Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезатор Маестро


turntablism

Recommended Posts

Имам такава възможност, по коледните празници като се прибера ще запиша нещо не че мога да свиря... А такъв кабел съм си направил отдавна с петицата към усилвателя но мерси все пак... А някои може ли да ми каже какво представлява миди изхода какъв е сигнала ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някои може ли да ми каже какво представлява миди изхода какъв е сигнала ?

 

Миди изхода и входа също са със букса петица като аудио изхода на твоя маестро но не излъчват аудио сигнал а предават и приемат команди

щесе опитам да ти обясня най елементарно зада схванеш основния принцип на работа

значи имаш два синтезатора подържащи миди и свързани с миди кабели и например като натиснеш клавиша C2 на първия синт той праща команда OnC2 към втория синт и просвирва същия тон на втория синтезатор

а когато отпуснеш клавиша праща команда offC2 и съответно синта спира да свири има най различни команди за силата на натиска с кой инструмент да свири и така нататък.

Мисля че вече си схванал разликата между аудио и миди изход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да схванах и ти Благодаря. Усещам че няма как да направя миди изход хах... който да свържа към компа. Ще е трудна задача, но пък си е предизвикателство. Маестрото няма степени на натиск/сила само он оф и може да е по лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да схванах и ти Благодаря. Усещам че няма как да направя миди изход хах... който да свържа към компа. Ще е трудна задача, но пък си е предизвикателство. Маестрото няма степени на натиск/сила само он оф и може да е по лесно.

 

Обяснението беше съвсем елементарно но тъй като този синт нее проектиран за миди контрол и превръщането му в такъв изобщо нее толкова елементарно а и няма нужда и смисъл даго човъркаш този тип синтезатори са много предпочитани и търсени в накои стилове музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да не правиш опити за префасониране на този клави. Това е стара руска техника - да му сложиш MIDI е все едно да откриеш феста в Каварна с чалга - най много да пострадаш. Ако не те задоволяват възможностите които има, или не можеш да се оправиш с него по-добре го продай на някой, на който ще му свърши работа (колегата Stoyko Lisichkov като мен има афинитет към дърти клавири) и си купи нещо по-съвременно, с повече екстри, афтъртъч, MIDI и т.н. Тук често съм срещал обяви за такива инструменти и въпреки че са втора употреба и ги дават за жълти стотинки са си железни машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му правя никакви модификации нека си остане така. На колегата мисля че бях пратил ЛС но все още няма отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.