Jump to content
Българският форум за музиканти

МУЗИКАЛНИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ В БЪЛГАРИЯ


Recommended Posts

Аз имам определено мнение за тях, но искам да чуя какво мислят и другите.

По този начин, аз и другите, които ще участваме в темата, а и тези, които само ще я четат ще успеем да си сверим часовниците.

 

 

Нека засегнем въпроси от рода:

 

Отворени ли са медиите за талантливи български изпълнители и продуценти, които създават интересна музика за публиката?

 

Има ли корупция? Налага ли се да се плаща за ротации? Ако някой знае да каже.

Към този въпрос – Работят ли с определени сценаристи, режисьори ... към които трябва да се обърнеш, за да приемат продукта ти?

 

Изпраща ли ли сте свои клипове? Срещали ли сте се с техни представители? Какво е било отношението им?

 

Ако са отхвърляли ваш проект, казали ли са мотивите си?

 

Споделете и хубаво и лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнител :cheers2: > Мениджър :)>ПРОДУКТ

А вече работата на мениджъра е да се занимава със:

-------------------------------------------------- > спонсори

-------------------------------------------------- > студио

-------------------------------------------------- > видео

-------------------------------------------------- > лейбъл

-------------------------------------------------- > реклама

-------------------------------------------------- > медии

-------------------------------------------------- > участия

-------------------------------------------------- > продажби

 

Така че харесвате си един мениджър давате му % и ходите само да записвате и по участия, всичко останало е негова работа или на агенциите.

 

Медиите са такива, защото са такива мениджърите и обратното мениджърите са такива, защото политиката на медиите е такава :P;)

 

Правете :hooray: и чакайте по добри времена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре кажи дали медийте управляват вкуса на хората и как някой който не притежава никакво естетично чувство за нещата облъчва хората с нескопосани песни. Ама това искал народа ....дрън дрън народа взима това което му дадеш.Аз по принцип не правя музика за широко потребление за това медийте в който бих отишъл са няколко и няма проблем свирим класически hard&heavy с елементи на прогресив който иска слуша който не иска си пуска планета и се забавлява.Ходил съм в ММ преди доста време нямам забележки никой не си е правил своеволия и не е отказвал да участваме в техни предавания.Бил съм и в Веселина Тв не знам да ли съшествува вече не беше лошо ... Негативните впечатления са ми от немузикалните телевизии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам определено мнение за тях, но искам да чуя какво мислят и другите.

По този начин, аз и другите, които ще участваме в темата, а и тези, които само ще я четат ще успеем да си сверим часовниците.

 

 

Нека засегнем въпроси от рода:

 

Отворени ли са медиите за талантливи български изпълнители и продуценти, които създават интересна музика за публиката?

 

Има ли корупция? Налага ли се да се плаща за ротации? Ако някой знае да каже.

Към този въпрос – Работят ли с определени сценаристи, режисьори ... към които трябва да се обърнеш, за да приемат продукта ти?

 

Изпраща ли ли сте свои клипове? Срещали ли сте се с техни представители? Какво е било отношението им?

 

Ако са отхвърляли ваш проект, казали ли са мотивите си?

 

^Композирах, аранжирах, изсвирих, записах в студио и продуцирах сам два компакт-диска, с обща времетрайност на музиката около 80 минути. Занесох последния си диск /като по-качествен от техническа гледна точка/ за представяне най-напред в Радио-София. Беше преди няколко години. Дълго чаках някой на входа, който да дойде и вземе диска. През това време се оказа, че музикалните редактори чакат думата на продуцентите, а те от своя страна незнаели дали редактора ще одобри тази музика. В този омагьосан кръг в който се намирах, най-после дойде една добра женица, взе скъпоценното ми творение и ми обясни, че тя е само приносител. Много такива като мен непрекъснато им досаждат и дано имам късмет някой да прегледа /прослуша/моето дискче. Нищо лично против мен! Те ще се обадят, ако има нещо! Останах изумен от усещането за огромния труд, който ежедневно полагат тези музикални корифеи. За мен ли им е сега? Така болката от явното недооценяване се превърна в усмивка. По подобен начин ми затваряха вратите и от други медии, но вече ми беше по-леко - бях имунизиран. Сега си раздавам CD-тата на който ми поиска. Какво пък, лошо няма! Да не съм само аз?

 

Споделете и хубаво и лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да очаквате да отидете с дискчето си в радиото като по американските филми и някой добър самарянин да реши да го чуе и да го пусне, след като осъзнае спорния ви гений вече дори не е наивност, а влиза в едни други категории.

 

 

А по темата имам един въпрос:

 

КОЕ в България ???

 

Мисля че нещо съм изпуснал докато ме е нямало :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медиите ги интересуват парите, плати си 10 000 за ротации и ето ти новия клип по теуевизоро. За МТВ са други парите, но ако има звизди тука може да ги питате, колко е там :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, медиите се опитват да управляват вкуса, но като чели не им се отдава на 100%.

От това което мисля и от мнението на доста други хора (непрофесионалисти) стигам до извода, че не успяват да задоволят интереса на публиката.

Тази манипулация над масата не е най-добрия подход, защото музиката е по-старо явление от всички тях взети заедно. Музиката е изградила инстинкт в човека, затова казваме често за даден човек - "Той има талант.", "Той има дарба." - Музиката е нещо вродено.

И когато има конкуренция между медиите не трябва ли да се опитват да задоволят вкуса на слушателя, а не да се опитват да създават мода от някакви несъвместими с естетиката продукти.

 

И нещо друго. Преди време бях гледал филм за корупцията в радиата. Събитията се развиваха в САЩ през средата на миналия век. Там тази корупция се преследваше. Сега съществуват ли подобни закони в САЩ и България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.