Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster Mexico Vs Squire


Diemitko Dimitrov

Recommended Posts

Здравеите

реших да си купувам китара, мислех за Squire (защото съм голям фен на John Frusciante i Jimi Hendrix и се с Фендер пичове :godbless: ).Та като цена бяха около 400.Но случаино един ден влязох в ebay.com и видях какви супер цени има на мексикански Фендери.Имаше цени от 150$ до 400$( за нови или поне така пишеше).И си помислих че по-добре мексикански Fender отколкото китаиски Squire.Свирил сам на американски Stratocaster които си беше направо върхът и на Squire но усещането не беше както на Фендера.Гледах също така и тестове на мескикански Страт и още повече се зарибих.

Та въпросът ми е дали си стува да си вземеш(и дали е възможно да вземеш) мексикански Фендер Стратокастер с бюджет от около 500 лв от ebay или Squire

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:godbless:

 

Ами то за тия пари толкова ще е и Фендър. Не вярвам да звучи като "истински" Фендър за 3 бона.

Редактирано от Drage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди може би месец, ако не ме лъже паметта, се продаваше във форума американски стратокастър за 700-750 лева, което не се случва изобщо често, но като цяло мексиканските втора ръка вървят горе-долу към 600-650. Моя съвет е да решиш какво точно искаш и ако не е squier, да почакаш - 100% ще си заслужава. Иначе ще си викаш:"Защо така направих, а не иначе." При условие, че имаш бюджет към 500, мисля, че 100-200 лева няма да ти дойдат толкова много, а пък и да дойдат - ще си заслужава. Приеми го като чиста инвестиция в кеф :godbless:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за американец Фендер на старо.

Не знам колко вървят и мексиканците, но пък можеш да провериш.

Скуаер - какво да ти кажа, освен ако не е от най-яките модели, по-скоро говорим за посредствен инструмент.

Но имай предвид, че пак ще трябва да пробваш и избираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко преди да си взема Джаксъна пробвах един мексикански страт за около 1000 лева и беше много удобен, но не останах доволен от звука, нямаше нищо общо с това, което очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Можеби защото не си търсел фендърски тон. Ти свириш метъл, а на човека му трябва точно фендърски тон. Съответно на него трябва да му допадне тона :drummer:

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гледах ги.Американските има също супер яки оферти които са около 400 -600$.Има гадни цветове,и естествено яки.ОБАЧЕ те са очукани.Има и китари които са на добра цена хубави цветове ,НО не много често

се намират .Един приятел много си пада по очукани китари и John Frusciante.За John не мога да го разбера все едно отива до магазина да си купи китара и казва ма ако може да я очукате малко :drummer: .Та както и да е да не се отклоняваме.Мислех си че може да се земе в лошо състояние(или не много добро) и да се пребоядиса.Адаптрите иначе са си като нови.Та и без това аз възстановявам един стар Орфеи и ще експериментирам с боята (нещо custom shop of mine :greenball: ) .И така ,намерих добър бояджия и маи ще стане .

Та кажете дали си струва да се вземе очукан Fender Strat USA (може и да имам късмет със здрав) и да се пребоядиса.

И разбира се някои дали някои е възстановявал старо бижу, да каже дали има опасност нещо да се развали или нз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то вече продават и нови очукани. Виж например Road Worn серията. Според мен има смисъл да си вземеш очукана (но здрава, т.е. само ако боята е частично повредена), но аз на твое място бих си я оставил във вида в който съм я взел. Иначе най-евтините американски стратовe (американско производство) са Highway One. Втора ръка такъв може да си намериш и за малко под 1000лв. Но иначе American Standard, American Vintage и т.н. са значително по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко преди да си взема Джаксъна пробвах един мексикански страт за около 1000 лева и беше много удобен, но не останах доволен от звука, нямаше нищо общо с това, което очаквах.

 

Не знам дали осъзнаваш колко забавно звучи горното, погледнато от определена гледна точка.

 

Слагам го тук:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...st&p=495989

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та както и да е да не се отклоняваме.Мислех си че може да се земе в лошо състояние(или не много добро) и да се пребоядиса.Адаптрите иначе са си като нови.....

....Та кажете дали си струва да се вземе очукан Fender Strat USA (може и да имам късмет със здрав) и да се пребоядиса.....

 

Пич, в подфорум "Купувам-продавам" изпадат фендери в доста прилично състояние, за да е необходимо да се занимаваш с такива неща. Вместо да взимаш супер-окаян фендер за 500 и после да даваш още пари за ремонти, събери 800-1000 и си вземи на старо доста запазен Highway1, (изпадат от време на време).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та кажете дали си струва да се вземе очукан Fender Strat USA (може и да имам късмет със здрав) и да се пребоядиса.

 

Не си струва да се пребоядисва защото се ще промени звука на китарата в определено направление.

Само искам да вметна , че за китара от такъв клас се изисква и хубаво оборудване.

След двата ти поста започва да ми изглежда , че търсиш нещо на външен вид и марка защото си фен на музикантите които го ползват. Дано да греша....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да отговоря на metallhamer ''След двата ти поста започва да ми изглежда , че търсиш нещо на външен вид и марка защото си фен на музикантите които го ползват. Дано да греша....''

Ами да бих казал че търся нещо на външен вид и марка зашото сам фен на Фендер още от както почнах да свиря на китара .Даже си виках кога ли и аз ще си купя Фендер е да се надяваме това да се случи :ok:

Та иначе искам да дам 3изтъркан примера с очукана и с изтъркана боя още 1

 

много очукан

Та чудно ми е как John Frusciante свири на такъв.Адаптрите са като нови !

И хора другото нещо е че много ви благодаря за изказаното мнение мисля да ви послушам и да събирам и чакам още :godbless:

Редактирано от Diemitko Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специално "състарени" модели в магазините, които изглеждат като на 40 години активна употреба, и те са по-скъпи от обикновените, несъстарени нови китари.

Иначе колекционерските модели от 60-те, някои от които са доста очукани, са МНОГО, МНОГО по-скъпи от чисто нова китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.