Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезатор Маестро


turntablism

Recommended Posts

Искам да проверя дали някой сред вас е чувал, има опит и като цяло какво мнение има за този синтезатор http://www.ruskeys.net/eng/base/maestro.php . Имам го няма много добър звук, стара руска машина и се чудя какво да го правя, и исках да знам ако сте свирили на това, какво впечатление имате и за какво вобще мога да го използвам.. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какви изходи има отзад. По-старите синтезатори имат един друг тип изходи, които могат да се модифицират в MIDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзаде има точно два изхода, единия е голям жак а другия е от старите 5тици. И от двете получавам изходния сигнал. Като на петицата са използвани средния и двата най-краини пин'а от двете страни сиреч 1-ви 3-ти и 5-ти... Има ли шанс.. То аз незнам миди контролерите на какъв принцип работят...

Редактирано от turntablism
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и MIDI конекторите са 5-ци вързани на 1, 3 и 5 пин. Но ако е MIDI то би трябвало да има поне още един конектор, т.е. MIDI IN и MIDI OUT. Няма ли някакви надписи? Едно време старите аудиосистеми бяха с 5-ци. Това е немска технология за предаване/приемане на аудио сигнал. Вече не се използва. Дай снимка отзад да го видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То синтезатора в момента е в Кърджали аз съм в София и точно в момента няма как да снимам... На жака пише "Телефон" а на петицата пише "изход" ама на руски... Мисълта ми е , примерно ако е миди нормално ли е като свържа към усилвател да си получавам звука на синтезатора... а и съм сигурен че са само три пина използвани... Тоз четвъртия за какво точно е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI не е аудио протокол. Явно това 5-цата е аудио изход. Взимаш кабел, правиш го от едната страна 5-ца, от другата стерео жак и включваш към усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе има ли някаква възможност да запишеш семпли? Интересно ми е да го чуя, а ако го притежавам няма да търся как да го използвам за МИДИ контролер. За някои стилове музика може да е доста добър :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе има ли някаква възможност да запишеш семпли?

 

В смисъл? Да запишеш върху неговата памет или от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти какъв кабел да си направиш. Ако имаш аудио интерфейс и някаква DAW действай смело, макар, че на линка, който си пратил в първия пост ма 2 файла със семпли. На всичкото отгоре едно търсене в youtube би дало необходимия резултат: http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f Със здраве и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :hysterical: Все още сме изгубени в превода. Аз не съм автора на темата, а искам от него да запише семпли и затова питам дали той, автора на темата, има тази възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм забелязал кога си се включил. Както и да е, аз ти отговорих вместо него. Семпли в нета бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе има ли някаква възможност да запишеш семпли? Интересно ми е да го чуя, а ако го притежавам няма да търся как да го използвам за МИДИ контролер. За някои стилове музика може да е доста добър :greenangel:

Имам такава възможност, по коледните празници като се прибера ще запиша нещо не че мога да свиря... А такъв кабел съм си направил отдавна с петицата към усилвателя но мерси все пак... А някои може ли да ми каже какво представлява миди изхода какъв е сигнала ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.