Jump to content
Българският форум за музиканти

Тапи, слушалки и т.н.


Recommended Posts

Ползвам вече година ER-20:

...

здравей

 

има ли в БГ място от където да се купят такива тапи?

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още го карам хардкор,но забелязвам вече че дясното ухо ми заглъхва постоянно и мисля да минавам на тапи.Но се чудя какви ? И къде в Пловдив може да има ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, да ви е срам да носите тапи/слушалки е все едно, да ви е срам да свирите с микрофони!!! Във всяка аптека има тапи за под 1лв. Ако не ползвате защита за ушите си, направете го час по-скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалките не ги ли ползваш за метроном ? Или само за "тапи" ?

Хубавото на този модел слушалки е, че можеш да ги използваш както само за заглушаване ("тапи") - например докато се упражняващ без музика - така и за метроном/playalongs/музика без да трябва да надуваш нивото на звука за да компенсираш силата на звука от барабаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои слушалки за телефони (Sony Ericsson, Nokia) са с тапички, които доста добре уплътняват (ако можеш да си ги завреш правилно в ухото...). Аз ползвам такива от както почнах да свиря на истински барабани и ми върши супер работа, 'щото хем режат супер много от звука, хем мога да си запиша и пусна метроном от плеъра. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменатите от мен по-горе тапи ги пазарувам от един търговец в английския еБей, шипинга е смешен, като цяло сумата е около 20 лева за комплект и могат да се ползват поне година (нашите толкова направиха и са 6).

Нямат НИЩО общо с тия от аптеката, които имат съвсем друго предназначение и според мен изобщо не стават за свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от аптеката са само за заглушаване.И се използват при работни условия.Иначе ако става въпрос за тия слушалки като на sony ericsson и аз имам такива,но чак толкова не помагат.Догодина сигурно ще взема едни vic firth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалките не ги ли ползваш за метроном ? Или само за "тапи" ?

Хубавото на този модел слушалки е, че можеш да ги използваш както само за заглушаване ("тапи") - например докато се упражняващ без музика - така и за метроном/playalongs/музика без да трябва да надуваш нивото на звука за да компенсираш силата на звука от барабаните.

Супер може да си взема такива, защото сега като свиря и реша да цакам "Playalong" и трябва да набича мониторите и става една :offtopic-001: .

И както каза Дани няма нищо срамно, дори да ти се виждат тапите или слушалките. По-важно е здравето. Пък хората ако се кефят на музиката няма да им дреме дали имате или не .

Редактирано от just_drummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалките не ги ли ползваш за метроном ? Или само за "тапи" ?

Хубавото на този модел слушалки е, че можеш да ги използваш както само за заглушаване ("тапи") - например докато се упражняващ без музика - така и за метроном/playalongs/музика без да трябва да надуваш нивото на звука за да компенсираш силата на звука от барабаните.

Супер може да си взема такива, защото сега като свиря и реша да цакам "Playalong" и трябва да набича мониторите и става една :bravo: .

И както каза Дани няма нищо срамно, дори да ти се виждат тапите или слушалките. По-важно е здравето. Пък хората ако се кефят на музиката няма да им дреме дали имате или не .

 

Виж един не-лош чернокож барабанист как свири с тия слушалки -

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалките екстра. На мен и солото ми хареса как звучи :) .

Иначе джазмените няма значение дали е с тапи, слушалки или без,винаги са некви лудаци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.