Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини електронни барабани за...


Recommended Posts

Преди да ми кажете, че евтитни са шит :D знам го.

 

Търся такива по две причини:

1. Имам по-малък брат дето единственият музикален инструмент, към който проявява интерес (и то заради игра - rock band и тн.) е барабани

2. Аз пък бих ги ползвал да си правя разни дръм тракове, и за да не почупа клавишите на синт-а както и да не си играя на кликомания, ще си ги вкарвам по-лесно (то не че съм барабинст де и ще ги измислям некви сложни, но каквито и да ги измислям все ще мога да си ги изсвиря :D)

 

Ta идеята ми е да си взема нови първо погледнах на yamaha, но най-евтините при тях са 1300лв - DTXplorer

видях из нета, че има по евтини от марка ION, която не видях на сайта на protechnic-a

 

Та въобще какъв е най-евтиният такъв вариант, да кажа че наистина знам че са шит въпроса, че ония дето вървят в комплект с играта излаит около 200лв. и са наистина шит, но стават за играта пък си мисля, че и на евтините електрони ще са по добри от тия (играчките) въпроса е само да изкрват MIDI.

 

Та ако някой има впечатления или знае марки, модели и тн. нека да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw и аз се интересувам от електронни барабани. И също държа да има миди аут, че да мога да контролирам семплите от Reason-a примерно :) А и искам да се науча да свиря на барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мидито защо ти е задължително?

 

 

Ами универсално е, и една игра дето е със сигурност приема миди сигнали т.е. мога да си я играя със синтезатора или с клавиетурата, ма е неудобно и неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

roland-a няма midi !!!

 

Q: Can we play the HD-1 to make sounds of an external sound module or control the HD-1 sound module by the external MIDI device through MIDI?

 

A: The V-Drums Lite HD-1 only has a MIDI Out. Therefore, you can play the HD-1 to control the external MIDI sound module, while you can not control the sound of the HD-1 with using the external MIDI device.

 

така пише в сайта им...

Редактирано от geni2x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по описанието ти, мисля че и drumpad ще ти свърши работа

 

около 500лв ще ти излезне. Имал съм подобен и за любители е доста добра опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за подвеждането!!! Объркал съм се! Роланд HD 1 имат миди аут!

 

Аз свиря на такива ама никога не съм го ползвал за записи и даже съм забравил :cheers2::):drummer:

НО, трябва да знаеш че педала за касата е изключително неудобен! Много зор се правят по бързите и малко по сложни неща от единици и тук таме двойка!

Редактирано от Prodrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, на всички за отговорите.

Мисля, че се ориентирах, иначе дръмпад-а наистина като цена е функции за

случая най-отива, но някак си сравнение с другите сетово ми изгежда леко сбит и

не толкова удобен, пък и самите падове ми се струват мънички.

 

Та при първа възжможност ще ходя да ги тесватм в някой магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.