Jump to content
Българският форум за музиканти

Washburn N2, N4 -fenclub


TONY

Харесвате ли N2 & N4  

60 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз станах фен още откакто видях Нуно през 90-те с такава.

По принцип има N1 - които са много ниско бюджетни и май не си заслужават.(за мен лично никак)

N2 - по тях се запалих покрай един приятел, с който свирим по принцип в една група- Ники.

Той има китайски такъв, моите са корейски. Има и малайзийски.

Корейските са по-добри от китайските, гарантирам. Но и китайските стават.

Като си свирихме с Ники, реших да пробвам неговата и така се запалих.

N4 - никога не съм имал удовоствието да пробвам....

Ако някай има в София такава и ми звънне да я пробвам, ще съм адски щастлив и ще има :greenangel:

 

Знам, че и Сънчо е фен и ще постне снимка на неговата красавица.

Дали обаче има и други.

Стана ми интересно, бях готов да се раздeля с една от моите на символична цена.

А никой не реагира. Просто бях решил, а и имах средствата да скоча на N4 padauk.

Сега обаче похарчих парсата и явно ще си остана с двойката.

 

Ето ги моите красавици

DSC00415.jpg

 

От ляво на дясно - padauk stained, alder natural mate, swamp ash.

Харесвам натуралният вид на тези "супер стратове", обожавам бридж хъма OBL 500.

Харесвам и Уошбърн нек пикъпа - на едната ще остане.

На една на нека вече има DiMarzio from Hell. На третата ще сложа DiMarzio Evolution тези дни.

По стечение на обстоятелствата, тръгвайки да оправя пота на "падаука" го направих от волюм пот на тон пот.

Което ми хареса, защото другите нямат тон. Чудя се пуш-пула вместо да дели бриджа, дали да не дели нека

или пък да дава двата адаптера в противофаза. Ще го реша. Ако ми изпадне, бих сложил и Д-тунер на някоя от тях.

Естествено две са в стандартен строй, една в ми-бемол.

И ползвам само Dean Markley Nuno Bettencourt signature strings.

9-46, 10-52.

 

 

Пуснах и анкета.

Възможност 5 е написана леко майтапчийски. Разбирай - имал съм таква, не беше мой тип и я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гласувах за "Харесват ми, но не възнамерявам да си купувам". най-вече заради цената, отколкото заради самите китари.

 

И аз съм голям фен на Нуно и на китарите му, но само на N4, заради Steven's Extended Cutaway или свързването на нека с тялото.

Харесвам натуралните китари, без боя, явно и при Нуно е така.

Оригиналните N4 са с SD 59 на нека.

Има и японски N4, освен американски.

За съжаление не съм свирил нито N2, на нито на N4 ли N6 (които не ми харесват).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Steven's Extended Cutaway,SD 59 neck , гифът на N4 e rock mapple, ebony fingerboard. gotoh tuners, Shaller floyd rose.

Това са разликите с бюджетният N2.Цената е примерно 1500 euro и е малко стряскаща.

Spanish luthiers headstock joint - това не знам дали е и при N2.

Хубавото е, че двойките са с качествена дървесина и със същият бридж адаптер като четворките.

Нек адаптера може да се ъпгрейтне. Уошбър флойда си е ок и мисля, че няма нужда да се пипа.

От двойка четворка не става, 3 бона не се събират лесно, поне не накуп.

 

Ето страницата на сайта им, с какво се предлага в момента - спецификации и цени.

http://www.washburn.com/electrics/nuno/

Освен на Нуно, сигниър модели в момента има и на още шестима, сред които Скот Ян и Пол Стенли.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм преди няколко месеца бях насъбрал пари и се чудех между N2 i WI65 pro. В крайна сметка си взех Wi-то , защото ми изглеждаше по Лес Полско и беше със Сиймър Дънканчета. Но N2 e много добра китара.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам какво да кажа повече от малко старата снимка по-долу. Фен съм. Вляво - Washburn Custom Shop padauk N4, която ми беше мечта от първия ми сблъсък с Extreme и Nuno преди години, вдясно '99 (май беше :/ ) Korean N2 padauk stained alder. Снимката жълтее малко.

sDSC00057.JPG

 

http://music.synchu.com/synchu_redneck_country.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за такава падаук N4 си мисля, но май няма да е тази година.

Steven's Extended Cutaway - мисля, че надписът при теб липсва. (изтрил се е от самосебе си или ти си го махнал?)

Доколкото виждам, при теб тялото е от две части. Би трябвало да има модели с тяло от цяло парче дърво (без слепване) при N4-ките. Не знам подробности.

Забележете, че N2 са от 3 части.

 

Каква е разликата с не-кастъм шоп модел? (май всички N4 се водят USA custom shop)

Може ли да се оцени, колко по-е N4 спрямо N2 - разликата в цената е осезаема?

 

За протокола да отбележа и

N 6 - май са няколко модела, различни конфигурации пикъпи, като H-S-S ; S-S-S.

Явно идеята е да е по-близо до страт.

 

N8 - двугрифов змей - 6 и 12 струнни грифа.

 

 

Както върви гласуването - изненадва ме това, че голям процент не харесват специално "Бетънкуртките" или натурално изглеждащите китари изобщо. (това може да се разбере от друга анкета)

Не, че е нещо което ме бърка, но ми е интересно да го науча.

Иначе и аз като младеж, предпочитах китари с черна боя и общо взето не харесвах натюра.

Вкусовете се менят. :punk_guitar:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бетънкорт, ако трябва да сме точни.

 

Надписа за Stephens го има, само че е черен (въобще всички надписи по тази точно китара са черни) и затова не си личи на тази снимка правена на изкуствена светлина с телефон.

 

Разликата е субективно и относително понятие. Къстъм шоп - защото сега не знам как е и дали е изложена като стандартна част от моделите N4 на сайта, но когато аз го купувах - само в къстъм шоп-а можеше да се поръча padauk китара, поради рядкото дърво и че е трудно за работа, поне според техните обяснения (пък и не само - относно трудноста на работата с padauk). Разликата е много голяма за мен. Съвсем различно ниво и качество на изработка, много "по-лесно" се свири, или поне на мен ми е по-лесно. Само начина, по който са завършени прагчетата говори много. Звукът е различен, поради разликите в дървото и един куп други неща. Дали е по-хубав е въпрос на вкус - просто е различен. На мен ми харесва може би повече. Отличен инструмент.

Сравнението все пак между US custom shop инструмент и корейска китара, колкото и да е добра, просто не е справедливо и няма смисъл, пак според мен разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси за инфото. То е ясно, че рано или късно ще включа една четворка към колекцията.

Да, падаук модела и сега го няма на сайта. Не знам дали се поръчва понастоящем, по разните онлайн магазини го има все още.

Доколкото знам Уошбърн вече е с нов собственик и това със сигурност означава промени в номенклатурата.

Едва ли ще спрат Нуно моделите ( поне за мен това им е "флага"), но не е ясно какво ще има за в бъдеще.

 

И остава да се появи поне още някой фен. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с чуденето на Тони ще обясня защо за мен китарата е малко "анти" на външен вид.

 

Нямам против натуралните китари, въпреки че по-светлите малко ми приличат на паркет :punk_guitar: Но в това няма лошо, бих си купил. Това, което не ми харесва е формата на главата, която ми поражда асоциация със задната част на зелените скакалци, която изглежда по подобен начин. А пък това, че тялото е малко издължено и единия рог е много по-ниско от другия, за мен я кара да прилича на някое странно извънземно растение.

 

За феновете на въпросния Нуно сигурно горните неща са предимства, но за непредубедения фен са малко странни.

Иначе ми е много интересно какъв е звука и най-вече с много хваления Бил Лоурънс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тези, които са гласували, че не ми харесва модела. Това не е защото не харесвам китари с натурален финиш, а поради други, чисто визуални детайли, които обаче са си важни, когато става дума за скъпи инструменти - все пак не върви да изсипеш една кофа пари за инструмент, който макар и да е добър като звук, не те удовлетворява като визия . На първо място - огромната обърната обърната фендерска глава, която ми седи много грозно. Второ - суича е много не на място за моя вкус (и може би се закача с дясната ръка, за което не съм сигурен ,де). Трето - разликата между горния и долния рог ми седи някак уродливо. Вероятно това са доста хубави китари (съдейки по саунда на Бетънкорт, аз лично не съм пипал такава), обаче аз за тия пари бих си взел някоя, която ме удовлетворява и като звук и като визия :punk_guitar: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно това са доста хубави китари (съдейки по саунда на Бетънкорт, аз лично не съм пипал такава), обаче аз за тия пари бих си взел някоя, която ме удовлетворява и като звук и като визия :punk_guitar: .

Винаги е най-добре да се действа по този начин и според мен, а не според някакви препоръки или какво използва любимия китарджия. В моя случай просто ми харесва и китарата и освен това ми е изключително удобен и добре балансиран инструмент. Вкусовете са индивидуални, което е хубаво. Резултатът е, че всички имаме повече възможности за избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на китарата си е решение на Нуно.

Има и фендери с обърната глава. Тук има една дъга, която навява асоцияция с някой виолинов инструмент.

В моите очи е гот.

 

Положението на превключвателя е специално избран там, съобразено със специфичният стил на свирене на Нуно.

 

Освен метъл, свири и много фънки, което ще рече силно перкусивни движения на дясната ръка и явно това местоположение му е удобно да превключва адптерите в момент на свирене, без ни най-малко да губи моушън (момент от движението на ръката). А пък за положения ала Сач - свириш с дясната на свободна и превклюваш с лявата, това положение е максимално удобното.

 

Разликата в двата рога пак не е неестетична, но според мен е продиктувана от желание за максимално комфортен достъп до най високите позиции.

 

Бил Лорънс Л500 няма смисъл да се коментира.

Слушайте записите на Екстийм и Пантера.

 

И понеже умря циганката, която ме хвалеше,

имаше Даймбег контест (тук във форума, пак нескромно - аз му бях инициатора).

Моят иначе скромен и нескопосан вариант (спрямо оригинала) го записах с N2.

Лично мнение - мисля, че бях добре като звук. Говоря само за звук. Други претенции нямам.

L500 това е пикъп-а и за Дайм и за Нуно, пък и изобщо е един прекрасен бридж адаптeр.

I am loving it. :wub:

 

Обобщавайки - когато става дума за сигничър инструмент, той е направен за артиста, чийто подпис(или име) носи

и е нормално да е направен спрямо неговите критерии и изсквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях Нуно в действие с Ди-тюнер.

Топлата вода са я измисли преди нас, това ясно.

Ако се забелязва от снимката, тялото е специално изрязано за бендване с флойда назад.(или просто за да се запази хоризонталното положение на флойда спрямо тялото, иначе флойда ще бъде повдигнат)

Някъде четох, че Д-тюнер се слага на китари с флойд, но той трябва да се застопори, някой може ли изясни топика?

(не какво е застопоряване,а по принцип)

Е, на мен Д-тюнер, поне засега няма да ми е нужен, просто една ще си я настроя в Ди-дроп тунинг и готово.

 

g7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тоя Д-тюнер (ако е за това, което и аз си мисля) го гледах в списание на Ямаха на сигначър бас на Били Шиън, тъй че явно не е само а флойд китари...нито пък само за китари :wub:

Иначе би било много интересно стига наистина да бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YVES, забелязвам, че прояваваш една мнителност, която ми се струва в повече от необходимата.

Д-тюнера, както и Л500 са доказали се полезни неща.

За него ще спомена, че Еди Ван Хален го ползва почти на всяка своя китара.

Достатъчно убедителен довод.

Отделен е въпроса, дали на теб е необходим и ще ти върши работа, за това си решаваш сам.

Както казах в случая, ще е необходимо и малко дялкане на тялото.

Колебание по скоро може да има в посока дали на мен ми върши работа, отколкото дали е готино самото изделие.

Аз за себе си реших, засега да карам без, но ако осъзная, че ми трябва, си взимам веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.