Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за бас китара


Recommended Posts

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

TONY това пак е двуполярно нали? :girl_witch: Ясно че няма да мина без това двуполярно :hysterical: Иначе едва ли ще ще тръгна да правя тази, защото кото ще правя(купувам двуполярно захранване ) ще е първата за която вече имам елементите. Само кажете дали ще проработи и така... Иначе освен ще гледам да скалъпя двуполярното което Марински даде, предполагам ще свърши работа...

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе освен ще гледам да скалъпя двуполярното което Марински даде, предполагам ще свърши работа...

това е решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oк само дано да не е много скъп трансформатора... Иначе можете ли да дадете мнение(Парни Валяк и компания) по най - важния въпрос ще тръгне ли, като гледате схемата, защото ако смятате че няма да не почвам въобще има време до събота...? просто не е тествана...

:):):girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не стане, проблемът няма да е в схемата, а във възможностите на този, който я прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря за ясния и точен отговор! Значи това което зависи от схемата, ще тръгне :) А някой запознат ли е колко би струвал един такъв траф 2x15 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks и най-накрая няма двуполярно захранване :) Ама така или иначе това захранване ще ми трябва в бъдеще, така че ще го направя... А и вече имам елементите за първата схема, така че и нея ще направя, а ако не стане, на тази елементите едва ли са и повече от 2-3 лвл така ще направим и нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да направя схемата която даде колегата и е изпитана. Само един проблем тези потенциометри които са за бас и среди по 1 мега ом никъде нямат... Как си ги намерил? Само те ми липсват...

П.п Колега сори не бяха 2-3 лвл бяха 5 :)

P.S 2 В магазина ме забиха с въпроса малки или големи тримери, взех малки дано да свършат работа...

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за пловдив не знам от къде да ги намериш... За варна, шумен и софия знам. http://constructor.bg/shop/advanced_search...876fdb57f3cdf98

Тримерите - малки по-добре.Още по-добре капсуловани, малки.Потовете може и линейни.А до сега частите са ти 5лв, но с евтините транзистори и без букси, он/оф суитч, кутия и много други :D

Ето и семпли:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=62611&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкс ще потърся в още три магазнина и ако няма от тоя сайт, ама много скъпи бе аз взех другите по 40 стотинки ама карай да върви. Иначе тези семпли с кой транзистор са, защото аз помислих че ми казваш бф245 щото просто другия не се намира в България, ако другия не беше много по скъп нямаше проблем(много = за 4-те не повече от 4-5 лева...) Иначе си взех букси(букси предполагам двата женски жака имаш предвид) остава он/оф суича и кутия ама то ще е за лична употреба и няма да е нещо впечатляващо(кутията) :D

Утре почвам, само дано да намеря потенциометрите, ама имаме тука Млад Конструктор и трябва да има. А иначе аз как да ги разбера моите потове които ми дадоха какви са, ама след като може и линейни няма значение...

 

П.п Би ли ме информирал колко са транзисторите(j201)ако си ги правил с тях де поне като правим нещо да е хубаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.