Jump to content
Българският форум за музиканти

Достойнство или жълти стотинки?


Recommended Posts

Някои колеги си мислят ,че пе4елят много, когато "подбиват" цените за у4астие на други групи.С други думи казано, много български рок музиканти се съгласяват да свирят на възможно най-ниските цени,с единствената цел да попре4ат на други банди да пе4елят и някой друг лев от музика.Всъщност се самопрецакват.Какво мислите вие? :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит в пазаренето на музиканти за участия.

Ето какво мисля по твоя въпрос:

Рокът не се харчи.

Никой не кани рок групи на празници, веселби, банкети и прочее. На никой не му е драго да отпива ракия под звуците на група "Конкурент", да речем.

Оттам идва и по-ниската цена на рокаджиите - или трябва да свирят за жълти стотинки или ще им се наложи да духат супата.

Повечето предпочитат първия вариант.

А ако говориш за наддцакване в самите рок среди - причините за това са пак същите. Нормално е най-гладните да се цакат помежду си. Борба за оцеляване, брато.

Задай си въпроса защо Азис не се е засилил да прецаква Ивана по участия.

Ми щото и двамата папат добре, нахранени са и не им се налага да ръмжат един срещу друг за парче кокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че тва е сериозен проблем който се оправя или с неква форма на музикантска организация тип "ТКЗС":lol: или с кутура на самите музиканти,мам както знаем и двете са кът у нас :lol:

 

все пак най-сериозния проблем обикновено е в тоя дето дава парите и това колко разбира от музика,колко е коректен и т.н,ае да не цитирам зелниците:lol:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит в пазаренето на музиканти за участия.

Ето какво мисля по твоя въпрос:

Рокът не се харчи.

Никой не кани рок групи на празници, веселби, банкети и прочее. На никой не му е драго да отпива ракия под звуците на група "Конкурент", да речем.

Мисля че грешиш. Ще ти дам за пример няколко от последните партита, на които свирихме, както и парите, които получихме: частно парти в х-л Принцес - по 200лв на човек. Частно парти в Японския - по 200лв на човек. Днес свирим на друго парти - 250лв на човек. Това са примери от последните две седмици, като на тези партита сме свирили блус и рок. Празници, веселби и банкети :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит в пазаренето на музиканти за участия.

Ето какво мисля по твоя въпрос:

Рокът не се харчи.

Никой не кани рок групи на празници, веселби, банкети и прочее. На никой не му е драго да отпива ракия под звуците на група "Конкурент", да речем.

Мисля че грешиш. Ще ти дам за пример няколко от последните партита, на които свирихме, както и парите, които получихме: частно парти в х-л Принцес - по 200лв на човек. Частно парти в Японския - по 200лв на човек. Днес свирим на друго парти - 250лв на човек. Това са примери от последните две седмици, като на тези партита сме свирили блус и рок. Празници, веселби и банкети :)

Ше ти дам примери:

3000 лв - Нелина

3000 лв Вероника

Амет - 1000 лева.

Парите ги взема певицата/певецът.

Продължителност на програмата - 30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също потвърждавам думите на Горера. В моят роден град съм участвал във всички по-големи събития и чалга певица по-малко от 2000 бона за 30 мин. не е взимала !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да добавя, че имена като Ивана и Азис вземат космически суми за участия.

Бих дал и конкретни цифри, но за съжаление, не мога да броя до толкова.

ОК, айде от мен да мине - за Ивана сумата е от 10 бона нагоре. За Азис не знам със сигурност, но вярвам, че не е по-малко.

В повечето случаи чалгата е на плейбек.

Добре де, то това с плейбека и Вили Кавалджиев, дето минава за рок изпълнител, го прави, така че не се косете. ;)

Още веднъж същият извод: ако рокаджиите вземаха хонорари като чалгарите, нямаше да се цакат. Проблемът е, че не вземат и скоро не се очертава да почнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азис съм 4увал 4е във Варна е взел и нов Мерцедес, с уговорката да пее известно време в един бар на плажа, но не зная за какъв период става6е дума. Може и рекламен трик да е било, но по- съм склонен да го вярвам, като се има предвид изто4ника откъдето разбрах. Такива пари в рока за изпълнители от БГ няма.

За съжаление циганията и педал6тината е на по4ит, 6тото има педали дето пеят 4алга и други такива дето я слу6ат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да му .б. .айкат. ;)

 

Тая вечер не съм на кеф и много се нервирах на тъй наречеана интелЕгентна нация на българскиот народ. И аз съм свирил пред 70> човека и ми обещаха процент от входа(демек 3лв. на калпак) плюс питиета от бара. Като резултат платих си всичко и нищо не видях. А хората се кефиха. Имаше даже едно участие на групата ми в общ концерт с други люде и бяхме след Нелина (която е онова нещо дето излиза от вас на 1 януари преди обяд и не е хубаво, в бекстейджа си "поговорихме"). И както концерта си беше благотворителен на тая спържа и платиха, а ние....

 

 

Абе революция, аванти ..................... :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не искам да намесвам чалгата това си е съвсем друга губерния. Тук става въпрос за рок музика и това което ме вълнува е дали няма най-накрая да спрем да се ебаваме едни с други става въпрос за 20 лева ха ха тъпо е нали? Мисля си че наведеш ли се веднъш ще си свириш наведен цял живот. Ако всички сме единни поне в това отношение ще спечелим, ако не още дълго време ще гледаме как някои стоят с разтворени бузи и чакат някой баровец да ги ощастливи!!!!!! И тези които в случая са прецакани ще си останат с моженето за да лапат мухите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит в пазаренето на музиканти за участия.

Ето какво мисля по твоя въпрос:

Рокът не се харчи.

Никой не кани рок групи на празници, веселби, банкети и прочее. На никой не му е драго да отпива ракия под звуците на група "Конкурент", да речем.

Оттам идва и по-ниската цена на рокаджиите - или трябва да свирят за жълти стотинки или ще им се наложи да духат супата.

Повечето предпочитат първия вариант.

А ако говориш за наддцакване в самите рок среди - причините за това са пак същите. Нормално е най-гладните да се цакат помежду си. Борба за оцеляване, брато.

Задай си въпроса защо Азис не се е засилил да прецаква Ивана по участия.

Ми щото и двамата папат добре, нахранени са и не им се налага да ръмжат един срещу друг за парче кокал.

Извинявай но не си прав за Конкурент защото съм ги гледал преди години в Мr.Punch и забиваха доста добре все пак от там минаха доста добри музиканти позавам някой от тях.Не мога да отрека нещо което съм видял с очите си само защото бих им завидял за това че подгряваха white snake.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, нямамм нищо против група "Конкурент".

Грешно си изтълкувал написаното, прочети го пак.

Много рок групи кретат като свирят по политически митинг-концерти. Това сякаш е единственият сериозен начин за получаване на добри хонорари в рок средите.

За съжаление, това става само когато някой реши, че е време за втори мандат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм аз имам нещо против вокала на една спомената тук група който веднъж се изявяваше като "организатор" на едно мероприятие на което свирех...типичен пример как гарван-гарвану око ВАДИ,демек музикант който се ебава с други музиканти от алчност и простотия...жалко наистина :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.