Jump to content
Българският форум за музиканти

Чукнато тяло..


Recommended Posts

Случи се преди няколко часа и съм бесен... По стечение на обстоятелствата падна от един стол.. И се олющи парченце от лака.. Китарата е черен Ибанез правен в Индонезия.. Въпроса ми е има ли възможност това нещо да се оправи и ако да, към кого мога да се обърна?

 

Мерси предварително!

Редактирано от N.S.S.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време те съветвам да качиш снимки, във форума има доста лютиери, които ще ти помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да доста е гадно. Преди около месец и моя Шектър падна ама се отлющи,че чак е фурнира падна и то на лицевата част с диаметър около 1,5см. Та де то май трудна работа да се направи да не си личи но можеш да позагладиш с секундно лепило (кат оизсъхне се позашкурва леко) и да лепнеш някакъв стикер или да си изрежеш някаква форма от PVC фолио (както аз направих). Доста добре замаскира, а ако решиш по-нататъка можеш да я дадеш на лютиер да я пребоядиса. Може и да има и по-ефикасни варианти от този с лепилото но не съм чувал и може би по-опитните колеги биха казали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стикери не искам ;) Ще я дам на който трябва, но първо в кви пари ще ме вмести и второ може ли въобще да се оправи без цялостно пребоядисване?

 

Ето и няколко снимки:

 

p1060177.th.jpg

 

p1060185.th.jpg

 

p1060181.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:singer: То па т'ва хора ли са...? Мания някаква за грозотии. :drummer:

 

 

Всякакви извратеняци има.. И все пак.. по темата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко варианта за лечение:

1. Частично лакиране. Лакиране само на олющеният участък и съответно изравняване и полиране. Недостатъци - ще си личи, ще има видимо петно от новият лак и видим контур между старият и новият лак, вероятни разлики в цвета.

2. Лакиране само на задната и страничната част на китарата, като най-засегнати от удара и като се избегне по този начин преливането на нов и стар лак на равна повърхност. Недостатъци - няма.

3. Прелакиране на целият инструмент - струва ми се излишно.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само една забележка по точка 2 чукната е в предната част... :? предно/странично.

А и колко пари би излезнала една подобна операция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей.. Съобщиха ми сума (приблизителна)

 

Сега.. Къде в София има лютиер на който да мога да я занеса, като знам че ще се справи блестящо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имах една драскотина не беше голяма ама се виждаше дървото. Реших да се направя на майстор. Мярнаха ми се на майка лаковете. Използвах черния и докарах много добре цвета на китарата. Малко си личи че е оправяно но пак е по добре от виждащо се дърво и по=добре от даване на 1000000000 лева за едното боядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.