Jump to content
Българският форум за музиканти

Психология, музика и бизнес.


Edko

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чудех се къде да постна този цитат от интервю с Белослава и май тук най-добре ще дойде...

 

"Аз реално си давам сметка всъщност къде се намирам, в коя страна живея, какъв е тиражът на албума ми и какво мога да очаквам като популярност, награди. Нещата се въртят, както каза скоро един наш сценограф Фичо. Изведнъж се оказва, че си достигнал таван, след това се оказва, че таванът е много нисък. Давам си сметка, че таванът тук е нисък, но не казвам, че съм го достигнала, имам още доста път да извървя. Таванът е нисък, но аз и не искам други тавани. Предпочитам да съм свободна. Искам свободата, която имам да правя музиката, да имам семейството. Комбинацията от всичко, което имам, едва ли бих я имала някъде другаде."

 

Белослава (цялото интервю е в автора.ком)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е страхотна !

Може би наиситна би трябвало да се прави музика само тогава ,когато имаш наистина да кажеш нещо !За съжаление музиката сега се е превърнала в индустрия и се прави на конвейр без никаква смислена идея - просто така за печалба,затова и няма нещо запомнящо се напоследък !Уж много музика ,а всъщност само празен шум....И на мене ми е тъжно !Всичко се вкарва в някакви стандарти и за да успееш трюбва да се съобразяваш с тях иначе няма да те продават ...трудно е да загърбиш музикалната индустрия ,би трябвало да си независим и музиката ти да е хоби ,тогава може би би се получило нещо истинско....ако нямаш грижа за насъщния ,въпреки ,че понякога парите са огромен стимул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво еди ...

музиката определено промениа мирогледа на хората...

1 рок или метал фен е по самостоиателно мисле6то съ6тество от 1

инертен поп фен ...и по будно ,и пове4е се бунтува...

както е казал ленон "сърдити млади мъже"...затова ниама рок и метал

бизнесс в бг , а има 4алга...за съжаление.... тоВа е положението...

ДЕРЗАИТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво еди ...

музиката определено промениа мирогледа на хората...

1 рок или метал фен е по самостоиателно мисле6то съ6тество от 1

инертен поп фен ...и по будно ,и пове4е се бунтува...

както е казал ленон "сърдити млади мъже"...затова ниама рок и метал

бизнесс в бг , а има 4алга...за съжаление.... тоВа е положението...

ДЕРЗАИТЕ

;)

Не е тайна обаче, че правилния бунт понякога е доста полезен. Стига да насочиш "градивния си гняв" в правилна посока. Ще има рок бизнес в България, аз съм оптимист! Виж какви чудесни младежи идват в студиото ти.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едко, ко стаа една година по-късно?

Абе, Саундбъргър, къде ЛенЪн е казал това за младите сърдити мъже?

 

Надявам се до месец-два да се чуе. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали ахат не пи6ат нови песни за6тото ниама кои да им плати,или за6тото озву4ават слави,или не могат да измислиат ве4е нови или ниама за какво да пеиат...или ве4е не са млади и сърдити а са улегнали и продадени....не ги познавам да ги питам...ако ниакои ги познажа молиа да ги пита от мое име

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има рок бизнес в България, аз съм оптимист! Виж какви чудесни младежи идват в студиото ти.

Преди всичко успех и от мен , но нека погледнем младежите които идват в студиото ни. Аз почти не виждам как ще има рок бизнес в България след да речем 10 години. Като изключим някои опити за блек и дет метъл, който в момента е популярния метъл в БГ (според мен), който за да свириш обаче се иска доста техника и школовка (а тя липсва) , не съм видял и чул нищо интересно повече от кавъри на групи от 80-те. (говоря за ВАРНА)

 

А да не отварям темата за клубовете и тяхната политика.

 

За това съм по скоро на мнение че ще има Български рок(метъл,хардкор,дет,блек и т.н) и за напред, но не и рок бизнес в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да има в България след Време :metalist:

Пълно е с Кухи,Тъпи,Наивни,Неорганизирани,Неуки,Себевлюбени,Недисциплинирани Пубери.

Жалка Картина е Това ,което се случи последните 15тина години с Учиниците и Студентите.

Простотията е в ЗастрашителноОгромни Размери.

...останалите Избягаха,а тези които имат Добри Качества съвсем скоро ще работят за Европейски и Американски Фирми!

 

Качествената БГ Рок и Метъл Продукция е УТОПИЯ,щото няма Квалифицирани Кадри,Екипи,няма Условия и Пари :read:

 

Не става просто!

Надежда всяка за БГ забравете! :wall: :wall: :wall:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а-а не така:)

 

Това означава, че в България никога не бихме построли нито една къща, никога не бихме произвели четка за зъби или кофа боя и т.н.

 

Всичко се определя от необходимостта, а тя се определя от глада (по силен от тока), модата, настроенията на обществото, необходимите послания и т.н.

Много е смело да категоризираш всички ученици и студенти така. Те винаги са носители на новото. Който не го вижда, неусетно е скочил във времето и реагира по начин за който се нарича "конфликт между поколенията".

 

Когато почувствам, че с мен става тази метаморфоза, просто ще се скрия, защото иначе само ще преча. Така или иначе всичко се развива и отива към по-добро. Това е закон!

 

Бизнес ще има, когато се появят хубави продукти, които да кореспондират с търсенето. Има ли някой смелостта тук да каже, че е направил такъв продукт?

 

Има ли някой тук, който смело да заяви, че е направил толкова хубаво нещо, че ако се обяви с всичката сила на маркетинга, ще изкърти пазара.

Пазара разбирай ЕС.

 

Има много кадърни мениджъри в България, които никъде няма да ходят.

Май нямаме какво да им предложим да продават .

Децата имат и ще им дадат. Имат и най-голямото предимство- времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един Българин ,които е на възраст между 30 и 40г помни 80те и 90те години.

Помни как се оценяваха и какви бяха знанията и дисциплината в Училищата тогава.

Всеки знае как и защо в последните 15години около 2 000 000 млади българи Напуснаха България :read:

 

В моя Димитровград през 80те и 90те години имаше над 10 рок и метъл банди.

И във Всеки град бе така.

Правеха се концерти и в цяла България имаше и Рок-клубове.

Нямаше Чалга.

 

След 96-97г на миналия век започна Ерата на Кючека.

 

Сега в Градчетата ,като моя едва ли се събират по 1-2 млади банди.

 

Няма луди вече да блъскат с Китари,Бас и Барабани.

Дори Читалищата,Младежките Домове и Училищата не дават подслон и сцена на Ученическите Банди(където все още се срещат такива де).

 

 

Верно е всяко младо поколение си носи своето "НОВО"

...но Новите млади са възпитаници на Хаоса,Беззаконието,Тарикатщината и Чалга "ЛайфСтайла".

 

Честито на всеки,който очаква БГ "Шоу ууууу ",биснеса да създаде качествена Рок и Метъл Продукция!

 

 

иначе Бизнесмени,Мениджъри,ДИРЕКТОРИ - "раждала е и ще ражда нашата Майка Юнашка" :green: :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз помня как беше в началото на 90те и в училище и въобще.Наистина към рока имаше много голям интерес,а хората бяха зажадняли за нови неща.След 93та,рок клубовете станаха масово явление за няколко години.Това беше чудесно време,но не мисля,че някога ще се върне.Сега вече не е така.Новата генерация масово вече не се интересува от рок и метъл(също и по света),а иска да слуша тъй наречената чалга(която за мен е връх на кича,непрофесионализма,простащината изразена с музикални средства и тн.)

 

Но не мисля,че имаме право да твърдим,че цялата млада генерация на България се състои от малоумни невъзпитани и прости изроди,просто защото не споделят нашите музикални(а и други)виждания.В много отношения,тя е далеч по напредничава от нашата

 

 

п.п.Любовта на българина към попфолка е от деситилетия.Просто преди 89 си нямахме роден такъв и затова използвахме гръцки,турски и сръбски такъв.Против това нищо не може да се направи,в кръвта ни е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.