Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackstar Ht-dist


kolio_k

Recommended Posts

Вчера се сдобих с въпросния дисторшън и останах очарован от гъвкавостта му, както и от изключително хармоничния му и приятен саунд. С този ефект ( по мое скромно мнение ) може да се свири всичко ( без Джаз) и звучи добре във всякакви ампове ( пробвах в три, един много евтин (15 ватов ) и два прилични ), както и директно ( има много готин спикър симулатор).

 

 

 

Не е точно динамичен като лампов амп, както рекламата му твърди, но аз не съм и го очаквал от педал. Но е на едно ниво в това отношение със всеки високо качествен дист, на който съм попадал ( тип OCD, BB+, и тн.). Не бих го квалифицирал като винтидж тип, макар , че много добре се справя и с това, на ниски нива на гейна. Определено е драйва с най широк рейндж от възможности който съм виждал. Това съчетано с приличната му (макар и не евтина ) цена, го прави много готина покупка, поне за мен. Освен това, поне според моя вкус, е трудно да се изкара лош саунд от него общо взето, а корекциите му са много активни и готини

 

Когато пристигна , гейна му беше недостатъчен за ултра хайгейн изпълнения, но проблема беше решен много бързо с помоща на нова лампа ( Mullard ) и сега , поне от моя гледна точка има всичкия гейн, който бих могъл да пожелая.

 

Надявам се демото да свърши работа за ориентиране на евентуални заинтересовани, опитах се да го направя максимално информативно

 

п.п. Извинявам се за сакатото свирене на рифове, но съм забравил напълно за какво ставаше въпрос при тежката музика :cheers2::greenball:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за демото, наистина много яко звучи!

 

Еквалайзера параметричен ли е? Т.е. ISF пота ми изглежда, че мести MID честотата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че ви харесва :ph34r:

 

Що се отнася до ЕКто, без да съм напълно сигурен (сигурно си пише някъде ), мисля, че ISFто наистина е някаква параметрична среда, която идва в добавка на нормалните, графични ниски, средни и високи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/gui...dist/index.html

 

the isf (infinite shape feature) controls whether the pedal gives a british or american type response. they could have put it in a switch but they made a knob out of it which is much more interesting. You can mix the two and get more neutral tones.

 

Хм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То4но се бях приготвил да поръ4вам Фуллтон Фулдраив 2 Мосфет и ето и Блекстар на хоризонта .А сега де.Казваш 4е с ОСД са на едно ниво но маи е за по хард музика. Що не направиш едно сравнително демо с ББ+. Фулдраив 2 .ОСД и Блекстар :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, винаги е трудно да се направи правилния избор, то аз и за това ги пробвам поред и гледам на края да си оставя най доброто (като за мен де, то иначе най добро просто няма)

 

Иначе Блакстара е на едно ниво с ОЦДто що се отнася до динамика що годе, иначе като звук са съвсем различни, ОЦДто е нещо като Маршълски драйв, а БС не може точно да се определи. Но като гейн , двата драйва се държат много различно, при ОЦД когато започнем да вдигаме гейна над 1 часа, саунда започва да се променя и да става по дебел, като след 3 часа става направо замазан и доста неизползваем от моя гледна точка, с една дума типичен Винтидж дист, докато Блакстар си остава много хармоничен и прозрачен докрай, което го прави много подходящ за хайгейн положения. От друга страна, ОЦД на 18 волта и на малко гейн дава невероятен саунд, който изкарва от играта много чистокръвни лампови драйвове от амп

С една дума и двата си имат добрите страни.

 

Фулдрайва е по скоро Тюбскриймър с много екстри и повече лоу енд. А ББ плюс е много приятен и качествен мек класически дисторшън с много възможности и

корекции

 

Според мен, нито един от тези ефекти не покрива другите, най гъвкав без съмнение е Блакстара, а кой е най добър си е въпрос на вкус май, на мен всички много ми харесват

 

Ще гледам да врътна демо, когато мога и ще пусна анкета, за да видим кой е най предпочитаният от четирите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам да врътна демо, когато мога и ще пусна анкета, за да видим кой е най предпочитаният от четирите

:cheers: А пък ако го направиш с Страт и Гибсън направо ще обезмислиш половината демота в тубата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо всъщност ти е педал след като имаш Енгл? На него какво му е, което не ти допада? Така като слушам в ютюб тва комбо има покъртителен драйв поне за моите представи и със сигурност е следващия ми амп :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Енгл имат много добри драйвове, имам два различни ампа и двата къртят. Но аз използвам драйва от ампа само в къщи или в студийна ситуация по някога, като за живо свирене разчитам на три драйва, като имам гадния навик да не мога да реша точно кои три. За да използвам драйва на ампа в лайв ситуация, трябва да включа много ефекти в ефект лупа и да оставя само един бустер пред кубето, това звучи супер, но еднообразно като саунд откъм драйв, а аз бих искал най различни драйв саундове, от много мек ( като честоти мек, не с малко гейн ) до брутален понякога. След много търсене, съм стигнал до извода ( касаещ само мен разбира се ) че ми трябват три педала, един тип Тюбскриимър, в моя случай Fulldrive Mosfet 2, един тип Маршълски драйв за крънч , в моя случай OCD, и един по модерен, с повече гейн, ще пробвам кой ми хареса повече Blackstar HT-Dist или BB+ Xotic, като всички тях включвам в лампв амп с напълно ( не типично по лампово ) чист канал

 

Тези неща със саунда, винаги са били въпрос на вкус, а аз винаги съм бил отявлен педалист :greenangel: ( не педал, надявам се), може би защото винаги свиря най различни работи и не обичам да се застоявам във стиловете

 

п.п. Сега, като си прочетох поста, осъзнах, че всъщност ми трябват гъвкавостта и възможностите на процесор, без дразнещия му саунд :greenangel:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И твойта не е лесна с тия комбинации :greenangel: И аз предположих, че е от гледна точка на функционалност...но все пак исках да питам защо си пренебрегнал четирибуквената метъл-машина.

 

Но действително камионетката е много приятна и звучи много благородно... А и на тая цена направо се чудя защо някой би предпочел Метъл Зоун и производните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за живо свирене разчитам на три драйва, като имам гадния навик да не мога да реша точно кои три

Жена ми е така с роклите :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.