирите без да записвате:

 

2.jpg

 

горния src e FXBUS 0/1, а долния е line-in.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

С настройката от първата картинка най-вероятно докато бичиш през хост-програмата си (например безапелационната програма Reaper) и си инсъртнал някъв китарен плъгин (Guitar Rig, Amplutube, TH1, ReValver) ще чуваш и чистата си китара както влиза в компа (ако не заглушаваш ръчно всеки път IS2 канала на AC97 In 2 входа през Kx Миксера), прав съм нали! :thumbs_up:

 

Вече е налична версия 3550 на kX драйвера. Който се интересува - лично съобщение. Добре де, айде. Внимателно си вижде операционната система и някои особености с Vista и Winдоюс 7:

http://www.driverheaven.net/general-discus...ed-x86-x64.html

 

След него е препоръчително да си изтеглите и FxPro модула оттук:

http://www.driverheaven.net/effects-dsp/70...l-mx6-ac97.html

Махате предния FxPro.xkl файл (най-добре го архивирайте някъде) и...

Слагате новия в папката на инсталирания вече драйвер и с десен бутон му давате Register.

 

Оттам насетне трябва да видите кои модули за вход и изход съответстват на вашата карта с проба-грешка или лутане из същия форум, откъдето давам линковете. Не сте малки, оправяйте се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С настройката от първата картинка най-вероятно докато бичиш през хост-програмата си (например безапелационната програма Reaper) и си инсъртнал някъв китарен плъгин (Guitar Rig, Amplutube, TH1, ReValver) ще чуваш и чистата си китара както влиза в компа (ако не заглушаваш ръчно всеки път IS2 канала на AC97 In 2 входа през Kx Миксера), прав съм нали! :greenangel:

 

 

ами той line in канала винаги си е mute-нат. иначе се обезмисля втория скрийншот :greenball:.

искам да добавя само, че ако искате да записвате през Wavelab или да използвате Specrum Analyser, като Pinguin Audio Meter, е хубаво да свържете src-а ма line in-а с последните два pin-a от k1it. с други думи - no asio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Картата е SB0400 - Sound Blaster Audigy 2 Value

Сложих KX драйверите, но нещо не можах да звукна. Настроил съм reaper да ползва КX и ASIO и до тук. Разглеждах менюто на драйверите обаче малко сложно ми дойде. Някой може ли да ме светне как да си подкарам line in? Пробвах във всички дупки по картата, но в рийпър нямаше индикация да има сигнал. 10x

 

200848172763.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се ще да те обезнадеждавам, но твоята карта частчно се поддържа от иначе този великолепен драйвер за Creative аудио карти. Ето виж сам:

http://kb.kxproject.lugosoft.com/list.html

 

 

Partially Supported

Soundblaster Audigy 2 Value SB0400 10k2 7.1, I2S Codec Present, mostly supported

 

Принципно не би трябвало да имаш нещо фатално несъвместимо, затова ми пиши на лично съобщение и ще ти помогна в skype. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че намерих отговор на моя въпрос. Ако може някой мод да затрие темата че стана безсмислена. 10x

 

dsp_simple2.jpg

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ето докъде стигнах

Уинампа свири, Като заредя трак във рийпър също свири и то през ASIO, обаче сигнал от лайн ина така и не можах да вкарам. Почвам да си мисля или че не ми засича линейния вход или кабел. Ама с този кабел си свирих в картата на дъното. Обикновен моножак малък. Какво пропускам?

31780512.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да помагам ли или пак сам ще мотаеш реални и виртуални кабели, че като гледам какви ги усукваш и размотаваш...

Довери се на пробвалия. Ще ти обясня всичко от - до. По скайп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където ти е AC97 в миксера, избери входа от който ще записваш и цъкни Gain да ти е пуснато, дори да е на минимум, но да е активно. На Recording мисля, че AC97 трябва да е активно. Разцъкай там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгна всичко, благодарение на онлайн асистанса на BaMnupa :thx::rockon: Много бързо и качествено ми обясни човека :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.