Jump to content
Българският форум за музиканти

Няой от вас правил ли е Yjm 308


Recommended Posts

Аз наредих платката по тази схема: http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://...ved=0CBoQ9QEwBQ тъй като е на монтажна платка и ми се стори лесна за начинаещ като мен. Всичко е свързано както на картинката но не тръгва. Изходите входовете и потенциометрите съм ги смързал единия край както е даден а другия Graund. Правилна ли е схемата която е дадена. Горе от дясно има едно съпротивление 10к което е към двата диода да не би да е потенциометър аз съм се го сложил съпротивление.

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за заглавието на темата но не съм видял а сега не ми дава възможност да го променя нека някой от подръжката на форума го промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си принципната схема(не на монтажната платка) и си проследи веригата.Неможем да гадаем какво точно си направил.Като за начало това.

 

П.П Потенциометъра Е съпротивление,така че и да е,и да не е,трябва да работи,но няма да имаш контрол на някой параметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

155535878020287856791256276430Pch4J9GhHBnBmau6ohn9.GIF

Там, където съм заградил с червено не трябва да има връзка.

Редактирано от Linchpin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

155535878020287856791256276430Pch4J9GhHBnBmau6ohn9.GIF

Там, където съм заградил с червено не трябва да има връзка.

Да и аз мисля,че там е грешката.

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря махнах връзката но пак не тръгва преглеждах схемата на монтажната платка и всичко е точно но там не е указано каде да вържа изхода OUT и там ми е грешката. Според схемата на единия потенциометър и на маса така ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен кондензатора на входа е много малък 0,001 uf и не пуска сигнала ще сложа 0,047 uf да видя какво ще стане.

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен кондензатора на входа е много малък 0,001 uf и не пуска сигнала ще сложа 0,047 uf да видя какво ще стане.

 

Така ще се промени звука, защото ще пропуска повече ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си откриеш проблема ти трябват 3 неща:

1. Внимание

2. Мултицет

3. проба и усилвател.

 

Можеш да си направиш пробка като за твойта цел.

Свържи масата на ефекта с масата на усилвателя и понамали усилвателя

Запой жица за една игла след това я омотай с изолирбанд, само връхчето да стърчи(че да не докосваш иглата, а изолацията по нея, когато държиш пробката).

Иглата свържи последователно през да кажем 47nF / 10K към входа на усилвателя.

Включи нещо(сигнал или някой да дрънка на китарата) на входа на ефекта и проследи слухово сигнала с пробката.

 

С мултицета можеш да премериш съпротивленията(по-голямата част от тях) и да си провериш напреженията във важни точки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако занапред смяташ да се занимаваш с такива неща ще е добре да си направиш едно просто устройство, което да "пуска" и да "лови" сигнал. Побира се малка кутия и помага да се открие къде се губи сигнала. На практика същото, което ти е обяснил Евтим, само че самостоятелно устройство, което е е елементарно, но много полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекта най- накрая тръгна проблема идвал от това че нямал минус и с едно бяло кабелче му подадох директно от конектора : http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2178/36...D8GcTMCHm8U.JPG http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2359/12...3iUhPLTIQNj.JPG Но очаквах повече като звук няма достатъчно гейн. Аз го включвам в чист канал на лампов правен осиловател тъй като нямам в осилователя драйв а той явно е слаб бустер и самостоятелно без драйв неможе да си покаже силата. Пробвах го с оргиналните диоди 1n4148 и с светодиоди и накрая му сложих едни германиеви няма голяма разлика. Много пъти проверявах схемата да не би нещо да съм объркал но всичко си е по схемата, чудя се какво да му променя да даде още драйв че така немже да ме накефи като свиря. Пробвах го и с TL082 малко по силен звик изкарва но иначе си звучи както с 4558.

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.