Jump to content
Българският форум за музиканти

Прехвърляне на Patch-овете от Boss Gt8 към РС посредством Midi кабел


rainroom

Recommended Posts

Привет!

Дали ще се намери някой, който го е правил и може да ми обясни с няколко думи... Вероятно не е толкова сложно, но когато има намесено MIDI за мен нещата започват да стават по-заплетени... Имам инсталиран GT-8 editor , Cubase, карта M-Audio Audiophile 2496 свързана с MIDI кабел към процесора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по този начин на своето PC записваш файл с всичките ти пресети, можеш да го съхраниш някъде - по принцип в ръководството на BOSS GT8 пише, че паметта на самия процесор се захранва от някаква батерия, която в един момент свършва и тогава не гарантират какво се случва... А аз тази батерия наистина не знам къде е ... пише отидете в специализиран сервиз на BOSS ... а това вече ще го намеря по трудно и от батерията... Вероятно с подмяната и нещата също не са особено сложни, но въпрос на ровене... Както и да е...

Такъв файл с пресети си е полезен, ако наистина си вложил време да понагласиш това онова... ако си правил записи с определени бленди... въобще когато не искаш да губиш труда си по настройването на процесора по някакви причини - механична повреда, кражба и т.н. Дори и това да се случи - зареждаш си файла обратно в процесора и си готов...

В крайна сметка успях да го направя - елементарно е - а утре ще напиша как точно става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност ще се радвам да прочета как точно си го постигнал и с какви средства?

Става ли само с подходящ кабел или е необходим и миди конвертор?

А ако USB-то на компа е 1.2 дали ще стане или си требе 2.0?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм обратното-миди файл съм вкарвал в процесора но през юсб-то,предполагам,че е същото и през миди кабела,ако той в случая ти е за връзка между проц и софтуера на БОСС в компа.Ако не земи си юсб кабел,той е стандартен дори със сигурност имаш у вас още нещо с такъв кабел, говоря в случая за БОСС ГТ-10,но не мисля,че има чак такава голяма промяна в работата на софталАко не се лъжа,тъй като пиша от работа в менюто на софта има експортване в миди файл!Мисля в заключение ,че трябва да поразръчкаш програмата и ако не става все пак виж в проца какъв изход си му задал-накъде да му оди сигнала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS GT8 няма USB слот.

 

СПРАВКА

 

Има обаче един чинч наречен DIGITAL OUT, който по някакъв начин служи за запис ... не съм го ползвал никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което означава,че за сега хардуерно си го е свързал правилно!

 

Пич ръчкай по софта има в тубата и видео точно за принципа на прехвърляне на пачовете,но е за ГТ-10,може и за 8-ца да има,но не ми е трябвало!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа за какво служи.

Черпил съм инфо само от Manual-а и от ТУК,

но ако ти знаеш дай един жокер насам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да разкажа сега...

Преди всичко GT8 наистина няма USB порт, както и софтуер който да управлява процесора... Тоест не и "фабричен"... Обаче има ето тази безплатна програмка http://gt-8-editor.software.informer.com/ - GT8editor, която явно е дописвана впоследствие от ентусиасти и върши перфектна работа. А тренсфера се извършва през MIDI портовете - тях вече процесора си ги има...

Аз, както бях писал по горе имам звукова карта M-Audio Audiophile 2496 тя има също MIDI in и MIDI out - взима се един MIDI кабел, аз си купих от xxxx за 11лв и се свързва OUT-а на процесора с IN на картата... Понеже идеята ми беше да качвам блендите от процесора към компютъра, а не обратното... То най добрият вариант е човек да си купи дв акабела и да може да прави всичко в двете посоки... Инсталирал съм си GT8 editor-a и след като го старитирам, на предния панел има падащо меню Input Devices, Output Devices - там трябва да се посочи съответната звукова карта.. И след това се натиска RECEIVE... В този момент GT8 editora започва да чака информацията от процесора... От процесора трябва да се отиде във SYSTEM - има си такова копче на панела, и после със < > parameter бутоните да се отиде на MIDI:bulk dump - после пак с параметър стрелките и с шайбата го настроих така че отдолу да бъде 1-1 - temp - тоест да прехвърля от първия patch до края и то към някакъв буфер предполагам... ала копи пейст идеята... и после натискам WRITE и на GT8 editora се вижда как се получават данни... Когато е готово SAVE и някъде на РС-то си записвате файл с разширение .sys, който после с OPEN може да се отвори във въпросното софтуерче и така си виждате всички банки, patchove с имената им и с всички настройки... Тези неща могат ад се редактират на РС-то и аналогично да се прехвърлят към процесора... То и на софтуерчето има хелп тъй че... Аз не съм се ровил много в тези неща - това са първи впечатления и резултати, занапред ще го разуча още... Ами успех и пишете че е станало :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, мерси много човек - много полезна програмка ще излезе да е това! :girl_cray2:

Ще я пробвам непременно.

 

Един последен въпрос: Наистина ли с тази програма не е необходим миди конвертор кабел, като този на снимката?

Питам, защото моята аудио карта няма миди букси, а само line-in и mic портове (Creative Audigy 1 - 24 bit).

 

USB_midi_interface_cable_g.jpg

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.